Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój kawałek świata:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój kawałek świata:)

asta6265 08:30, 08 lut 2016


Dołączył: 14 sty 2016
Posty: 281
ryska napisał(a)
Witaj
Jako wielbicielka cebulowych, powojników i owczarków będę zaglądać, bo bardzo mi się u Ciebie podoba. Dom cały w bluszczu cudowny.


Zapraszam serdecznie
____________________
Zapraszam - Anka Mój kawałek świata
asta6265 08:30, 08 lut 2016


Dołączył: 14 sty 2016
Posty: 281
kamila66 napisał(a)
Witam
Fajny pomysł na paletę z roślinami


Dziękuję
____________________
Zapraszam - Anka Mój kawałek świata
asta6265 08:36, 08 lut 2016


Dołączył: 14 sty 2016
Posty: 281
agnieszka_malysa napisał(a)
Aniu jak Twoje siewki już są chyba spore???
pikowałaś już???


Aguś chyba mnie wyczułaś, bo akurat weszłam na forum
Jeśli chodzi o moje siewki to rosną, rosną, ale jeszcze nie pikowałam. Nie ma się co spieszyć, niech ładnie podrosną.

Petunie:

Koleus:



Reszta posiana, ale dopiero kiełkuje: niecierpki, żeniszki, tytonie - leśny i karłowy, uczep złocisty. Na razie to tyle, reszta czeka w paczuszkach na swój termin
____________________
Zapraszam - Anka Mój kawałek świata
asta6265 08:43, 08 lut 2016


Dołączył: 14 sty 2016
Posty: 281
U mnie już dużo się dzieje - posiane rosną, reszta jeszcze czeka, coraz więcej słoneczka i o to chodzi - wiosna w powietrzu i ręce świerzbią.

Muszę się Wam czymś pochwalić. Napomknęłam mężowi, że niedawno, że kwietnik paletowy się rozwala i trzeba byłoby pomyśleć o czymś innym. I ku mojemu zdziwieniu mąż się zabrał we warsztacie z synem i wyczarowali coś takiego:

Przed bejcowaniem:



Po:


Wyczarował mi kolosa 190cmx120cm i powiedzcie jak nie siać swoich roślin, skoro wchodzi do niego przeszło 40szt rozsady - bankrut by mi się włączył jak bym miała zapełnić sam kwietnik - a gdzie ogród
____________________
Zapraszam - Anka Mój kawałek świata
agnieszka_m 08:47, 08 lut 2016


Dołączył: 17 lip 2014
Posty: 6017
Jak Ci dobrze świetny ma pomysły Twój Mąż
ja jakbym swojemu powiedziała to by było na co ci to mało dziadostwa rośnie
____________________
Mój mały ogródeczek :).
popcorn 09:04, 08 lut 2016


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
ale wiosna! ile tulipanów!
i kwietnik hand made - szacunek
pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
Edyta10 15:02, 08 lut 2016


Dołączył: 30 kwi 2013
Posty: 1277
Witaj Aniu jaki piękny masz ogród, łany tulipanów i kwietnik z palet cudo ale ten nowy kwietnik to już wyższa szkoła jazdy, świetny jest pochwal chłopaków piesio cudny i podoba mi się zielony dom

chciałam Cię zapytać o powojniki, które byś poleciła do półcienia? ważne aby nie zapadały na uwiąd i najlepiej w kolorze białym lub jasny róż... wydrukowałam sobie listę powojników dla początkujących, ale to tylko wiedza teoretyczna mam na razie jeden-chyba Warszawska Nike, na razie żyje ale chciałabym coś jaśniejszego, podpowiedz jeśli możesz w wolnej chwili
____________________
Ogródek nad jeziorem
Milka 15:43, 08 lut 2016


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Super ten kwietnik zdolny męzuś i zasiewy idą
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
asta6265 16:34, 08 lut 2016


Dołączył: 14 sty 2016
Posty: 281
popcorn napisał(a)
ale wiosna! ile tulipanów!
i kwietnik hand made - szacunek
pozdrawiam!


Dziękuję i pozdrawiam
____________________
Zapraszam - Anka Mój kawałek świata
asta6265 16:47, 08 lut 2016


Dołączył: 14 sty 2016
Posty: 281
Edyta10 napisał(a)
Witaj Aniu jaki piękny masz ogród, łany tulipanów i kwietnik z palet cudo ale ten nowy kwietnik to już wyższa szkoła jazdy, świetny jest pochwal chłopaków piesio cudny i podoba mi się zielony dom

chciałam Cię zapytać o powojniki, które byś poleciła do półcienia? ważne aby nie zapadały na uwiąd i najlepiej w kolorze białym lub jasny róż... wydrukowałam sobie listę powojników dla początkujących, ale to tylko wiedza teoretyczna mam na razie jeden-chyba Warszawska Nike, na razie żyje ale chciałabym coś jaśniejszego, podpowiedz jeśli możesz w wolnej chwili


Hmmm żeby nie zapadały na uwiąd powiadasz? Dwa klemki, które są polecane do półcienia i spełniały by Twoje kryteria to klematisy wielkokwiatowe, ale nie ma gwarancji, że Ci ich uwiąd nie dopadnie są to powojniki "Ai - Nor" i "Fuyu-No-Tabi"

U mnie z wielkokwiatowych w półcieniu rośnie powojnik wielkokwiatowy "Asao" - jest u mnie 4 lata i do tej pory nie chorował i ma się świetnie.

Jeśli chodzi o odmiany powojników, które nie chorują, to powojniki z grupy Viticella. Bardzo dobre dla początkujących ogrodników. Są piękne - mają mniejsze kwiaty niż wielkokwiatowe, ale nadrabiają ich ilością - kwitną masą pięknych kwiatów.
I tak dla Ciebie polecałabym klematisy właśnie z tej grupy i kolorystycznie jak chciałaś następujące odmiany:

Klematis Justa, klematis Oberek, klematis White Prince Charles



____________________
Zapraszam - Anka Mój kawałek świata
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies