Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród zapracowanej mamuśki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród zapracowanej mamuśki

lukkasia 12:11, 16 paź 2016


Dołączył: 24 lis 2015
Posty: 30
Cześć, pięknie u Ciebie będę zaglądać, lubię obserwować jak zmienia się ogród, jak dojrzewa. Moja przygoda z ogrodem na dobre zaczęła się dopiero w tym roku na wiosnę. Zbieram się na odwagę, żeby w końcu pokazać na co można u mnie "lukknąć"
Mam pytanie, co to za osłona na ogrodzeniu? Czy tuje to Szmaragdy? i jeszcze jaką szerokość rabat masz wzdłuż ogrodzenia?
Powodzenia w dalszych ogrodowych wyzwaniach
____________________
Pozdrowionka :) Lukkasia
mamuska1980 19:48, 17 paź 2016


Dołączył: 24 sty 2016
Posty: 981
Witam serdecznie. Mam nadzieję, że w końcu się odważysz pokazać swój ogród .
Na ogrodzeniu jest siatka cieniująca 90%;
Tuje kupowałam na pchlim targu sprzedawcy zapewniali, że to tuje Szmaragd, ale jak w tym roku trochę postudiowałam Ogrodowisko to chyba raczej jakaś odmiana podobna do Szmaragda.
Jeżeli chodzi o szerokość rabat to 1,5 m.
____________________
ogród zapracowanej mamuśki
lukkasia 15:23, 19 paź 2016


Dołączył: 24 lis 2015
Posty: 30
Hej, dzięki za odpowiedź.

Znalazłam Ciebie i Twój ogród, gdy szukałam sposobu na zamaskowanie szamba.
Potem oczywiście sprawdziłam jak wygląda Twój ogród i to miejsce do ukrycia. Oczywiście im dalej się zagłębiam, tym więcej przydatnych informacji - jak to na Ogrodowisku. Im więcej ogrodów oglądam, tym większy mam mętlik w głowie... masakra, nie śpię po nocach i oglądam i czytam i oglądam (w pracy też ). Coś tam niby wiem, ale więcej nie wiem, i jakoś tak buzuje mi pod czachą. Pewnie wszyscy tak mają, ale ja mam chyba bardziej, bo na drugie imię powinnam mieć niezdecydowana hihi

I jak się sprawdza ta siatka? Zależy mi na jakimś sensownym odgrodzeniu od sąsiada,
a świerki serbskie jakoś na razie słabo rosną - w tym roku wsadzone w kwietniu, więc nie powinnam mieć pretensji, ale oczywiście chciałoby się odgrodzić jak najszybciej

Chyba rzeczywiście pora na własny wątek, bo tak się czaję jak ten czajnik, a wątpliwości coraz więcej...

Buziaki jesienne :*
Podobno ma się jeszcze ocieplić, czego Ci życzę
____________________
Pozdrowionka :) Lukkasia
mamuska1980 02:14, 21 paź 2016


Dołączył: 24 sty 2016
Posty: 981
Siatkę założyliśmy głównie po to żeby nie nawiewało nam za dużo nasion chwastów,które wokół rosną. Ale jeżeli chodzi o zacienienie to ta 90 nie zasłoni cię za mocno. Pod słońce to jednak widać sporo.
Mętlik w głowie to też mam.
____________________
ogród zapracowanej mamuśki
lukkasia 12:41, 21 paź 2016


Dołączył: 24 lis 2015
Posty: 30
Siatka odpada - nie podoba się mojemu M.
Znalazłam w necie pionowe przesłony Nylofor i poziome taśmy maskujące do przęseł panelowych. Teraz trzeba przeliczyć koszty, na coś się zdecydować i poczekać, aż urosną świerki serbskie
____________________
Pozdrowionka :) Lukkasia
mamuska1980 09:42, 22 paź 2016


Dołączył: 24 sty 2016
Posty: 981
Ja przez 4lata powstrzymywałam chłopa, w tym musiałam ustąpić. U mnie jest 140 m ogrodzenie z czego 50 m jest wspólne z sąsiadami. Pozostałe 90 m to droga więc u mnie koszty jakiegokolwiek ogrodzenia są spore.
Z sąsiadami nie mam problemów więc nie zasłaniam się od nich.
A te zasłony to zaraz sobie z ciekawości poszukam . Może jak siatka się zużyje to zastąpię ją czymś takim.
____________________
ogród zapracowanej mamuśki
mamuska1980 21:41, 07 lis 2016


Dołączył: 24 sty 2016
Posty: 981
Cyknięte w weekend ''jesienne''
Wiciokrzew


Hortensje perukowiec i klon


Żurawka

Trzmielina i jałowiec

Berberys i irga

Borówka

jaśminowiec

zimowit jeden przekwita a drugi dopiero się pokazuje


____________________
ogród zapracowanej mamuśki
mamuska1980 17:32, 08 lis 2016


Dołączył: 24 sty 2016
Posty: 981
Poranny przymrozek





____________________
ogród zapracowanej mamuśki
Makao_J 17:40, 08 lis 2016


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
U mnie też taki przymrozek był. Niby straszny bo zapowiadający nie ubłagalnie zbliżającą się zimę ale pięknie na roślinach wyglądał.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
mamuska1980 18:18, 08 lis 2016


Dołączył: 24 sty 2016
Posty: 981
No nie mogłam się powstrzymać i w piżamie poleciałam cykać zdjęcia .
Tylko kurtkę narzuciłam
____________________
ogród zapracowanej mamuśki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies