Gdzie jesteś » Forum » Róże » Certyfikat ADR

Pokaż wątki Pokaż posty

Certyfikat ADR

_Martini_ 22:46, 28 sie 2017


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Zagajanka napisał(a)
Oficjalnie Tantau jeszcze tego nie potwierdza, ale chyba jest jak mowisz
Pomimo to, w tegorocznym katalogu nadal sa "obie" odmiany, ale wystarczy popatrzec na nr katalogowy, by zrozumiec ze chodzi o te sama roze

Kiedy ja właśnie tego nie rozumiem. Na podstawie listy wywnioskowalam, że Sirius zmieni nazwę. Nie wiedziałam, że są dwie róże. Nie wiem po co takie kręcenie.
Katalogu Ci zazdroszczę.
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
Zagajanka 10:33, 29 sie 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Róza jest ta sama pod dwiema nazwami
Sirius już zdążył zdobyć wiele nagród, więc może dlatego go zostawili w katalogu.
A w tym roku jest 500-lecie reformacji, więc wybrali tę sprawdzoną róże na jej cześć, ale dali też drugą tematyczną nazwę
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 10:43, 29 sie 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Wracając do tematu ADR.
Nadal mam 7 róż z tym odznaczeniem:

- Larissa
- Schloss Ippenburg (Alexandre Pouchkine / Prince Jardinier)
- Pomponella
- Kosmos
- Aspirin rose
- Herzogin Cristiana
- Rosengräfin Marie Henriette

W tym roku znowu Larissa łapie plamistość, nie dużo, ale łapie. Może to jest kwestia słabo przewiewnej miejscówki? Trudno - jest jak jest, nie będę jej przesadzać, bo trochę ciężko już o miejsce w moim ogrodzie, a ona sporo tego miejsca potrzebuje.

Choruje też Schloss Ippenburg - też jest cały w plamistości. Przyczyny mogą być dwie: był przesadzany na jesieni, bo rósł na przodzie rabaty, a osiągał ze 180 cm wysokości i może być osłabiony tą operacją. Druga - obok rosną dwa Falstaffy, które tradycyjnie też są w plamistości, może zaraziły Schlossa niechcący... W każdym razie, ten rok dla tej róży jest ciężki i zobaczymy co będzie w przyszłym sezonie.

Reszta - bardzo zdrowa i bardzo obficie kwitnie. Z tych wszystkich niestety Kosmos ma najmniej trwały kwiat i trzymam go tylko dlatego, że trudno o białą niską i zdrową różę na przód rabaty.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
_Martini_ 12:54, 29 sie 2017


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
No to mnie zmartwiłaś. Znowu zrezygnowałam z Pomponelli i Herzogin, a zachciało mi się Larissy na brzeg rabaty.
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
Zagajanka 16:03, 29 sie 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Marti, pocieszę Cie tym, ze ani Pomponella, ani Herzogin nie nadają się na brzeg rabaty, u mnie rosną sporo powyżej metra.

Larissa natomiast jak najbardziej. Tak jak wspomniałam, u mnie to może być kwestia słabo przewiewnej lokalizacji, u Ciebie wcale tak być nie musi.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
_Martini_ 17:48, 29 sie 2017


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Tego się będę trzymać. I przemyślałam sprawę i jednak kupię Pomponusię. Skoro zasługuje w pełni na ADR to błędem byłoby ją wyrzucić z koszyka
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
Anda 08:56, 27 sty 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
W 2017 certyfikat ADR uzyskały te róże
http://www.adr-rose.de/adr_2017.php
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
pestka56 10:39, 29 lip 2019


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
http://www.adr-rose.de/
Są kolejne lata od 1990 do 2018. Problem w tym, że niektórym różom w międzyczasie ADR odebrano.
____________________
Kasia
Anda 12:12, 29 lip 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Tak, w pierszym poscie juz o tym pisalam. Liste skreslonych roz mozna znalezc pod haslem Herausgenommene ADR-Sorten, gdy sie wejdzie w menu na Download & Links.

http://www.adr-rose.de/download/adr_sorten_gestrichen.docx


____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
pestka56 11:46, 30 lip 2019


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Dzięki, Anda. Tego akurat nie wyszperałam. Wszystko przez ten Niemiecki
____________________
Kasia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies