Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To będzie zaczarowany ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

To będzie zaczarowany ogród

Sebek 19:52, 02 maj 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Widzę, że kładłaś trawnik z rolki - super sprawa
A na takie akcenty wodne to ładniej mówimy - ciurkadełko, a nie rzygacz
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
greglis 20:19, 02 maj 2011


Dołączył: 02 maj 2011
Posty: 542
Tu jeszcze ujęcie mojego ulubionego miejsca

I teraz zaczynaja się horrory, wrazliwi wiec niech nie patrzą
Tu moj domek narzędziowy z marna imitacja rabat

a tu już domek dopasowany do moich marzeń z niestety jeszcze bardziej przygnębiającymi rabatami

Generalnie problem polegal na bardzo dużej ilości wody mimo porobionych drenazy. Opady deszczu zrobily swoje, na nieszczęście dobralam rośliny krore niekoniecznie taka wilgoć lubią. I tym efektem cieszył się już tylko Wodnik Szuwarek czy inna żaba.
Generalnie klapa na calego i teraz zostaje mi tylko jedna wielka demolka i zaczynanie wszystkiego od poczatku a na razie jest tak


Teraz podnosze rabaty do gory, pod nimi robie dodatkowy drenaz i czekać bede aż litościwy czas pozwoli zakryć roślinom te paskudne betony
I mam nadzieję że przy Waszej pomocy uda mi się stworzyc coś pięknego
____________________
To będzie zaczarowany ogród
Sebek 20:25, 02 maj 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Hmmm, w sumie ładnie to wygląda
Lecz takie zdjęcia niewiele dają, bo nie widać stojącej wody czy jakiś bagienek.. Zawsze możesz spróbować zrobić odwodnienie - niekoniecznie rozbierając wszystko.
Domek ogrodnika fajny, choć jak dla mnie chyba za ciemny. Może pomalować by go na biało - bardziej by pasował.
Te białe płotki w sumie urzekające, ale niezbyt funkcjonalne, bo chwasty na pewno przez nie przerosły.
To takie pierwsze uwagi i spostrzeżenia
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
greglis 20:32, 02 maj 2011


Dołączył: 02 maj 2011
Posty: 542
Joanko i Sebku bardzo dziękują za wskazanie wątku Pani Danusi, to kolejny ogród w torym zakochalam sie od pierwszego wejrzenia. A od "Nie tylko bukszpanowego " zaczęłam wizytę na tym forum
____________________
To będzie zaczarowany ogród
Sebek 20:34, 02 maj 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
No tak - ten wątek jest chyba najważniejszym
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
hania 20:36, 02 maj 2011


Dołączył: 21 lut 2011
Posty: 2601
Jestem za...witam serdecznie w naszym klubieom piękny,projekt dopasowany ,pergole też za ciemne,tak mi się wydaje....
____________________
Hania - Dwa światy-Wizytówka
greglis 20:37, 02 maj 2011


Dołączył: 02 maj 2011
Posty: 542
Ciemny domek znika z pola widzenia ploteczek dawno juz zniknąl bo drażnila mnie jego plastikowość.
Teraz wody nie widać, ale z jej powody wypadly mi cisy z środkowej rabaty, teraz rozsiądą sie tam thuje szmaragdowe, chyba jedyne jakie w tej okolicy dobrze rosną. I generalnie elegancko pognily mi wszystkie rośliny cebulowe i byliny, jedynie trawa mocna jak szuwary rosla i rosla
____________________
To będzie zaczarowany ogród
Sebek 20:39, 02 maj 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Z tą wodą to jest duży problem, ale jak to mówią nie ma sytuacji bez wyjścia
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
hania 20:40, 02 maj 2011


Dołączył: 21 lut 2011
Posty: 2601
...najbardziej podoba mi się to zakole ,obsadzone chyba cisami!!!!
____________________
Hania - Dwa światy-Wizytówka
greglis 20:41, 02 maj 2011


Dołączył: 02 maj 2011
Posty: 542
Witaj haniu pergola celowo zostala pomalowana tak ciemno,chcialam aby udawała bardzo stare drewno i bardzo ladnie harmonizuje z zielenią i roślinami ktore tam się będa pieły. Obsadzona jest rożami pnącymi i klematisami
____________________
To będzie zaczarowany ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies