Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Stylowe Nordowisko

Pokaż wątki Pokaż posty

Stylowe Nordowisko

popcorn 14:06, 13 paź 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
A jakie masz zbiory! Zdradź jak uprawiasz czosnek, bo od 8 lat próbuję i zawsze stwierdzam że zmarnowane miejsce...

rośnie szybko, kiełkuje, a potem w lecie mu zamierają łodygi i tyle. Teraz patrzę a on znowy wypuścił zielone, małe i rachityczne ale jest. I co teraz?

Co zrobić żeby mieć takie cudne główki jak u Ciebie? pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
antracyt 14:16, 13 paź 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
achimee napisał(a)
Wysiedziałam sobie kurczaka...

Ale fajny Cały czas usilnie myślę o kilku kurkach, ale rozsądek powtarza "nie, nie, nie teraz jeszcze"
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
achimee 14:34, 16 paź 2020


Dołączył: 10 sie 2015
Posty: 483
Nie ma się czego bać teraz są różne poidła i karmniki i nie trzeba codziennie sypać ziarna... Można uzupełnić im zapasy i spokojnie wyjechać na weekend, wytrzymają
____________________
Ewa Stylowe Nordowisko
achimee 14:35, 16 paź 2020


Dołączył: 10 sie 2015
Posty: 483
____________________
Ewa Stylowe Nordowisko
popcorn 14:36, 16 paź 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Piękne połączenie
____________________
Mój nowy ogródek
antracyt 14:38, 16 paź 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
achimee napisał(a)
Nie ma się czego bać teraz są różne poidła i karmniki i nie trzeba codziennie sypać ziarna... Można uzupełnić im zapasy i spokojnie wyjechać na weekend, wytrzymają

Weekend tak, ale mi się przyszły rok mocno wyjazdowy zapowiada. Poczekam, zobaczę jak się życie potoczy. Miejsce w ogrodzie w razie czego dla nich mam
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
achimee 14:45, 16 paź 2020


Dołączył: 10 sie 2015
Posty: 483
Karola to było moje trzecie podejście do czosnku i tym razem wyszedł super. Pierwsze dwa to były próby z czosnkiem wiosennym, który u mnie się nie sprawdził. W tym sezonie postawiłam na zimowy i tym razem się udało.
Wcześniej trochę czytałam, szukałam różnych porad i znalazłam takie info, że jak duży sadzisz to i duży zbierasz - sprawdziło się Postanowiłam również zdobyć dobry materiał do sadzenia i tak zamówiłam na Allegro 3 kg polskiego czosnku w odmianie Harnaś z jakiegoś polskiego gospodarstwa. Oczywiście można było kupić główki w różnych rozmiarach, ja wybrałam największe dostępne - powyżej 6 cm.
W pierwszej połowie listopada obsadziłam jedną skrzynię wybierając najdorodniejsze główki/ząbki. Wysadziłam niewielką część moich zakupów, resztę zużyłam w kuchni (kupiony czosnek był zdrowy, długo leżał i co ważne nie psuł się). Ponieważ rósł w jednej z moich skrzyń to oczywiście był podlewany. W czerwcu (internety podają, że na Jana) należy go ogłowić co ma spowodować, że jego siła wzrostowa pójdzie w cebule, a nie w kwiaty. Wycięte strzały trafiły do kuchni. Dla mnie pychotka!!! Ogławiałam na kilka razy, bo nie sposób zużyć wszystkie strzały od razu... Na jedno takie pichcenie trafili znajomi, poczęstowałam ich nie mówiąc co to. Bardzo im smakowało i obstawiali kuchnię azjatycką i jakieś ichnie rośliny w stylu bambusów... Byli bardzo zaskoczeni gdy dowiedzieli się, że to z mojego ogrodu Gdy 2/3 liści zżółkła wykopałam, poplotłam warkocze i suszyłam.




Teraz też będę sadzić już z własnego materiału, ale dopiero około połowy listopada ponieważ zimy są ciepłe i żeby za szybko nie kiełkował.

Jeśli Twojemu zamierają łodygi to może miał za sucho, on podobno wrażliwy jest na brak wody w czasie zawiązywania główek.
____________________
Ewa Stylowe Nordowisko
popcorn 15:03, 16 paź 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Super. Dzięki wielkie!!!
____________________
Mój nowy ogródek
achimee 14:27, 28 paź 2020


Dołączył: 10 sie 2015
Posty: 483
____________________
Ewa Stylowe Nordowisko
achimee 14:37, 28 paź 2020


Dołączył: 10 sie 2015
Posty: 483
____________________
Ewa Stylowe Nordowisko
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies