Gdzie jesteś » Forum » Rozmowy » Żywe zwierzęta jako prezent pod choinkę.

Pokaż wątki Pokaż posty

Żywe zwierzęta jako prezent pod choinkę.

Nallar 00:35, 23 gru 2015


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Proszę aby tego typu prezenty były przemyślane.

Nie wiem czy wiecie, ale ogromna ilość zwierząt, które znajdziecie w schroniskach, to tzw. nieudane prezenty. Tyczy się to zwłaszcza psów. Kiedy jest mały, jest taki słodki. Dzieci proszą: Mamo, tato, kup mi pieska. Będę z nim wychodzić na spacer, jest taki śmieszny, taki fajny. A rodzice, chwilowo pozbawieni zdrowego rozsądku i wyobraźni, kupują pieska zapominając o jego potrzebach.
To tylko taki skromny apel.

Kolejny apel do Danusi. W tytule, w wyrazie "zwierzęta" zjadłam "e" Proszę o poprawienie.
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
Kasiek 12:07, 23 gru 2015


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Calym sercem sie pod tym apelem podpisuje. Zwierze to nie zabawka, to nie pluszowy mis, to przede wszystkim ogromny obowiazek. To rozumna istota z duzymi potrzebami. Szkoda tylko ze niema.

____________________
Bawarka
anex 12:21, 23 gru 2015


Dołączył: 03 lip 2013
Posty: 44
Dołączam się do apelu Przedmówczyni i podpisuję pod nim rękami i nogami.

ZWIERZĘ TO NIE PREZENT! I w żadnych okolicznościach!

Ufam, że osoby kochające ogrody, przyrodę, podchodzą bardzo rozważnie do tej kwestii.

Proszę, aby każdy z Was nigdy nie obawiał się zawsze głośno i hardo protestować jeżeli jest wtajemniczany w takie zamierzenia.

Proszę też, żebyście zawsze ze śmiałością bronili praw zwierząt, abyście byli wyczuleni na ich niedolę i krzywdę, głośno sprzeciwiali się złemu traktowaniu zwierząt - ķażdych zwierząt.

To nasi Bracia Mniejsi.






____________________
Ania
Gardenarium 17:35, 27 gru 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nallar, nie proś aby to były prezenty przemyślane, ale proś o to aby takich prezentów nie było wcale.

Chcąc mieć jakiekolwiek zwierzę w domu, najpierw trzeba zapoznać się z jego potrzebami, potem przemyśleć, czy jesteśmy w stanie je spełnić, a dopiero potem planować zakup lub wzięcie zwierzęcia do domu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
rozark 09:16, 28 gru 2015


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
Jestem jednak za przemyśleniami. U mnie jedno dziecko dostało kota na urodziny i uważna go za najwspanialszy prezent jaki dostało w swoim życiu. Dodam, że kot jest u nas już 5 lat. A drugie dostało kota niedawno na imieniny i też było zachwycone . Nie tylko dziecko musi chcieć mieć zwierzątko ale rodzice muszą chcieć też.
____________________
pozdrowionka
Gardenarium 10:13, 28 gru 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jeśli prezent to przemyślany z przyszłym biorcą prezentu, czyli w uzgodnieniu. A przemyśleć musi ten, co będzie się opiekował, ten co daje musi uzgodnić że taki prezent jest oczekiwany
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
anex 11:21, 28 gru 2015


Dołączył: 03 lip 2013
Posty: 44
Jednak będę protestować - ZWIERZĘ NIGDY NIE POWINNO BYĆ PREZENTEM.

Każde zwierzę jest żywą, odczuwającą istotą. Każde. Kot, pies, ptaszek, rybka, chomik, królik, patyczak etc. Nie róbmy z nich prezentów, okazjonalnych podarków.
I nie zgadzam się na uzgodnienia w tej kwestii. Nie istnieje tu dla mnie pojęcie "przemyślany prezent". ZWIERZĘ NIE JEST ZABAWKĄ.
Nie należy ze zwierząt robić prezentów.

Proszę, nie uczmy tego naszych dzieci.


____________________
Ania
Nallar 14:54, 28 gru 2015


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Dziękuję za wszystkie wpisy pod moim apelem.
We wszystkich Waszych wypowiedziach stawiany jest nacisk na dobro zwierząt i o to chodziło.

Odsyłam również do wątku:
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5143-prosba-o-troche-spokoju-strzelanie-w-sylwestra


____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
kompostnik12 08:37, 07 lip 2016


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 50
Co innego jeżeli jest to prezent uzgodniony przez obie strony
madlane 21:21, 17 sty 2017

Dołączył: 17 sty 2017
Posty: 4
Zwierzak to zły prezent, to musi być przemyślane.
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies