Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój kawałek świata:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój kawałek świata:)

sylwia_slomc... 19:12, 27 sty 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
Wpadam z rewizytą i w szoku jestem ile masz cebulowych i clematisów
Zdradź sekret jak Ci się to udajeBocianie gniazdo też wypatrzyłam
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
AGDULA 19:17, 27 sty 2016


Dołączył: 29 kwi 2015
Posty: 883
Wpadam z rewizytą i już od pierwszych zdjęć jestem pod wielkim wrazeniem
Świetny kwietnik z palet! A liczba powojników godna pozazdroszczenia Ja nei mam żadnego ale w tym roku koniecznie muszę coś nabyć.
Jak myślisz czy jak posadzę pod akację to będzie dobrze mu się rosło? czy za dużo cienia?
____________________
Pozdrawiam, Agdula http://www.ogrodowisko.pl/watek/5671-ogrod-agduli
frezja 19:26, 27 sty 2016


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Kolekcja powojników...cudo zamówiłam sobie Saphyra Indigo...ma być posadzony w donicy, zobaczę, jak mu będzie u mnie.Chętnie dowiem się u Ciebie, jak je dopieszczasz )
____________________
Ewa - Ogrodowy song
ryska 19:28, 27 sty 2016


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11597
Witaj
Jako wielbicielka cebulowych, powojników i owczarków będę zaglądać, bo bardzo mi się u Ciebie podoba. Dom cały w bluszczu cudowny.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
asta6265 08:20, 08 lut 2016


Dołączył: 14 sty 2016
Posty: 281
Dorotka napisał(a)
To już pora na wysiewy????


U mnie wysyewy zaczynają się końcem stycznia i tak po kolei - mam już swoje stałe terminy w lutym i marcu.
____________________
Zapraszam - Anka Mój kawałek świata
asta6265 08:21, 08 lut 2016


Dołączył: 14 sty 2016
Posty: 281
sylwia_slomczewska napisał(a)
Wpadam z rewizytą i w szoku jestem ile masz cebulowych i clematisów
Zdradź sekret jak Ci się to udajeBocianie gniazdo też wypatrzyłam


Cały sekret tkwi w doborze odmian. Jeśli chodzi o cebulowe - tulipany uwielbiamte niższe i one są po prostu bezproblemowe. Siedzą u mnie już czwarty rok i nie robię z nimi nic, z roku na rok rozrastają się coraz ładniej i coraz ich więcej - jak dotąd nie zauważyłam żeby przez brak przesadzania gorzej kwitły
____________________
Zapraszam - Anka Mój kawałek świata
kamila66 08:23, 08 lut 2016


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
Witam
Fajny pomysł na paletę z roślinami
____________________
Kamila-W oflisowym ogrodzie
asta6265 08:23, 08 lut 2016


Dołączył: 14 sty 2016
Posty: 281
AGDULA napisał(a)
Wpadam z rewizytą i już od pierwszych zdjęć jestem pod wielkim wrazeniem
Świetny kwietnik z palet! A liczba powojników godna pozazdroszczenia Ja nei mam żadnego ale w tym roku koniecznie muszę coś nabyć.
Jak myślisz czy jak posadzę pod akację to będzie dobrze mu się rosło? czy za dużo cienia?


Kochana i tu również kwestia dobrania odpowiedniej odmiany. Jedne lubią dużo słońca i spokojniejsze miejsce, inne wolą w półcieniu i takie drzewko po którym będą się wspinały i będzie dla takiego powojniczka super miejsce. W razie co służę pomocą w doborze odmiany
____________________
Zapraszam - Anka Mój kawałek świata
agnieszka_m 08:28, 08 lut 2016


Dołączył: 17 lip 2014
Posty: 6017
Aniu jak Twoje siewki już są chyba spore???
pikowałaś już???
____________________
Mój mały ogródeczek :).
asta6265 08:29, 08 lut 2016


Dołączył: 14 sty 2016
Posty: 281
frezja napisał(a)
Kolekcja powojników...cudo zamówiłam sobie Saphyra Indigo...ma być posadzony w donicy, zobaczę, jak mu będzie u mnie.Chętnie dowiem się u Ciebie, jak je dopieszczasz )


Dziękuuję - piękną odmianę zamówiłaś - to powojnik bylinowy i zachowuje się tak jak kwiaty wieloletnie. Przycinasz go nisko praktycznie przy ziemi i wiosną pieknie odbija i się zagęszcza. Cała rzecz u powojników to odpowiednie cięcie, praktycznie połowa sukcesu, kupując powojnika należy wiedzieć z jakiej grupy to powojnik i ciąć go odpowiednio do tego. Trochę nawozu - ja zbieram skorupki od jajek i do jakiś czas dostają - uwielbiają to i ostatnia rzecz to kwestia tego, żę przeba powojniczką okryć nogi (dół) w sensie podsadzić go czymś niższym,mało inwazyjnym, żeby nóżki miał w cieniu.
____________________
Zapraszam - Anka Mój kawałek świata
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies