Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Potrzeba ogrodowej zmiany

Pokaż wątki Pokaż posty

Potrzeba ogrodowej zmiany

evik0 15:13, 25 mar 2016

Dołączył: 16 lut 2016
Posty: 99
Chciałem dziś jechać do szkółki pooglądać kulki cisowe. Za radą Toszki nastawiłam się na Mix kulkowy - cisowo Bukszpanowy na froncie mojej rabaty . Ale jak teraz oglądam realizacje to z reguły kulki są jednej odmiany - np bukszpan. A z cisa stozek lub kulka na pniu. Lub na odwrót. Nie znalazłam zdjęcia by kulki rożnych gatunków stały obok siebie.

Toszko czy ty masz gdzieś skitrane zdjęcia z takim zestawieniem?

Aga chciałam derenie na początku w tej rabatce, ale ktoś mi je odradził i porzuciłam ten pomysł. Hortki przeważyły. Ale ogólnie jeste na tak dereniówki w ogrodach
____________________
Ewa potrzeba-ogrodowej-zmiany
evik0 15:15, 25 mar 2016

Dołączył: 16 lut 2016
Posty: 99
Znów odwołam się do tej realizacji. Kulki bukszpanowe, stozek cisowy



____________________
Ewa potrzeba-ogrodowej-zmiany
Toszka 00:02, 26 mar 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
popatrz dokładnie u Szefowej (inna inspiracja już niepotrzebna)- kulki sa i z cisa i z buksa. Tej hortki już nie ma, podobnie jak miskanta - pokładały się i szkodziły strzyzonym formom.

Planowane rozstawienie jest zbyt ciasne. Miskant rozrośnie się niemiłosiernie. Korzenie miskanta będa panoszyć się w korzeniach cisa. Trzeba większe odległosci zrobić.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
evik0 12:55, 26 mar 2016

Dołączył: 16 lut 2016
Posty: 99
Toszko Jak dla mnie to one wszystkie bukszpanowe Ale wieżę Ci, ja jestem żółtodziób.

Byłam w szkółce oglądać cisowe kulki..Czy cena za kulkę ok 60cm średnicy 250zl to norma?



A wracając do odległości. Napisałam w wątku cisowym zapytanie, może ktoś doradzi ile zostawić miejsca tym cisom, bo karpa gracilimusa ponoć może dochodzić do 70 cm , potem zalecają odmładzanie.

Kurcze tak podobają mi się te trawy ze nie chce z nich rezygnować. Ty Toszko tez byś mi je odradzała tak jak Ania?
Poprostu jakaś załamka z ta moją rabata
____________________
Ewa potrzeba-ogrodowej-zmiany
anbu 15:37, 26 mar 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Ewo ja w swoim zeszycie ogrodowym mam napisane, że ten miskant osiąga metr a nawet więcej oraz że hortki sadzimy co metr, bo to spore krzewy (ja piszę o hortensji limelight). Nie wiem jaką hortkę Ty chcesz.
Narysuj sobie może koła/kreski patykiem na ziemi, będziesz widzieć ile miejsca na którą roślinę przeznaczyć. Narysuj prostą kreskę przed żywopłotem, będziesz widzieć dokąd będzie ci sięgał itd.

____________________
Ania Ogród Ani :)
evik0 18:15, 26 mar 2016

Dołączył: 16 lut 2016
Posty: 99
W dwóch innych wątkach o cisach i hortensjach sama Szefowa potwierdziła to co mi tu piszecie.
1. Za gęsto
2. Sadzenie kulek zbyt blisko obok hortensji skończy sie wymianą roślinek.

Cholerka.....

No to moze hortensje out, a zostawić tylko zimozielone porozrzucane kulki, z tylu miskanty (wtedy niekoniecznie gracek) . A miedzy kulkami niskie trawki jako wypełniacze
____________________
Ewa potrzeba-ogrodowej-zmiany
anbu 19:30, 26 mar 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Ewa a jak daleko Ty masz te cisy od płotu? (to w związku z pytaniem Danusi)
____________________
Ania Ogród Ani :)
evik0 19:30, 27 mar 2016

Dołączył: 16 lut 2016
Posty: 99
50 cm ale raczej nie będę ich już przesuwać
____________________
Ewa potrzeba-ogrodowej-zmiany
anbu 19:38, 27 mar 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
No co Ty Ewa, zostaw, ja mam 40 od płotu
____________________
Ania Ogród Ani :)
evik0 19:46, 27 mar 2016

Dołączył: 16 lut 2016
Posty: 99
No wiele tym przesuwaniem bym nie zyskała a roboty masa. Lepiej Aniu napisz co myślisz o moim najnowszym pomyśle
____________________
Ewa potrzeba-ogrodowej-zmiany
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies