Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam ! » Edycja postu

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 19:31, 03 paź 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Zostały jakieś takietamy, a raczej kolorowe plamy.







____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gosiek33 06:14, 04 paź 2017


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Margerytka40 06:33, 04 paź 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Śliczna jesień kolorowa Haniu u Ciebie. Bardzo energetyczne widoczki
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Pszczelarnia 11:33, 04 paź 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Tak sobie dzisiaj pomyślałam, że dobrze jest mieć rośliny, które dają kolor o tej porze roku. Jakoś tak weselej jest za oknem. Mimo pluchy i niekorzystnego biometu.






Co rośnie między płytami?

Twój ogród w kolorach odgania pluchę i zimno.



____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
mrokasia 11:51, 04 paź 2017


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18116
Jesień u Ciebie to festiwal fioletów i purpury w różnych odcieniach, ślicznie . No i te trawy...
Dereni mam 2 odmiany (sibirica variegata i elegantissima)i właśnie zauważyłam, że pędy nabierają mocnej, czerwonej barwy. To będzie pierwsza zima, kiedy te krzewy będą widoczne bo w zeszłym roku były malutkie.
Pęcherznice też mam, jedną już od kilku lat i chciałabym ją odmłodzić - czy mogę ją po kwitnieniu radykalnie ściąć całą? Tak na 30cm?
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Gruszka_na_w... 18:21, 04 paź 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Gosiek33 napisał(a)


Kloniki mam dla Ciebie
Ginnala= jeszcze zielony, ale coś się zaczyna.



Ussuryjski i ściętolisty. Ten pierwszy już cały przebarwiony. Listki w sezonie nie były w najlepszym stanie. Ten drugi piękny cały sezon. Dopiero zaczyna się przebarwiać.



Oczarował mnie w tym sezonie klon Henry'ego. Pokazał wreszcie swoją urodę.



Strzepiastokory- jeszcze bez przebarwień.



Pięknie przebarwił się miłorząb. Jeśli nie będzie przymrozków, to będzie się można nim nacieszyć.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gosiek33 18:25, 04 paź 2017


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
To mam nadzieję, że za dwa tygodnie sama będę takie widoki oglądać
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gruszka_na_w... 18:35, 04 paź 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Pszczelarnia napisał(a)


Co rośnie między płytami?

Twój ogród w kolorach odgania pluchę i zimno.





To jakieś szlachetnie urodzone kamienie. Pacholę mi je podarowało.


To północno-zachodni narożnik. Jako zadarniacza użyłam tojeści rozesłanej. Sprawdza się.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 18:36, 04 paź 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Gosiek33 napisał(a)
To mam nadzieję, że za dwa tygodnie sama będę takie widoki oglądać


Temperatury mają być na plusie. Przydałoby się jeszcze słoneczko.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 19:02, 04 paź 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Margerytka40 napisał(a)
Śliczna jesień kolorowa Haniu u Ciebie. Bardzo energetyczne widoczki


Margerytko, z myślą o Tobie zrobiłam zdjęcia dereniowi Sibirica. Chciałaś z niego zrobić żywopłot. Byłby mocno ażurowy w okresie bezlistnym.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies