Gdzie jesteś » Forum » Jednoroczne » Petunia/surfinia z nasion

Pokaż wątki Pokaż posty

Petunia/surfinia z nasion

asiak 18:42, 03 lut 2020


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Gardenarium napisał(a)
Tak, oczywiście, uważaj na mączniaka.


Dziękuję Danusiu, w takim razie może spróbuję
____________________
AsiaDziałeczka Asi
hankaandrus_44 18:49, 03 lut 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7189
A ja dzisiaj w eLiDeLelu kupiłam zestaw mini szklarenkę z petuniami. Wysieje w przyszłym tygodniu. Zobaczymy jakie wyjdą i czy wogóle wzejdą.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
elzbietaszer... 19:04, 03 lut 2020

Dołączył: 28 sie 2019
Posty: 124
a ja kupiłam nasiona petuni i się załamałam moze było ich 1o szt ,wczoraj wysiałam zobaczymy czy zejdą
____________________
Ela Pomoc emerytce przy metamorfozie
hankaandrus_44 19:12, 03 lut 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7189
Nasiona petunii można zebrać ze swoich kwitnących. Są drobne jak piasek, ale trzeba szukać pozostałości po kwiatku, w brązowym już stanie. Dosuszamy takie torebeczki w domu i wykruszamy nasionka, Przechowujemy w papierze do czasu wysiewu.

____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
violaskom 09:52, 11 kwi 2020


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Jak wasze tegoroczne wysiewy? To moje petunie wysiewane w lutym.

____________________
Viola Ogród kwiatowy
ZielonaEmilia 13:42, 28 lut 2021

Dołączył: 28 lut 2021
Posty: 2
Witam

Czy ktoś wysiewa petunie w tym roku?

Ja wysiałam nasiona 15 lutego i wzeszły mi po paru dniach.
Nasiona wysiałam do doniczek torfowych i chyba to był mój bład bo wysiane są za gęsto
Mam wrażenie że siewki które wzeszły są bardzo wątłe czy to normalne? Czasem gdy je podlewam pod wpływem wody ich małe łodygi przyklejaja sie do ziemi i mam wrażenie że nic z nich nie będzie. Podlewam je strzykawką żeby ich nie uszkodzić. To mój pierwszy wysiew nasion i bardzo bym chciała żeby coś mi się z nich uchowało bo to takie piękne kwiaty


violaskom 18:50, 28 lut 2021


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Masz te petunie zbyt gęsto posiane i jeśli ich nie poprzerywasz, to stracisz je wszystkie. Nie wiem też, czy mają dostateczną ilość światła. Proponuję, żebyś powyrywała wszystkie siewki i zostawiła po cztery, pięć na jedno oczko.
Zostaw te najsilniejsze i w miarę oddalone od siebie. Podlewaj dalej strzykawką, to dobra metoda. Petunia lubi też obniżenie temperatury w nocy. Jeśli masz taką możliwość, to byłoby fajnie i zapewnij jej więcej światła. W tej chwili te siewki są zbyt wybiegnięte, ale petunia to mocna roślina i może dać radę. Później możesz ją uszczykiwać i jak dzień będzie dłuższy to się wyrówna. Dla porównania wstawiam zdjęcia moich petunii sianych 13 lutego.



____________________
Viola Ogród kwiatowy
ZielonaEmilia 19:27, 01 mar 2021

Dołączył: 28 lut 2021
Posty: 2
Dziękuje bardzo za poradę

Widzę że sadziłyśmy petunie w tym samym czasie.

Twoje siewki mają już trzy czy nawet cztery liście i wyglądaja na "silne" a moje nie wiem dlaczego ale maja strasznie długa łodyge i taka wiotką jakby lewdwo trzymały się ziemi.

Trzymam je na parapecie na zachodnim oknie.

Chyba poczekam z ich rozdzieleniem jak będą troche większe i silniejsze bo tak to boje się że wszystkie mi sie zniszczą.

violaskom 19:14, 17 lis 2021


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Do wiosny jeszcze daleko więc pokazuję trochę moich tegorocznych wysiewów petunii.
Easy Wave Velour Burgundy





Petunia Easy Wave Blue



____________________
Viola Ogród kwiatowy
violaskom 19:25, 17 lis 2021


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Easy Wave Blue


Petunia Easy Wave Pink Passion

Easy Wave Yellow
____________________
Viola Ogród kwiatowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies