Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród bez roweru

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez roweru

Mary 18:43, 07 lut 2016


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Niektóre z oczyszczonych fragmentów działki zostały obsadzone. Z różnym skutkiem.

Mam trochę zdjęć, ale nie są specjalne udane. Robiłam je w ubiegłym roku w celu dokumentacji. Nie planowałam, że będę je gdzieś wklejać, więc a tu szczotka, a tu buty, a tu inne graty. Wkleję więc tylko kilka starych. A nowe pojawią się, gdy będzie co fotografować.

Od lewej: Jaśminowce, hortensje, sadziec, zawilce, kosmatka olbrzymia:


Pomiędzy hortensjami i zawilcami pojedyncze nitki "miejscowej trawy":


Pysznogłówka:
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
ziele 18:46, 07 lut 2016


Dołączył: 23 sie 2014
Posty: 809
Ja w swoim ogrodzie wykopuję jedynie kawałki cegieł.
Po wyniesieniu wiosną i jesienią 5 wiaderek z resztkami cegieł jestem niemal pewna że ogródek warzywny około 1 arowy jest już wyczyszczony. I tak od 10 lat. Na wiosnę następnego roku ziemia rodzi kolejne cegiełki.
Ale szmat i szkła to bym nie chciała
A ile masz tej działeczki?
____________________
Anna Ogród w cieniu drzew
ziele 18:50, 07 lut 2016


Dołączył: 23 sie 2014
Posty: 809
Nastawiasz się na "biały ogród"?
____________________
Anna Ogród w cieniu drzew
Mary 18:59, 07 lut 2016


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Ponieważ nie bardzo sobie ufam w kombinowaniu z kolorami, postanowiłam sadzić tylko białe kwiaty. I tak powstały różne sprzeczności:
* białe szafirki
* białe fiołki
* biała lawenda

Czasem rośliny robią psikusy:
* Część sadzonek białej pysznogłówki zakwitła na różowo.
* Z zakupionych orlików Barlow White, tylko dwa zakwitły. Jeden z pewnością nie był biały. Raczej przypominał różową odmianę Nora Barlow.
* Biała lawenda okazała się lawendą nieokreślonego jasnego koloru. Niezbyt ładna. Znalazłam potem kolejną białą. Może będzie ładniejsza.
* Ale hitem jest rozchodnik Stardust. Dwa razy w różnych miejscach kupowałam po 4-5 sadzonek. Za każdym razem jedna sadzonka w zestawie ma jeden kwiat w innym kolorze. Zastanawiałam się, czy tego nie reklamować. Ale wyczytałam, że ten typ tak ma.

Tak to wygląda:



____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Mary 19:04, 07 lut 2016


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
ziele napisał(a)
Ja w swoim ogrodzie wykopuję jedynie kawałki cegieł.
Po wyniesieniu wiosną i jesienią 5 wiaderek z resztkami cegieł jestem niemal pewna że ogródek warzywny około 1 arowy jest już wyczyszczony. I tak od 10 lat. Na wiosnę następnego roku ziemia rodzi kolejne cegiełki.
Ale szmat i szkła to bym nie chciała
A ile masz tej działeczki?


Jeżeli co roku znajdujesz te resztki cegieł na wierzchu to może wcale nie ziemia je rodzi. Ja mam wysokie klony i pod nimi co wiosnę pojawiają się nowe szkła i inne kawałki gruzu, których z pewnością tam nie było. Moim zdaniem przynoszą je ptaki.

Działka niewielka. Niecałe 1000m.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
ziele 19:05, 07 lut 2016


Dołączył: 23 sie 2014
Posty: 809
Też kocham biel kwiatów zwłaszcza ostatnimi laty jak moja działka robi się coraz bardziej zacieniona.
____________________
Anna Ogród w cieniu drzew
ziele 19:09, 07 lut 2016


Dołączył: 23 sie 2014
Posty: 809
MariBere napisał(a)


Jeżeli co roku znajdujesz te resztki cegieł na wierzchu to może wcale nie ziemia je rodzi. Ja mam wysokie klony i pod nimi co wiosnę pojawiają się nowe szkła i inne kawałki gruzu, których z pewnością tam nie było. Moim zdaniem przynoszą je ptaki.

Działka niewielka. Niecałe 1000m.

Nieee, no co Ty? Ptaki?
Po prostu warzywnik jest w miejscu dawnych fundamentów. W tym miejscu były również ogromne kamienie, które zagospodarowaliśmy.
____________________
Anna Ogród w cieniu drzew
Mary 19:11, 07 lut 2016


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
ziele napisał(a)
Nastawiasz się na "biały ogród"?


Coś w tym rodzaju. W ogrodzie jest dużo cienia i biel to rozjaśnia.
Ale widzę też, że muszę to trochę przełamać. Stąd próby z ciemnymi liśćmi sadźca, ciemnobordowymi żurawkami, brązowymi trawami.


____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Mary 19:35, 07 lut 2016


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
ziele napisał(a)
Też kocham biel kwiatów zwłaszcza ostatnimi laty jak moja działka robi się coraz bardziej zacieniona.


Zaznaczyłam Twój wątek i planuję przeczytać.
Wiele ogrodów na forum powstaje (sądząc po zdjęciach) w słonecznych warunkach. A u mnie mnóstwo cienia. W drugiej połowie sierpnia, gdy słońce schodzi niżej a na drzewach są jeszcze liście, w ogrodzie i w domu robi się chłodno. Bardzo dziwne to uczucie, gdy na ulicach upał.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Netka 20:51, 09 lut 2016


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 548
Melduje się kolejna posiadaczka dużej ( zbyt dużej ) ilości cienia w ogrodzie A ja mam fazę na ciemny róż odkąd w cieniu zakwitły mi róże ( właśnie w ciemnym różu i na dodatek pachnące ), które dostałam w spadku od jakiejś koleżanki koleżanki Jakaż byłą moja radość, kiedy pojawił się u mnie inny kolor niż zieleń pozdrawiam
____________________
Aneta - Mój ogród w cieniu drzew
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies