Strona główna Archiwum Forum Mapa ogrodów O nas Kontakt

Pokaż wątki Pokaż posty

Oliwa - park

bogumila
Rozci gni ty

Dodany 15:45, 16 wrz 2011
bogumila
Rozci gni ty

Dodany 15:52, 16 wrz 2011
EPODLAS
Ewcia333 gimp

Dodany 17:50, 25 lut 2012
Bogusiu, nigdy nie pisałam, ale mieszkałam w Gdansku 6 lat, było to dawno w latach 80. Mieszkałam na Przymorzu i park w Oliwie to było moje ulubione miejsce. Na pewno bardzo się wszystko się zmienił. Byłam jeszcze w nim kilka później kilka razy. Piękne miejsce.

Dodany 22:54, 29 mar 2012
U Ciebie Bogusiu to naprawdę jest co podglądać Przepiękne te widoki

Dodany 18:55, 25 cze 2012
Park Oliwski bardzo lubię i też go często z rodzinką odwiedzamy. Jest piękny! Pozdr. M

Dodany 17:08, 23 wrz 2012
Piękny park - na pewno dzięki Tobie go odwiedzę, jak tylko będę w okolicach Gdańska!

Dodany 22:02, 22 lut 2013
no proszę jaki ciekawy zakątek pokazałaś trzeba się kiedyś wybrać

Dodany 01:03, 26 mar 2013
Witaj Bogusiu,
cieszę sie ze wpadłam do ciebie do wątku parku oliwskiego, mam mnóstwo wspomnień związanych z Trójmiastem a szczególnie z tym parkiem. Kiedy byłam mała dziewczynka to kilka lat z rzędu spędzałam wakacje w Gdańsku - to były późne lata 60-te, tanie, nauczycielskie wczasy, gdzie pobyt organizowany był w jakiejś szkole czy przedszkolu, w salach mieszkało po kilka rodzin z dziećmi, każda rodzina miała co dzień dyżur i wraz z 1 panią kucharką pomagała przygotowywać posiłki dla pozostałych wczasowiczów, a więc jak na dzisiejsze czasy warunki do wypoczynku raczej spartańskie, ale była jedna zaleta - turnus trwał cały długi miesiąc. I własnie jedne z takich wakacji spędziłam w szkole (chyba..?) która znajduje sie tuż przy bramie do parku oliwskiego. Pogoda nas wtedy jak to często nad Bałtykiem bywa nie rozpieszczała, więc chwile bez deszczu spędzaliśmy nie na plaży bo było stamtąd dość daleko (nie mieliśmy auta więc zdani byliśmy na komunikacje miejską ) do Jelitkowa czy Sopotu ale właśnie w tym parku. Rodzice pozwalali nam tam biegać, bawić się. W moich wspomnieniach tamtych dni i na czarno-białych zdjęciach ten park pozostanie zawsze wspaniały, kolorowy, olbrzymi, ciekawy, z jednej strony elegancki z tymi łabędziami, alejkami i dostojnymi drzewami a drugiej strony z takimi tajemniczymi dla mnie wtedy dzikimi zakątkami, otoczony wielkim ogrodzeniem itd itd.
Po wielu latach razem z moim nastoletnim synem odwiedziłam ponownie to miejsce, chciałam mu pokazać organy oliwskie i oczywiście park. Byłam nieco rozczarowana, bo było w nim pięknie ale wydał mi sie taki mały, odarty z aury tej tajemniczości, tamtego nastroju.Wolałam go pamiętać jak ze starych lat.
Teraz znów do niego zajrzałam dzięki tobie, dziękuję ci za ten watek
joanka
1

Dodany 11:19, 05 mar 2015
Uwielbiam Park Oliwski. Gdy chodziłam do V Lo byłam tam częstym gościem A teraz z dzieciaczkami chodzimy tam na spacery i pokarmić kaczuszki. Pozdrawiam serdecznie

Dodany 00:12, 06 mar 2015
Park Oliwski jeden z najpiękniejszych parków jakie znam w Polsce. Uwielbiam tam spacerować z moim mężem. Można naprawdę wiele ciekawego zobaczyć - trzeba tylko być uważnym.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies