Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Nasze sposoby na rozmnażanie roślin

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasze sposoby na rozmnażanie roślin

bogumila 21:32, 11 sie 2011


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Mnożę tylko kwitnące na jednorocznych,inne mi przemarzają, pomimo solidnego okrycia.
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
justi 22:22, 11 sie 2011


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Sebek napisał(a)
Ładniutka - ja bym ją teraz przyciął i hodował całą zimę w domu w celu rozkrzewienia

Zrobiłam 2 takie sadzonki. Jedną zabiorę do domu na zimę, a jedną posadzę w gruncie. Zobaczymy jak się zachowają.
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
justi 19:31, 17 sie 2011


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
A dziś zauważyłam, że jedna moja nieznana hortensja sama się ukorzeniła... i już mam dwie takie
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
Gardenarium 08:07, 19 sie 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To świetna wiadomość, a pokażesz zdjęcie?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
justi 20:53, 22 wrz 2011


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Jasne, że pokażę zdjecia. Wcześniej ta rabata była zarośnięta białymi astrami, wyrwałam już, troszkę wypieliłam i teraz będzie lepiej widać. A do tego przysypałam jeszcze 3 gałązki

ps. już jest znana, to Tardiva



Jej gałązki są blisko ziemi i łatwo je przygiąć nawet jak już są zdrewniałe. Miała to być kolejna Limelight, ale nastąpiła pomyłka. Przesadzę ją na wiosnę gdzieś indziej a tu dokupię Limelight.
Pokażę całą rabatę, jeszcze całkowicie nie skończona. Docelowo mają tu być 4 hortensje Limelight, a między nie 2 trawy Zebrinus. Rh też do przesadzenia.

____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
Gardenarium 20:55, 28 wrz 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ta nowa hortensja ma rzadkie kwiatostany i wyraźnie się odcina od pozostałych. To dobry pomysł, żeby ją przesadzić.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
justi 19:29, 30 wrz 2011


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Danusiu a z czym połączyć tą Tardivę? (po przesadzeniu gdzieś indziej oczywiście). Mam już dwie, jak dobrze pójdzie ukorzenianie będą cztery.
I jeszcze jedno pytanko: pod te Limelighty naszczepiłam trzmieliny zielono białej, żeby się płożyła i zakryła całą ziemię, czy to dobry pomysł?

Kolorkiem podobna do takiej jak ma Beatka, ale odmiana chyba inna
http://www.ogrodowisko.pl/watek/715-eksperyment-ogrodowy-beaty?page=31
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
justi 20:04, 30 wrz 2011


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Oj u Beatki to chyba barwinek.
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
Gardenarium 11:09, 02 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
justi napisał(a)
Danusiu a z czym połączyć tą Tardivę? (po przesadzeniu gdzieś indziej oczywiście). Mam już dwie, jak dobrze pójdzie ukorzenianie będą cztery.
I jeszcze jedno pytanko: pod te Limelighty naszczepiłam trzmieliny zielono białej, żeby się płożyła i zakryła całą ziemię, czy to dobry pomysł?

Kolorkiem podobna do takiej jak ma Beatka, ale odmiana chyba inna
http://www.ogrodowisko.pl/watek/715-eksperyment-ogrodowy-beaty?page=31


U Beatki jest na pewno barwinek.
Dobry pomysł z trzmieliną pod hortensją, Pewni u Ciebie jest Emerald Gaiety.
Hortensje można podsadzić żurawkami, irgą płożącą Major, pachysandrą, bergeniami, hostami niskimi.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
justi 13:31, 02 paź 2011


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Cieszę się, że trzmielina może zostać. To chyba będzie ta odmiana co piszesz ( podejrzałam zdjęcia ).
Jak kupię runiankę to najwyżej zamienię.
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies