Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród zapracowanej mamuśki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród zapracowanej mamuśki

mamuska1980 19:44, 27 sie 2016


Dołączył: 24 sty 2016
Posty: 981
BKosimkArt napisał(a)


Fajna miejscówka! a ja cały czas myślę gdzie i jaką bym chciała... i wychodzi że przesadzam wszędzie gdzie się da


Ojj ja też problem miałam, póki mój mężuś wiaty nie zrobił. Taki zdolny że ja tylko pod nią wchodzę. Tak więc stolik i moje zabawki trafiły pod wiatę.
A miał tam być kąt dla niego. Ups...
____________________
ogród zapracowanej mamuśki
mamuska1980 21:29, 27 sie 2016


Dołączył: 24 sty 2016
Posty: 981
Gościa miałam dzisiaj, ale coś chyba impreza była nudna, bo przespał cały dzień .



____________________
ogród zapracowanej mamuśki
mamuska1980 21:52, 27 sie 2016


Dołączył: 24 sty 2016
Posty: 981
Dosadziłam parę roślinek dzisiaj.
Sosnę wejmutkę, trzy konwalniki, sosnę ościstą
Doszła też lawenda, ale słabo ją widać, bo z nasion ją hoduję. Obłożyłam ją pieńkami żeby jej nie uszkodzić.

Jutro pchli targ może uda mi się kupić klona palmowego.
____________________
ogród zapracowanej mamuśki
Makao_J 16:31, 28 sie 2016


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Fajnie wygląda ta deskowa ścieżka.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
mamuska1980 20:26, 28 sie 2016


Dołączył: 24 sty 2016
Posty: 981
Dzięki
____________________
ogród zapracowanej mamuśki
Dominika11 20:28, 28 sie 2016


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
nietoperz mnie powalił
widzę, że ostro idziesz do przodu, będzie fajnie
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
mamuska1980 21:14, 28 sie 2016


Dołączył: 24 sty 2016
Posty: 981
Dzisiejsze prace ogrodowe.
Kupiłam klona palmowego czerwonego, pytam pana jaka nazwa a on klon palmowy czerwony. Hmmmmm .... tyle to ja sama wiem... Tak to się kupuje na pchlim targu. Bez komentarza. Słabo na zdjęciu widać.

Sezon wrzosów się zaczął. To kupiłam kilka sztuk. Wyszło coś takiego, moje mini wrzosowisko



Po wkopaniu wrzosów, zauważyłam że po lewej stronie powstała ścieżka i już główka zaczyna pracować, z czego ona będzie....


____________________
ogród zapracowanej mamuśki
precel 22:07, 28 sie 2016

Dołączył: 18 sie 2016
Posty: 56
Nietoperz brrr choć u ciebie na zdjęciu wygląda ok ale ja to bym pewnie z krzykiem uciekała gdyby u mnie się pojawił no i moich chłopcy też-cała wioska by nas słyszała
u ciebie pięknie bo widać przemyślane nasadzenie robisz ja mam groch z kapustą, pewnie za rok będę wszystko przesadzać ;(
____________________
Ogród na skarpie
mamuska1980 06:09, 29 sie 2016


Dołączył: 24 sty 2016
Posty: 981
U mnie to się pchali do niego. Najmłodsza to chciała go do domu, tak słodko wyglądał.
Musiałam zamknąć tę część ogrodu, żeby Batman szkód nie narobił jakby go obudzili.
Rano już go nie było.

Nad rabatami to dopiero w tym roku zaczęłam myśleć na poważnie. Zimą miałam czas rozplanować wszystko, doczytać o roślinach które dostałam od koleżanek i rodziny i umiejscowić w odpowiednim miejscu. Obecna rabata będzie skończona wiosną, muszę kupić jeszcze róże, korę i kamyczki, więc na efekty trzeba poczekać. To chyba będzie pierwsza dokończona i przemyślana rabata.
Pozostałe rabaty mają "wędrujące roślinki" bo ciągle je gdzieś przesadzam.

Często podpatruję u innych ogrody i z zazdrością patrzę na cuda jakie mają. Ja mam wrażenie że u mnie łyso jest, z braku finansów kupuję młodziutkie roślinki, więc czekam i czekam aż podrosną i dadzą efekt, który chcę osiągnąć. Ale warto czekać
____________________
ogród zapracowanej mamuśki
mamuska1980 07:19, 29 sie 2016


Dołączył: 24 sty 2016
Posty: 981
Dziś na 9 do pracy, więc kaweczkę w polu sobie piję i przy okazji zdjęcia klona zrobiłam

Hortensje


Pelargonie

Złotlin japoński i berberys

____________________
ogród zapracowanej mamuśki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies