Gdzie jesteś » Forum » Wymienię » Wymienię rozplenicę japońską HAMELN

Pokaż wątki Pokaż posty

Wymienię rozplenicę japońską HAMELN

kachat 16:45, 26 paź 2015


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Trafiły do mnie powystawowe 32 rozplenice Hameln - niestety niezbyt o nie dbano i poza dziewięcioma reszty chyba ani razu nie podlano.

Więc 9 sztuk, które są śliczne, zdrowe, zieloniutkie, chętnie wymienię na coś, co by mogło rosnąć w moim lesie:
- byliny do cienia (zawilce, marzanka wonna, tiarelle, kopytnik, tawułki, parzydło, świecznice, jarzmianki...)
- paprocie Nerecznice samcze
- bodziszki korzeniaste i Biokovo
- borówki
- różanecznik fiński Tigerstedt
- bez czarny o ciemnych liściach

Mogę je też odsprzedać, jeśli ktoś byłby chętny - ponoć kosztowały po jakieś 22zł za sztukę, mogę oddać powiedzmy po 14zł..?

To te najładniejsze trawki - pomiędzy nimi widać butelkę po wodzie 1,5 litra. Są naprawdę spore i ładne.





Mam też pozostałe 23 trawki, wszystkie oprócz dwóch wypuszczają młode zielone listki, więc mam nadzieję, że dojdą do siebie i za rok będą piękne. Planuję je przychować do wiosny i wtedy, gdy odżyją, wymienić się z kimś, ale jakby ktoś chciał je już teraz to nie ma problemu Choć wyglądają trochę strasznie.








____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
paula23 17:24, 29 paź 2015


Dołączył: 22 mar 2013
Posty: 1011
Napisałam na pw
____________________
Paula Moje trudne początki
kachat 17:31, 30 paź 2015


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
9 najładniejszych trawek już zaklepanych dla Madżenki Zostają suszki - można zaklepywać na wiosnę

Może ktoś w moim wątku podpowie, jak je przechować przez zimę - zadołować w ogrodzie, trzymać na balkonie, zanieść do piwnicy..??
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
hanka_andrus 17:35, 30 paź 2015


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Ja bym zakopała, razem z doniczkami. Ale przedtem wstawiłabym je do miski z wodą , niech ziemia nasiąknie w doniczce , a i korzenie wezmą tyle ile będą potrzebować.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
kachat 17:39, 30 paź 2015


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
A myślisz, że postawienie na ziemi i obsypanie grubą kołderką z igliwia sosnowego wystarczyłoby..? Bo mam 23 duże doniczki do wkopania, wolałabym aż tak ziemi nie ryć... A do wykorzystania kilkanaście taczek igliwia jest.
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies