Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Wszystko od zera

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszystko od zera

Mary 19:06, 15 lut 2016


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3505
Magdo,

Gdy patrzę na Twoje zdjęcia z żywopłotem i rozważania, co tam posadzić to myślę, że możliwości jest mnóstwo. Pytanie brzmi co będzie się podobać Tobie. Bo przecież robisz ten ogród dla siebie, prawda?

Podobnie jak Ty urządzam swój ogród od zera. Staram się przede wszystkim jak najwięcej oglądać i czytać. Mam przekonanie, że muszę sama dojść do tego, co ja właściwie chcę i co mi się podoba, a co nie. Myślę, że bez tego trudno pójść dalej.

Na tym forum jest mnóstwo ogrodów, którymi można się inspirować. Możesz zacząć od wizytówek i na podstawie wizytówek zorientować się, które wątki warto przeczytać. Jeden z moich ulubionych ogrodów to ogród Marty (Zielonej). Od początku lutego Marta robi powtórkę z ubiegłego sezonu. Jest dużo pięknych zdjęć, zarówno z bliska jak i z większej odległości. Zajrzyj. Może coś Cię zainspiruje.

http://www.ogrodowisko.pl/watek/3786-zielonej-ogrodniczki-marzenie-o-zielonym-ogrodzie?page=921#post_8
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Gardenarium 20:06, 15 lut 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Niestety mylisz się, większość tych roślin jest zimozielona. Trzmieliny, zurawki, carexy - zimozielone.

Tylko hortensje są gubiące. Ode mnie się wszyscy uczą kopiują moje kompozycje, są powielane setki razy, a ty krytykujesz nie wiedząc co jest zimozielone, " spadam więc, jestem niepotrzebna. Skoro wiesz lepiej' hmm.

Stożki tez moje. Kulki tez moje, ale ja to już nie mam nic do gadania na swoim portalu i do doradzania

Akurat rabata frontowa u przywołanej Marty to mój pomysł, właśnie trzmielina i lawenda. ha.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 20:10, 15 lut 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Sadzisz badziew i krytykujesz, jak chce się dobrze doradzić Mam dzisiaj zły dzień niestety.

Robię w większości ogroduy zimozielone. Pooglądaj sobie i porównaj, co ode mnie wszyscy kopiują, przekonasz się czy robię ogrody puste zimą czy nie. Załozyłam ten portal pokazując jak się projektuje ogrody, napisałam książkę, zrobiłam 43 odcniki Mai w ogrodzie, mam 400 publikacji, własną ksiązkę, ogród wśród 100 najpiękniejszych na świecie, więc jednak chyba coś umiem??

Dla mnie porażka, jak mi tak napisałaś: Zgroza po prostu spadam i uciekam stąd.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mst 21:53, 15 lut 2016


Dołączył: 07 wrz 2015
Posty: 84
Przepraszam ze pania uraziłam, nie taki miałam zamiar,podziwiam pani ogrody inaczej by mnie tu nie było,szkoda tylko ze nie moge wyrazic swojej opini bo kazdemu moga podobac sie inne kolory czy rosliny,przepraszam!
____________________
Magda-wszystko od zera
iwka 22:04, 15 lut 2016


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
przecież wszystko co Danusia zaproponowała jest ładne cały rok, trzmieliny kostrzewa, sesleria to jest ładne zimą cebulowe to wiadomo, a hortensje zimą też są piękne, zdobią je suche kwiatostany Masz gotowca Danusia wie co proponuje
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Dominika11 07:18, 16 lut 2016


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Zgadzam się z Iwką - Danusia zaproponowała naprwde bardzo fajne rozwizanie - piszesz, że kolory nie każdemu sie muszą podobac pewnie, że tak - dlatego to tylko propozycja - a poza tym trzmielina jest przecież i żółta i zielona z białym brzegiem (zawsze możesz pokombinować), jak nie chcesz seslerii to mozna też zastapić inną byliną o innym kolorze - ale cały szablon jest naprawdę super - przemysl jeszcze - a faktycznie na lepszego doradcę jak Danusia to nie mogłaś trafić

dla mnie gotowiec naprawdę super i wart uwagi
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
anbu 19:25, 20 lut 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Magda i jakie decyzje podjęłaś odnośnie nasadzeń?

____________________
Ania Ogród Ani :)
mst 09:18, 16 mar 2016


Dołączył: 07 wrz 2015
Posty: 84
moje pierwsze donice!

____________________
Magda-wszystko od zera
mst 09:51, 22 mar 2016


Dołączył: 07 wrz 2015
Posty: 84
Dzisiaj wygladaja juz tak!

____________________
Magda-wszystko od zera
anbu 15:49, 22 mar 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Super, że jesteś
Jakie plany ?
____________________
Ania Ogród Ani :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies