Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Działeczka, moje małe miejsce na ziemi

Pokaż wątki Pokaż posty

Działeczka, moje małe miejsce na ziemi

hanka_andrus 20:43, 17 mar 2016


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
To wiem, dlatego masz linka.
Brukselki nie sadzę, bo późną jesienią już mi się nie chce po błotku wędrować. ale lubię!

Rozsada chyba na opakowaniu jest kiedy wysiewać. Można od razu do gruntu, a jak na wcześniejsze sadzenie to pod folią.
Nie wiem jak z bielinkami? Czy na niej żerują? Na wszelki wypadek przygotuj włókninę albo starą firankę, Po wysadzeniu rozsady, lekko okryć, Anglicy wszystkie kapustne przykrywają drucianymi siatkami. U nas sąsiadka polewa woda z solą. łyżeczka soli na 1 litr wody i spryskiwać. No i jeszcze ślimaki.

Jak na moje potrzeby, za dużo zachodu.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
violka171 21:06, 17 mar 2016


Dołączył: 22 sty 2016
Posty: 5010
hanka_andrus napisał(a)
To wiem, dlatego masz linka.
Brukselki nie sadzę, bo późną jesienią już mi się nie chce po błotku wędrować. ale lubię!

Rozsada chyba na opakowaniu jest kiedy wysiewać. Można od razu do gruntu, a jak na wcześniejsze sadzenie to pod folią.
Nie wiem jak z bielinkami? Czy na niej żerują? Na wszelki wypadek przygotuj włókninę albo starą firankę, Po wysadzeniu rozsady, lekko okryć, Anglicy wszystkie kapustne przykrywają drucianymi siatkami. U nas sąsiadka polewa woda z solą. łyżeczka soli na 1 litr wody i spryskiwać. No i jeszcze ślimaki.

Jak na moje potrzeby, za dużo zachodu.

już sie dokształcam własnie Pan Gogle mi pomógł troche przy brukselce
bielniki lubią atakować ,ale warto okryć starą firanką,o soli nic nigdzie nie pisze za to od Ciebie mam też cenne info a ślimaki-hm...moze dam radę z nimi tak na paczce są terminy wysiewu
na dniach kupię magiczny zeszycik co by wszystko najważniejsze notować bo z komputerkami różnie bywa a papier to papier
no i zeszycik w każdej chwili biore na działkę
____________________
Działeczka-moje kochane miejsce na ziemi
sylwia_slomc... 21:16, 17 mar 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82028
violka171 napisał(a)
tak Haniu to wiem,ale to ogorki gruntowe i sie rozrosna sama wiesz jak ,a nie mam mozliwosci kazdy rodzaj posadzić w inny kąt

albo puść je po sznurku, jak w szklarniach robią, oszczędność miejsca, a nie pomiesza się na pewno
Właśnie mi uświadomiłaś , że po Świętach zaraz kwiecień i czas na warzywnik
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
violka171 21:21, 17 mar 2016


Dołączył: 22 sty 2016
Posty: 5010
sylwia_slomczewska napisał(a)

albo puść je po sznurku, jak w szklarniach robią, oszczędność miejsca, a nie pomiesza się na pewno
Właśnie mi uświadomiłaś , że po Świętach zaraz kwiecień i czas na warzywnik

gruntowych chyba nie mozna po sznurku??
a w szklarniach robią na sznurki ale do tego sa inne odmiany
ja pracowalam kiedys w szklarni i jak mieli gruntowe to rosły na ziemi z tad chyba nazwa gruntowe
____________________
Działeczka-moje kochane miejsce na ziemi
gobasia 21:24, 17 mar 2016


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8354
violka171 napisał(a)

gruntowych chyba nie mozna po sznurku??
a w szklarniach robią na sznurki ale do tego sa inne odmiany
ja pracowalam kiedys w szklarni i jak mieli gruntowe to rosły na ziemi z tad chyba nazwa gruntowe

można gruntowe po sznurku ,ja tak uprawiam ,bardzo dobrze rosną
____________________
Gożdzikowa wiejski ogród***Marzenia nie odchodzą na emeryturę
hanka_andrus 23:05, 17 mar 2016


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
O, Basia z radą ogórkową. Bardzo dobrze, Ja wiem ,że gruntowe można na siatkę puszczać, i tez się trzymają.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
violka171 09:33, 18 mar 2016


Dołączył: 22 sty 2016
Posty: 5010
Witam w mokry ranek
jak nigdy cieszę się że padało Thuje się podleją hi hi hi
Basiu Haniu dziękuję za radę
to dla Was
____________________
Działeczka-moje kochane miejsce na ziemi
gobasia 09:42, 18 mar 2016


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8354
Viola ...co ci deszcz podleje,przeczytaj swój wpis
____________________
Gożdzikowa wiejski ogród***Marzenia nie odchodzą na emeryturę
violka171 09:55, 18 mar 2016


Dołączył: 22 sty 2016
Posty: 5010
gobasia napisał(a)
Viola ...co ci deszcz podleje,przeczytaj swój wpis

O JA !!!!!,dopiero zobaczyłam co mi się literówka pochrzaniła ha ha ha miało byc thuje
____________________
Działeczka-moje kochane miejsce na ziemi
gobasia 09:58, 18 mar 2016


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8354
violka171 napisał(a)

O JA !!!!!,dopiero zobaczyłam co mi się literówka pochrzaniła ha ha ha miało byc thuje

____________________
Gożdzikowa wiejski ogród***Marzenia nie odchodzą na emeryturę
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies