Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Potrzeba ogrodowej zmiany

Pokaż wątki Pokaż posty

Potrzeba ogrodowej zmiany

anbu 20:05, 27 mar 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
evik0 napisał(a)

No to moze hortensje out, a zostawić tylko zimozielone porozrzucane kulki, z tylu miskanty (wtedy niekoniecznie gracek) . A miedzy kulkami niskie trawki jako wypełniacze


Mi się pomysł bardzo podoba Będzie elegancko.
Już Ci Toszka pisała o samych kulkach różnej wielkości
____________________
Ania Ogród Ani :)
evik0 22:56, 31 mar 2016

Dołączył: 16 lut 2016
Posty: 99
Nie pisałam kilka dni nic w swoim wątku. Ale nie próżnowałam -analizowałam moje pomysły i podczytywałam co nieco Miedzy czasie przepikowałam swoje pomidorki koktailowe i stipę. Zakupiłam doniczki na taras

Pomału zaczynam planować zmiany na kolejnej rabacie- tym razem przy tarasie. Słońce jest praktycznie na niej cały dzień.
Oto ona:



Na środku posadzona jest śliwa wiśniowa pissardi. Pierwsza gałązka jest na ok 1,40m. zastanawiam się czy nie obciąc kilku pierwszych póki są małe by korona zaczynała się wyżej. Chcę to drzewo zostawić.
Po prawej stronie widać patyki hortensji polar Bear. Chce ja przesadzić w róg tarasu. Tak by była blisko śliwki.

Znak zapytania miedzy lampą i śliwą to zebrinus. Poczytałam i chyba nalezy go z tąd wywalić.

Dwie sosny na pniu- moje zmartwienie. Podobaja mi się ale moim zdaniem przestały tu pasować. Gdy zainstalowaliśmy lampy wszystko sie rozjechało. Takie mam odczucie. A moze było i rozjechane wcześniej Niewiem W zeszłym roku ta rabata mi sie podobała, teraz już niestety nie. Pytanie czy znajdzie sie tu dla nich miejsce?

Jeśli nie sosny na pniu to mam jeszcze w zanadrzu dwa bukszpanowe Stożki które zakupiłam z myślą o rabacie frontowej Ale też ja ich tu nie widzę. Ale może ktoś z Was je wpasuje.

Lawenda- wywalam ją. Pujdzie do doniczek na taras.

Rosną też tu żurawki. Niestety po zimie słabo widoczne. jedne w kolorze żółtym (nie citronelle, ciemniejsze) drugie takie herbaciane. chciałbym zostawić żurawki jako wypełniacze na tej rabacie. Żółte przesadzić na lewą stronę gdzie będzie krócej grzało słońce. Na stronę prawą dorzucić jakieć ciemniejsze.

Dwie rozplenice japońkie- nie wiem co z nimi zrobić. Tez nie umiem ich tu wpasować.

Dwie kulki bukzpanowe- chcę je zostawić, ewentualnie dosadzic jeszcze dodatkowe. Będzie to dobre nawiązanie do rabaty frontowej kulkowo trawiastej

Macie jakieś pomysły? HELP!
____________________
Ewa potrzeba-ogrodowej-zmiany
karolina_rg 09:09, 01 kwi 2016


Dołączył: 10 paź 2015
Posty: 87
witam się nieśmiało
przepiękny warzywnik!! marzę o takim

dopinguję w rabatowych zmaganiach, ale sama nic nie podpowiem bo dopiero zaczynam i nic a nic się nie znam
____________________
...chwasty mnie wykończą ... pierwsza rabata
karolina_rg 09:09, 01 kwi 2016


Dołączył: 10 paź 2015
Posty: 87
dubel
____________________
...chwasty mnie wykończą ... pierwsza rabata
evik0 19:07, 03 kwi 2016

Dołączył: 16 lut 2016
Posty: 99
Dziękuje Karolino spokojnie tez doczekasz sie takiego zapraszam w odwiedziny do siebie
____________________
Ewa potrzeba-ogrodowej-zmiany
karolina_rg 08:19, 04 kwi 2016


Dołączył: 10 paź 2015
Posty: 87
a możesz powiedzieć jaką masz odległość między skrzyniami? tak by się wygodnie korzystało to 60-80cm wystarczy?

masz tam nawadnianie założone w skrzyniach?
____________________
...chwasty mnie wykończą ... pierwsza rabata
lindsay80 08:29, 04 kwi 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
A na jaką stronę świata ta rabata?

Z jakiego drewna masz taras, czy już po wiosennym olejowaniu? Mój robiony w kwietniu ubiegłego roku strasznie jest wypłowiały na ten moment.
____________________
Tu ma być ogród :)
evik0 20:46, 04 kwi 2016

Dołączył: 16 lut 2016
Posty: 99
Karolino pomiędzy skrzynkami mam 1m. 60 cm wydaje mi się zbyt mało. Jest jeden cały wątek o uprawie w skrzynkach. Zaglądałas tam?
lindsay moj taras to modrzew syberyjski. robiony był w czerwcu, a w październiku olejowalismy go drugi raz. Maź moj chce to robić dwa razy do roku powiem Ci ze wcale nie wyglada źle na dzis.... W tym roku jeszcze nic nie było robione.

A rabata to południowy zachód. Słońce non stop. Najgorsze mnie męczą te sosny na pniu masz jakiś pomysł na nie na tej rabacie?
____________________
Ewa potrzeba-ogrodowej-zmiany
anbu 21:03, 04 kwi 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Ewa a może niskie hortensje, obwódka z bukszpanu i śliwa tylko na tej rabacie?
Tylko ta śliwa nie wiem czy jest w dobrym miejscu?

Może trzy trzmilelinki tam posadzić szczepione? A pod trzmielina mi coś się wymyśli
Widziałaś ogród Tosi?
Jak nie, to wpisz sobie w wyszukiwarkę: Ogród Tosi. Tosia ma fajnie taras obsadzony, co prawda ma donice kwadratowe ale może coś podpatrzysz
____________________
Ania Ogród Ani :)
evik0 21:10, 04 kwi 2016

Dołączył: 16 lut 2016
Posty: 99
W sąsiednim wątku przeczytałam dobra radę Toszki odnośnie zastąpienia kosodrzewiny sosnami na pniu na wrzosowisku - mam tam 3 narazie małe krzaki. To mógłby być dobry pomysł...wywalę je z pod tarasowej rabaty a upiększą inny zakątek
____________________
Ewa potrzeba-ogrodowej-zmiany
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies