Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Potrzeba ogrodowej zmiany

Pokaż wątki Pokaż posty

Potrzeba ogrodowej zmiany

evik0 17:55, 16 mar 2016

Dołączył: 16 lut 2016
Posty: 99
Sarenko: z tego co pamietam skrzynki malowane były lakierobejca - chyba drewnochron.
A taras ma ok 6x3.8 m. Wg mnie wielkościowe jest ok.
____________________
Ewa potrzeba-ogrodowej-zmiany
evik0 18:43, 16 mar 2016

Dołączył: 16 lut 2016
Posty: 99
Teraz moj pierwszy post w którym potrzebuje Waszej porady. Rabata przy wjeździe do domu widoczna z okien tarasu. Musi zdobić cały rok. Wrzuciłam wcześniej zdjęcia w pytania w wątku o pojedynczych rabatach ale teraz pomiezylam wszystko i zaczynam od nowa. Nie zmieści się to co dziewczyny mi zaproponowały.
Na rabacie w tej chwili jest
1. Żywopłot z cisu wysokość ok 30cm
2. Wisnie umbry
3. Karłowaty świerk lub sosna

Plan:


Planuje Róże białe lub hortensje (obawiam się zbyt dużego slonca)miedzy wiśniami. Obwódka z bukszpanu. Czyli standardowe klasyki. Wszystko odgapione od Was bo sama mam mało inwencji.

Problem mam co wsadzić pomiędzy róże a obwódkę. Chciałam tam dać zimozielone rośliny. Ale w jakiej kombinacji? Stożki, kulki, czy coś na pniu. Help!

Co wogole sądzicie o tym planie?
____________________
Ewa potrzeba-ogrodowej-zmiany
sarenka 08:59, 17 mar 2016


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
evik0 napisał(a)
Sarenko: z tego co pamietam skrzynki malowane były lakierobejca - chyba drewnochron.
A taras ma ok 6x3.8 m. Wg mnie wielkościowe jest ok.


Dzięki, sprawdzę w google bo to ładny kolor.

Na tarasie macie deski kompozytowe? Napisałabyś mi na priv ile was kosztowały te deski?
____________________
Magda W samym sloncu
evik0 17:39, 17 mar 2016

Dołączył: 16 lut 2016
Posty: 99
sarenko: napisałam na priv

Odnośnie rabaty to podbijam swój wątek i wrzucam zdjęcie jak tu aktualnie wyglada


Pomóżcie proszę
____________________
Ewa potrzeba-ogrodowej-zmiany
anbu 21:16, 17 mar 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
evik0 napisał(a)


Planuje Róże białe lub hortensje (obawiam się zbyt dużego slonca)miedzy wiśniami. Obwódka z bukszpanu. Czyli standardowe klasyki. Wszystko odgapione od Was bo sama mam mało inwencji.

Problem mam co wsadzić pomiędzy róże a obwódkę. Chciałam tam dać zimozielone rośliny. Ale w jakiej kombinacji? Stożki, kulki, czy coś na pniu. Help!

Co wogole sądzicie o tym planie?


Ewo ja się nie znam ale jak dla mnie za dużo się na tej rabacie dzieje.
Ja bym wywaliłam te pojedyńcze iglaki :-\ Moim zdaniem na pniu "coś" to Ci już na pewno nie pasuje, bo wiśnie robią za to coś na pniu
Może rzeczywiście jakieś hortki - niskie odmiany między te wiśnie. O różach nic nie napiszę, bo się do nich jeszcze nie przekonałam i nie wiem czy się przekonam Obwódka? Jestem na tak

Planuję podobną rabatę u siebie i uważam, że im mniej tym lepiej
____________________
Ania Ogród Ani :)
evik0 21:46, 17 mar 2016

Dołączył: 16 lut 2016
Posty: 99
anbu napisał(a)


Ewo ja się nie znam ale jak dla mnie za dużo się na tej rabacie dzieje.
Ja bym wywaliłam te pojedyńcze iglaki :-\ Moim zdaniem na pniu "coś" to Ci już na pewno nie pasuje, bo wiśnie robią za to coś na pniu
Może rzeczywiście jakieś hortki - niskie odmiany między te wiśnie. O różach nic nie napiszę, bo się do nich jeszcze nie przekonałam i nie wiem czy się przekonam Obwódka? Jestem na tak

Planuję podobną rabatę u siebie i uważam, że im mniej tym lepiej

Hej Aniu, dzięki za wizytę
No to teraz mam zagwozdke... Te iglaki ze zdjecia to tymczasowe. Chciałam zostawić tylko tego kulistego świerka i cos mu dosadzić
Słuszna uwaga z tymi kulkami na pniu. A masz jakiś pomysł czym zapełnić pusta przestrzeń.?

Obejrzę sobie twoje plany moze cos podpatrze
____________________
Ewa potrzeba-ogrodowej-zmiany
anbu 22:05, 17 mar 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Tzn. rozumiem, że zostaje ten kulisty świerk po prawej stronie zdjęcia a innych iglaków nie będzie? Tak?

Pustą przestrzeń jak zapełnić? Chodzi Ci Ewo o zadarnienie rabaty? To pewno jakieś trawy by się nadały.

Ewo musisz poczytać o roślinach, oglądać wątki innych ludzi z zeszytem i długopisem w ręku. Z czasem zauważysz, że pewne roślinki podobają Ci się bardziej od innych W końcu stworzysz listę tych najulubieńszych

Jaki styl ma mieć Twój ogród?
Jakie kolory lubisz?
Musisz sam sobie na pewne pytania odpowiedzieć
____________________
Ania Ogród Ani :)
evik0 22:28, 17 mar 2016

Dołączył: 16 lut 2016
Posty: 99
Pozostałe iglaki do przesadzenia. Do zostawienia tylko ten jeden świerk, ale jeżeli uznam/uznamy ze zupełnie tam nie pasuje to tez pujdzie out. Wrzucę go wtedy na wrzosowisko. Intencją moja było wrzucenie czegoś zimozielonego przed hortensje/róże by w zimie to dobrze wyglądało. Ale może sama obwódka z bukszpanu wystarczy?

Wysilałam stipe - planowałam posadzić przed obwódką o ile hodowla się powiedzie.

A rośliny jakie lubię:
Trawy od zawsze zanim tu trafiłam,
Berberysy,
Iglaki
Wrzosy
Mam tez hortensje i je bardzo polubiłam

W ogrodzie pasują mi: biały , żółty i czerwony choć mam tez 4 lawendy i wrzosy. Czyli chyba misz masz totalny
____________________
Ewa potrzeba-ogrodowej-zmiany
lindsay80 00:04, 18 mar 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Hej, przybywam, dziś na chwilkę, też mam na froncie przy ogrodzeniu wiśnie Umbraculifera, a pomiędzy nimi róże Artemis, zakładałam ta rabatę latem więc jeszcze efektu nie ma, ale ja już ją lubię
Ta róża dorasta do 1,2m na wysokość i na szerokość. Dziś już nie dam rady, ale jutro podrzucę Ci jakieś inspiracje.

U Ciebie to jest strona południowa więc słoneczka dużo, jeśli zdecydujesz się na róże to stipa z nimi będzie bardzo fajnie wyglądać i do tego może jeszcze niebieskie albo różowe szałwie (ja mam niskie różowe jeżówki Butterfly Kisses). A jeśli nie stipa to może sesleria jesienna?
Nie wiem jak szeroką masz tą rabatę, bo opisana jest tylko długość, faktycznie fajnie by było upchać tam kilka kulek bukszpanowych, żeby zimą nie było łyso, tylko wtedy to chyba bym z tej obwódki bukszpanowej zrezygnowała.

Iglaki jak dla mnie out - wszystkie.
____________________
Tu ma być ogród :)
anbu 07:44, 18 mar 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Hej Ewo jak lindsay80 jest u Ciebie to jest dobrze (ma piękny ogród )
Będę zaglądać i śledzić postępy
____________________
Ania Ogród Ani :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies