Gdzie jesteś » Forum » Rozmowy » Lubię jeść i chcę jeść zdrowo!

Pokaż wątki Pokaż posty

Lubię jeść i chcę jeść zdrowo!

roma2 21:40, 17 mar 2016


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
Z tą sprawdzoną metodą u chorych dzieci, to nie do końca tak różowo! Przeziębienie - jestem na tak. Ale czasem jest gorzej i trudno leczyć dziecko syropem z cebuli. Nawiasem mówiąc moja druga córka, na sam zapach cebuli (do dziś, a ma prawie 30 lat), ma ostry odruch wymiotny. Cudak, bo reszta rodziny cebulowata
Z fasoli i ciecierzycy w pół godziny nie da się ugotować obiadu
A tak poza tym, sama piekę chleb na zakwasie, robię jogurty, szynki sklepowej nie kupuję, bo nie lubimy. Jeśli chodzi o słodycze, polecam stronę

http://www.jadlonomia.com/

taczam takie kulki z daktyli, moreli, orzechów i co kto lubi. Proste, szybkie, smaczne i zdrowsze niż sklepowe. Pozdrawiam
____________________
Komendówka
skarabeusz 20:28, 17 kwi 2016


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 561
Z fasoli i ciecierzycy, zapewniam Ciebie, można w pół godziny ugotować obiad. Ja gotuję! Z tym, że wieczorem musisz namoczyć je w wodzie.
Czasem jest gorzej, ale trzeba cierpliwości, a tego większości ludziom brakuje, bo chcieliby już mieć dziecko zdrowe, od razu i czują się bezradni. Ja właśnie syropem z cebuli i czosnkiem, naparami z lipy, miodem i wygrzaniem leczę moją małą, bo przecież antybiotykiem zapalenia oskrzeli się nie leczy.
Chlebek sama pieczesz? Podziwiam!!!
____________________
Magdalena Enklawa w mieście
kompostnik12 13:31, 28 cze 2016


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 50
Dzięki skaraeusz, przydatne, konkretny rady.
madlane 21:24, 17 sty 2017

Dołączył: 17 sty 2017
Posty: 4
Też zaczynam zdrowo się odżywiać
____________________
oberyk 15:33, 03 lut 2017

Dołączył: 03 lut 2017
Posty: 3
Zdrowe odżywianie to podstawa!
____________________
skarabeusz 11:26, 22 mar 2017


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 561
Zaczynają się prace w ogrodzie i chciałam podzielić się moją sprawdzoną metodą na bóle i szybkie przechodzenie choroby. Sposób na wszelkie stany zapalne.

To duże dawki vit. C , najlepiej sproszkowanej 100% dzikiej róży.
Nie sposób przedawkować. Szybko organizm się jej pozbywa.

Przy rwie kulszowej, wszelkich bólach kręgosłupa, stosowałam co 2 godziny płaską łyżeczkę lewoskrętnej vit C. Po 4 razie ruszyło mnie do toalety, odczekałam kolejne 2 godziny i zmniejszyłam dawkę. Pomogło, ból pleców minął szybciej niż normalnie.

Przy bólach pleców pomaga też magnez. Szybkie przyswojenie sprawdza się w kąpieli ze szklanki chlorku magnezu i sody. 2 x w tyg. taka kąpiel 30 min. jest zbawienna.







____________________
Magdalena Enklawa w mieście
Alesha 16:16, 20 kwi 2017

Dołączył: 20 cze 2016
Posty: 4
No ja też tak miałem, zrobiłem tak jak Ty.
WNela 14:44, 18 sie 2017

Dołączył: 18 sie 2017
Posty: 1
A co tę witaminę C tak skręca w lewo ? Mit lewoskrętności witaminy C na dobre zagościł na łamach internetów, a prawda jest taka, że "nie ma czegoś takiego jak lewoskrętna witamina": http://www.totylkoteoria.pl/2016/08/lewoskretna-witamina-c.html . Pozdrawiam i zachęcam do krytycznego myślenia.
____________________
Nie zawsze mogą szybko uratować Twoją sytuację finansową.
Arkadiusz131 14:32, 13 paź 2017

Dołączył: 13 paź 2017
Posty: 3
Ja ostatnio jestem przekonywany przez przyjaciółkę, żeby zacząć suplementować dietę witaminami - nie wiem póki co czy jest to dobry pomysł. W każdym razie zmieniłem jak dotychczas swoje żywienie w takim zakresie,że zmieniłem oleje na olej kokosowy - tylko i wyłącznie i muszę Wam powiedzieć, że brzuch mi odpuścił.
Marzenka21 11:03, 27 paź 2017


Dołączył: 06 wrz 2017
Posty: 7
Ja chciałam się zdrowo odżywiać, ale jakoś nie mogłam się zmobilizować do jedzenia co 3h i wymyślania tych wszystkich dań. Wszelaka kasza była mi obca. Ciągle tylko ziemniaki na obiad. A ryz znałam tylko biały Postanowiłam małymi kroczkami dać się przekonać do zdrowego odżywiania. Od dwóch tygodni stosuję [reklama] i mam wszystko podane na tacy a raczej w pudełku haha
Teraz wiem, ze kasza jaglana na śniadanie to jest, coś co uwielbiam. Poznałam awokado i mus z buraka. Jak na razie pycha. Jak juz opanuję smaki na zdrowe to pewnie bez jaglanki nie będę mogła żyć
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies