Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Luteczka znów wymyśla - czyli Joga Ogrodowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Luteczka znów wymyśla - czyli Joga Ogrodowa

Dominika11 17:14, 09 mar 2016


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
paulina_ns napisał(a)
Dziewczyno ale Ty masz przestrzeń z jednej strony zazdroszczę, z drugiej współczuję - ogród to nie tania inwestycja
zgadzam się - za portfel się trzeba trzymać - a najlepiej rozłożyć wszystko na etapy
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
popcorn 17:19, 09 mar 2016


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Ale masz miejsca do zagospodarowania. Zazdroszcze
____________________
Mój nowy ogródek
Dominika11 17:23, 09 mar 2016


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Luteczka napisał(a)
uff, nareszcie mi się udało zasiąść do komputera i coś zrobić,
nie wiem czy udało mi się zachować dokładne wymiary bo nie mogę wyjść i tego pomierzyć, jeszcze dycham niestety
wyszło mi tak




no i prawie nic nie widać
jeszcze pokombinuję ale nie wiem czy coś z tego będzie bo działka długa
ja bym podzieliła przestrzeń na takie "sektory" i zobiła coś na tajemnicze zakątki - wychodzisz z jednego i nie wiesz co się kryje dalej
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Dominika11 17:26, 09 mar 2016


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
np. coś takiego




____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Luteczka 18:30, 09 mar 2016


Dołączył: 02 mar 2016
Posty: 1244
Dominika, Karola, Paulina

No tylko na etapy i to chyba jeszcze podzielę na poszczególne rabaty.

Ale chcę żeby całość była spójna a nie jak do tej pory. Nadal rozmyślam i czytam o roślinach. W weekend przejadę się do szkółek ogrodniczych żeby zobaczyć co w ogóle mają. Ciekawa jestem kiedy zaczyna się giełda pod halą sportową.
____________________
Ewa Luteczka znów wymyśla - czyli Joga Ogrodowa
rozark 21:03, 09 mar 2016


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
chyba w czerwcu
____________________
pozdrowionka
AgataP 17:31, 10 mar 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Witaj Luteczka, działkę masz bardzo dużą.
Ja mam 2100 m przy czym u mnie stoją dwa domy - jeden mieszkalny, drugi gospodarczy, który był już na działce gdy go kupiliśmy.
Dziewczyny dobrze radzą by zacząć od przemyślenia jaki ogród chciałabyś mieć. Do momentu aż nie zaczniesz go sobie wyobrażać i mieć choć malutki plan ja bym się wstrzymała z zakupami droższych roślin.
Jak chcesz i musisz coś kupić, to kup takie które da się dzielić, rozmnażać. Zrób miejsce i tam działaj. Po 2-3 latach będziesz miałam mnóstwo swoich roślinek do obsadzenia ogrodu.
żurawki, jeśli chcesz to byliny wszelakie, trawy sadz, potem dziel i znowu sadź. Pomyśl o żywopłocie.
Przez ten czas na pewno wykluje się pomysł. Nie sadz pochopnie, u mnie rodzice sadzili tak jak im się podobało a ja mam teraz problem - drzewa w trawniku, które trzeba obkosić kosiarką, źle posadzone iglaki, nie w jednej linii... itd itp. Teraz zmagam się by to ze sobą posklejać. I mam dwa wyjścia albo zaakceptować albo wyciąć...
Będę zaglądać bo wiosna idzie i czas działać w ogrodzie
U mnie też ogród w budowie
____________________
Z Pszenicznej...
Luteczka 23:15, 10 mar 2016


Dołączył: 02 mar 2016
Posty: 1244
Cześć Agatko
Dobrze radzą, dobrze. No właśnie pilnie studiuję ogrody koleżanek i kolegów z O. Chcę sobie wyobrazić jakoś ten ogród. Dziękuję za rady. Masz rację, uniwersalne roślinki na rozmnażanie typu żurawki czy trawy to dobry pomysł
Do tej pory było właśnie pochopnie bo coś od kogoś dostaliśmy szt 1 czy 2 i było posadzone bez ładu i składu. Teraz tak nie chcę. Zbieram kasę i będę kupować tylko to co na pewno będzie w ogrodzie i to od razu posadzone. Czyli najpierw projekt potem zakupy wg projektu. Taki jest plan
Pozdrawiam
I będę zaglądać
____________________
Ewa Luteczka znów wymyśla - czyli Joga Ogrodowa
ZielonaKasia 13:29, 11 mar 2016


Dołączył: 26 wrz 2012
Posty: 147
Hej cześć, witam kolejną dziewczynę z Łodzi

K.
____________________
ZielonaKasia
Luteczka 15:46, 11 mar 2016


Dołączył: 02 mar 2016
Posty: 1244
Cześć Kasiu, miło powitać
____________________
Ewa Luteczka znów wymyśla - czyli Joga Ogrodowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies