Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Miłkowo - sezon 2016-2022

Pokaż wątki Pokaż posty

Miłkowo - sezon 2016-2022

Milka 10:24, 02 wrz 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
effka napisał(a)
Te donice wyglądają jak dzieła sztuki, coś pięknego!

W różnych miejscach było mnóstwo innych, patrzyłam okiem ogrodnika
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 10:35, 02 wrz 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
oliwka napisał(a)
Coś mi się źle wkleilo góry

Irenko, wycieczki zazdroszczę. Mój mąż był 10 lat temu ale na ego zdjęciach zieleni nie widzialam ale wtedy jeszcze nie byłam zzielono zakrecona

To nie tylko to, że nie byłaś zakręcona na zielono.
U nich każde 10 lat ma znaczenie w zieleni. Hajfa była pustynią na początku 20 wieku, a teraz to cudo, raj. A dalej tworzą. Woda odsalana jest używana do picia, natomiast ścieki przetworzone, do podlewania roślin, bardzo mi ta koncepcja do gustu przypadła. Myślę, że skoro jesteśmy na 3 miejscu od końca z zasobami wody, trzeba nowe rozwiązania stosować, korzystając z pomysłów innych, nawet, jeśli to kosztowne, bo inaczej Łódź zostanie np pustynią.
Hajfa i ogrody Bahaitów
tam wrócę

____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 10:36, 02 wrz 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
anabuko1 napisał(a)

No pięknie, inaczej , ciekawie,

Tego się nie da opowiedzieć, to trzeba samemu przeżyć i przemyśleć
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 10:40, 02 wrz 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Basilikum napisał(a)
Irenko super urlop juz troche na FB widzialam. Niesamowite CI ten narod w 70 lat z pustyni zrobil. Nie dziwne, ze te te wszystkie leniwce z okolicy zazdroszcza i ciagle w stanie wojny sa.

Iza, niesamowite...na mnie to wywarło ogromne wrażenie, zwłaszcza, że nie widać ludzi pracujących. Tam życie rusza po 21, byłam na wycieczce Jerozolima nocą i japa otwarta ze zdumienia. W ciągu dnia pląta się tam cały świat, wszystkie odcienie kolory skóry, urody, tradycji, wiary itd.
Nawet ślub widziałam
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 10:45, 02 wrz 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Waclaw napisał(a)
Donice piękne. Ujęcia zieleni - widać oko ogrodnika

Donice bym wszystkie zabrała
Tak, patrzyłam też okiem ogrodniczki, pod kątem roślin wytrzymałych na suszę.
A jako kobieta, na to co służy urodzie i nakopałam sobie błota z Morza Martwego i mi nie zabrali, teraz córcia, synowa i ja robimy maseczki, odmłodzę się. Błoto do kupna bardzo drogie, 20ml około 17 dolarów.
Widok z hotelu, jednego z wielu.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 10:49, 02 wrz 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
ElzbietaFranka napisał(a)


Miluś u nas nie gorzej też ok 35 stopni przynajmniej w Wawie.

Wiem Elu, ale u nas duża wilgotność i gorzej się to znosi, mimo upału, tam jednak lepiej się go znosi. W rejonach poniżej 430m npm było ponad 50 na plusie, a temp. wody w morzu Martwym to chyba 40 na plus, długo nie byłam, bo słabo mi się robiło, młodszym ode mnie też.
Tak czy siak i tak mam najgorętsze miejsce w Polsce
spojrzenie na Hajfę, piękna, dużo tam można zwiedzić, pozachwycać się zielenią i wybrzeże Morza Śródziemnego. Ale pływać nie umiem, więc tylko brodzenie
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
sylwia_slomc... 10:52, 02 wrz 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81956
Super, że relację dałaś z wyjazdu, cudnie pokazane
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Milka 10:54, 02 wrz 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
anabuko1 napisał(a)
Obejrzałem , napodziwiałam się wycieczkowych pięknych widoczków.
pozdrawiam

Dzięki Aniu dzielę się z wami wrażeniami, gorąco polecam też taki wyjazd, bardzo drogi, ale warto.
Ale ledwo zaczynam oddech łapać, a już mi dzieci nową podróż wycieczkową zafundowały na 60-te urodzinki, oj dbają cobym była cały czas w ruchu

oglądałam wiele drzew, niektóre nie znam, robiły wrażenie, gaje oliwne też, bo wiekowe
ale powiem, że mimo wspaniałych wypraw, powrót do domu, to wielka radość, zawsze wtedy odkrywam na nowo siebie, dom i ogród, jestem szczęściarą
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 11:01, 02 wrz 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Gardenarium napisał(a)
Irenko, jak wyszliśmy z autokaru i uderzyłą w nas temp. plus 50 stopni, to chciało się najpierw uciekać, ale potem szukaliśmy cienia i chustki na głowę

Ale fotek kwiatków to tyle nie narobiłam

Mieliśmy to samo odczucie, ale była późna pora. no aż tyle nie, ale też nam buchnęło
Myślę, że od waszej podróży, mnóstwo zmian tam zaszło, głównie myślę o drogach i zieleni.
Skoro od 2012 r. jestem na forum, to już nałogowo na rośliny patrzę. Ciekawe czy uda się z tymi, co przywlekłam.

zwiedziłam mural Banksa, 480km i wysokość 9m, oprócz jego dzieł, tubylcy nowe dodali, tu się witam w jego hotelu

mają pomysły, coś domalowali
jarmułki z Trampem też były, takie z humorem
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 11:05, 02 wrz 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Agania napisał(a)
Irenko fantastyczny urlop, super klimaty i piękne zdjęcia..a co słychać w ogrodzie?

Wypad wspaniały
za 3 tygodnie kolejny na ogród mało czasu, bo tyle się dzieje. Ale żyje ogród
Wczorajsza urodzinowa ( zaległa- bo wyjazd), rodzinna i kameralna impreza, nie szalałam z okazji tego licznika na grzbiecie, ale on mnie nie martwi wcale, cieszy.
Dziś padapo powrocie 10 sztuk golasów wybiłam, psie kupy zebrałam, donice podlałam i tyle

dalie ciemne wyrosły na drzewa
mają pień, nie łodygę
tu my z wnusią dla porównania
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies