Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Renaty

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Renaty

Roszponka 13:05, 04 paź 2015

Dołączył: 23 cze 2015
Posty: 155
Witam w moich progach,
Wieżę, że miszkasz niedaleko, dziękuję za odwiedziny i miłe słowa.
Tak jak pisałam w postach wyżej na rabatach chcę jeszcze do sądzić Hortensję i byliny. Tylko nie chcę zepsuć i czekam na jakieś podpowiedzi.
____________________
Pozdrawiam Renata - Ogród Renaty
leon60 07:27, 05 paź 2015


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Witam się
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
Flower1 09:46, 05 paź 2015


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 2278
Witam ,wokół ogniska pieknie ! musisz troszke sie rozejrzec po ogrodowisku ,ja tez sie gimnastykuje i powoli ucze wszystkiego ..ostatnio kupiłam ksiązke Danusi -bardzo pomocna
____________________
Magda- Wyczaruję ogród*** Wizytówka
Roszponka 11:23, 05 paź 2015

Dołączył: 23 cze 2015
Posty: 155
Witam Was dziewczyny, piękne dzięki za odwiedziny.
Magda ja też się uczę na ogrodowisku, ale każdy ogród jest trochę inny.
A najlepiej było by od początku zakładać ogród, ale wtedy jak zakładałam to nie było jeszcze ogrodowiska.
____________________
Pozdrawiam Renata - Ogród Renaty
Tess 13:00, 05 paź 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Witaj, Renato

Długo się już męczą te zakupione roślinki w doniczkach? Też odświeżałam swój (bardzo stary i bardzo zaniedbany) ogród.

Moim zdaniem powinnaś przed dosadzeniem poszerzyć rabaty. Jakiej szerokości są obecnie?

Rozchodniki przed hortkami u Ewy:
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1917-co-z-tym-ogrodeczkiem-poczac?page=1196
Ma je też przed hortkami ana_art.
http://www.ogrodowisko.pl/watek/674-any-ogrod-maly-czyli-wygrana-walka-z-ugorem?page=1501
Ponieważ póżno startują i kwitną, przed nimi możesz dać żurawki albo jakieś inne zimozielone rosliny. albo jednoroczne niskie.

Mnie nie bardzo podoba się połączenie hortek z Variegatusem. Będą konkurowały ze sobą kolorystycznie. Ale jeśli tobie się podoba, to sadź.

Edytuje, bo olśniło mnie, że może chcesz te Varuegatusy nie na przemian z hortkami posadzić, tylko obok w rzędzie. Takie cos mi się podoba.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Roszponka 14:09, 05 paź 2015

Dołączył: 23 cze 2015
Posty: 155
Teresko witam Cię u mnie i dziękuję za wskazówki.
Variegatus mam kupiony do posadzeni, wcześniej nie myślałam o hortensjach.
Ale teraz się w nich zakochałam i nie wyobrażam sobie ogrodu bez nich.
W ogrodzie mam inne miskanty i mogę je przesadzić.
Tu widać tylko część traw.


A na tym zdjęciu w oddali są trawy mało je widać

na skarpie po lewej stronie już usunięte są wierzby
po prawej w trakcie usuwania.
I będą nowe nasadzenia
____________________
Pozdrawiam Renata - Ogród Renaty
Roszponka 14:50, 05 paź 2015

Dołączył: 23 cze 2015
Posty: 155
Teresko nie myślałam o posadzeniu w rzędzie Variegatusa, ale pomysł godny przemyślenia. Czy posadzić go zamiast hortensji i do tego rozchodnik i inne bylinki?
____________________
Pozdrawiam Renata - Ogród Renaty
malkul 14:50, 05 paź 2015


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
macham
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
Tess 15:01, 05 paź 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Roszponka napisał(a)
Teresko nie myślałam o posadzeniu w rzędzie Variegatusa, ale pomysł godny przemyślenia. Czy posadzić go zamiast hortensji i do tego rozchodnik i inne bylinki?

Tu masz rząd variegatusów:
http://www.ogrodowisko.pl/watek/674-any-ogrod-maly-czyli-wygrana-walka-z-ugorem?page=2082

Przed powinno się posadzić coś zimozielonego, żeby wiosną, zanim trawy ruszą, coś na rabacie było. ale zamiast zimozielonych można dac cebulowe - będzie super efekt, a potem byliny suche pedy zakryją (np. rozchodniki).
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
iwka 16:13, 05 paź 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
To i ja się witam oficjalnie
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies