Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród zapracowanej mamuśki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród zapracowanej mamuśki

mamuska1980 09:39, 28 sie 2018


Dołączył: 24 sty 2016
Posty: 981
Toszka napisał(a)
Zerknij do Malgol, Waldek dwa dni temu zdradził jaką ma trawę i o nawożeniu pisał. Skorzystaj z sekretów


Dzięki Toszko Dzisiaj doczytam trawkowe porady, przyznam się bez bicia, po obrazkach wczoraj nadrabiałam zaległości
____________________
ogród zapracowanej mamuśki
mamuska1980 10:50, 28 sie 2018


Dołączył: 24 sty 2016
Posty: 981
HannaR napisał(a)
Witaj Małgosiu,
Zawsze zazdrościłam Holendrom tych ich dodatków i sklepów ogrodniczych.
Teren pod trawnik płaski jak deska.
Pzdr.
Hania


Witaj Haniu
W tym roku trafiłam na brzydką pogodę w Holandii, ciężko w deszczu po plaży spacerować, i po raz pierwszy odwiedziłam ich sklepy ogrodnicze. Co roku jak ich odwiedzam to podziwiam te małe mikro ogródki, choć nie wszystkie są zadbane

Pozdrawiam
____________________
ogród zapracowanej mamuśki
mamuska1980 11:12, 28 sie 2018


Dołączył: 24 sty 2016
Posty: 981
alis napisał(a)
Piękne dodatki Gosia a i rabaty cudne.


Dzięki Alis
____________________
ogród zapracowanej mamuśki
mamuska1980 22:35, 30 sie 2018


Dołączył: 24 sty 2016
Posty: 981
Za niedługo, przy okazji wkopywania cebulek tulipanowych, będę chciała poprawić tą gabionową rabatę.
Zostanie na pewno miskant, stożki i zawciąg.
Rabata jest w kształcie litery L i cały czas w słońcu.


W żwirku nie sprawdziły się byliny, więc je usunę.
Chciałabym dosadzić kulki bukszpanowe (zastanawiam się czy zrobić tak jak namalowałam, czy może inaczej poustawiać te kuleczki???),
oraz poprawić stożki bukszpanowe, żeby je zróżnicować wielkością.


Z drugiej strony też dosadzić kulki oraz w miejscu "gwiazdy" jakiegoś niskiego iglaka lub kolejną kulkę ???
A może jeszcze inaczej tutaj poustawiać kulki?? Hmmm...sama nie wiem

Nie wiem czy będę uzupełniać kulki, jeżeli już to jakieś niewysokie trawki wsadzę.

Najpierw żwirek muszę wybrać, a potem "kombinować" z buksami
____________________
ogród zapracowanej mamuśki
Toszka 23:15, 30 sie 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Ty tak w buksy nie idź zostań przy tym co masz, chroń (zastosuj profilaktykę) i nie kupuj nowych.

Byliny nie sprawdziły się bo...?
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
MartaKozak 09:35, 31 sie 2018


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
Wydajemi sie ze jesli posadzisz najwiekszego stozka w rogu to optycznie zmiejszysz/zamkniesz ta rabate. Ja bym dala stozki i poduchy (niekoniecznie kulki) cisowe.

Tez sie zastanawiam czemu z jezowkami ci tam nie wyszlo.
____________________
Marta Wielicka przygoda ogrodowo/remontowa; Mój taras we Francji
mamuska1980 09:49, 31 sie 2018


Dołączył: 24 sty 2016
Posty: 981
Toszko ćma do mnie jeszcze nie doleciała, ale liczę się z tym, że może kiedyś do mnie doleci .
Nowych buksów nie planuję kupować. Te co bym tu wkopała to już posiadam na innej rabacie (własne hodowlane).
A byliny które miałam to kocimiętka (do tej pory siewki zbieram) i szałwia też siewek pełno w żwirku mam i teraz jakaś taka brzydka jest ta szałwia, nie ładnie to w żwirku wygląda.

Toszko czy te stożki mogą być tak jak namalowałam czy zmienić?
____________________
ogród zapracowanej mamuśki
Toszka 10:01, 31 sie 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Zasada obsadzania jest jedna - w tyłu wyższe, a z przodu niższe...no, chyba, że pokazujesz nam rabatę od pupci
Raczej proponuję rozrzucić stożki i uzupełnić kompozycję kulami.

Jednak, ponieważ buks nie lubi dotyku, a "podłoga" aż prosi się wypełniacza, to proponuję posadzić topiary grupami, a resztę przestrzeni uzupełnić jakąś trawą...carexy, hakonechloa...
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
mamuska1980 10:05, 31 sie 2018


Dołączył: 24 sty 2016
Posty: 981
MartaKozak napisał(a)
Wydajemi sie ze jesli posadzisz najwiekszego stozka w rogu to optycznie zmiejszysz/zamkniesz ta rabate. Ja bym dala stozki i poduchy (niekoniecznie kulki) cisowe.

Tez sie zastanawiam czemu z jezowkami ci tam nie wyszlo.


Martuś ojjjj wolałabym cisy, ale na razie mam tylko jedną kulkę cisową, ciężko z tymi cisami w moim rejonie. Ostatnio kupiłam 4 cisy NN (w szkółce nie wiedzieli jakie to są), jak będę miała chwilę to pokażę, może Toszka doradzi co z nimi zrobić.

Jeżówki zupełnie o nich zapomniałam, poszły na inną rabatę do hortensji, chyba one jedynie tam jako tako wyglądały.
____________________
ogród zapracowanej mamuśki
mamuska1980 10:21, 31 sie 2018


Dołączył: 24 sty 2016
Posty: 981
Toszka napisał(a)
Zasada obsadzania jest jedna - w tyłu wyższe, a z przodu niższe...no, chyba, że pokazujesz nam rabatę od pupci
Raczej proponuję rozrzucić stożki i uzupełnić kompozycję kulami.

Jednak, ponieważ buks nie lubi dotyku, a "podłoga" aż prosi się wypełniacza, to proponuję posadzić topiary grupami, a resztę przestrzeni uzupełnić jakąś trawą...carexy, hakonechloa...


Toszko ta rabata jest na tyle problemowa, że z każdej strony ją widać.
Zdjęcie zrobiłam na wprost z podjazdu, po lewej jest brama i wejście, po prawej dom, a z tyłu ogród, a te stożki z każdej strony widoczne i ciężko je rozplanować.

Najbardziej by mi hakonechloa pasowała, ale ona na te słońce tam nie da rady, Z trawkowych wypełniaczy to mam do dyspozycji ID, seslerie jesienną i carexa Frosted Curls.
____________________
ogród zapracowanej mamuśki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies