Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bawarka

Pokaż wątki Pokaż posty

Bawarka

Kasiek 21:32, 25 mar 2018


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14763
abiko napisał(a)
Jak mnie pytasz to nie wiem, mi się te strąki kojarzą z Chorwacją i szarańczykiem strąkowym zwanym tam rogać, ale czy to rośnie u Ciebie?. Pewnie to coś innego


Ciebie Mi sie te straki kojarza z Catalpa bignonioides (cygarowe drzewo lub potocznie: indianska fasola) ale z calalpy straki sa o wiele wezsze...

Moze ktos bedzie wiedzial
____________________
Bawarka
Kasiek 21:33, 25 mar 2018


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14763
abiko napisał(a)
No pierwszy raz widzę taką hortensję.. w formie drzewa. Niesamowite.

Musi byc bardzo stara
____________________
Bawarka
abiko 21:35, 25 mar 2018


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8413
Kasiek napisał(a)


Ciebie Mi sie te straki kojarza z Catalpa bignonioides (cygarowe drzewo lub potocznie: indianska fasola) ale z calalpy straki sa o wiele wezsze...

Moze ktos bedzie wiedzial


Do dokładnie, bardziej jak taka fasolka.. nie wiem, średnio się znam na drzewach
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Kasiek 21:36, 25 mar 2018


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14763
abiko napisał(a)
Jak mnie pytasz to nie wiem, mi się te strąki kojarzą z Chorwacją i szarańczykiem strąkowym zwanym tam rogać, ale czy to rośnie u Ciebie?. Pewnie to coś innego


Sprawdzilam i dlatego cytuje jeszcze raz Agnieszko, masz racje, to moze byc szaranczyk, spojrz
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Szara%C5%84czyn_str%C4%85kowy
____________________
Bawarka
abiko 21:38, 25 mar 2018


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8413
Kasiek napisał(a)


Sprawdzilam i dlatego cytuje jeszcze raz Agnieszko, masz racje, to moze byc szaranczyk, spojrz
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Szara%C5%84czyn_str%C4%85kowy


Nasiona są twarde jak diabli jak są stare ale smaczne próbowałam
O procentach nie wspomnę, jednak mi nie smakuje

Tylko co by robił w Twoim klimacie bo to raczej śródziemnomorska roślina.
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Kasiek 21:42, 25 mar 2018


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14763
abiko napisał(a)


Do dokładnie, bardziej jak taka fasolka.. nie wiem, średnio się znam na drzewach


Trafilas, brawo Spojrz
https://www.bing.com/images/search?q=bilder+von+Johannisbrotbaum&FORM=IARRTH&ufn=Johannisbrotbaum&stid=0925eb6a-fbdc-afc6-e7b2-f709a9c5d51c&cbn=EntityAnswer&cbi=0&FORM=IARRTH
____________________
Bawarka
abiko 21:43, 25 mar 2018


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8413
Kasiek napisał(a)


Trafilas, brawo Spojrz
https://www.bing.com/images/search?q=bilder+von+Johannisbrotbaum&FORM=IARRTH&ufn=Johannisbrotbaum&stid=0925eb6a-fbdc-afc6-e7b2-f709a9c5d51c&cbn=EntityAnswer&cbi=0&FORM=IARRTH


A to niespodzianka

A ten rododendron jako drzewo to kwitnie na jaki kolor, bo napisałaś, że go masz nad sobą czyli wiesz
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Kasiek 21:45, 25 mar 2018


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14763
abiko napisał(a)


Nasiona są twarde jak diabli jak są stare ale smaczne próbowałam
O procentach nie wspomnę, jednak mi nie smakuje

Tylko co by robił w Twoim klimacie bo to raczej śródziemnomorska roślina.


Potwierdzam, rzeczywiscie smakowaly Widocznie i tutaj dobrze sie czuje, z tego co widac, swietnie daje sobie radeCiekawe... czy gdyby pozbierac nasiona i je posadzic w Polsce, czy dalyby rade.
____________________
Bawarka
Kasiek 21:48, 25 mar 2018


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14763
abiko napisał(a)


A to niespodzianka

A ten rododendron jako drzewo to kwitnie na jaki kolor, bo napisałaś, że go masz nad sobą czyli wiesz


Jeszcze nie wiem bo nie kwitnie Przyuwaze go jak zacznie, zrobie fotkiMial okolo 5 metrow wysokosci, ja z moim 1.70, wygladalam pod nim jak krasnoludek
____________________
Bawarka
abiko 21:49, 25 mar 2018


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8413
Kasiek napisał(a)


Potwierdzam, rzeczywiscie smakowaly Widocznie i tutaj dobrze sie czuje, z tego co widac, swietnie daje sobie radeCiekawe... czy gdyby pozbierac nasiona i je posadzic w Polsce, czy dalyby rade.

Wziełam kiedyś nasiona, ale nie mam do tego ręki, może w oranżerii by sobie rosły
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies