Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Miłkowo - sezon 2016-2022

Pokaż wątki Pokaż posty

Miłkowo - sezon 2016-2022

Milka 04:58, 24 paź 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Niby odległość między nami niewielka, ale widać ogromną różnicę. U mnie już prawie wszystko łyse, bo za płotem szczere pola z hulającym wiatrem.
Piękna, energetyczna jesień na Twoich zdjęciach.

Hania, wiatry chyba najbardziej roślinom szkodzą, do tego ziemię wysuszają.
Powoli i u mnie łysieje, na dodatek wycinka u mnie, bo inaczej się nie obrobię.
Dziękuję
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 04:59, 24 paź 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
effka napisał(a)
Piękne pejzaże jesienne Klon i miłorzęby niesamowite. Co do powojników to chyba ich główna wada, brzydki wygląd od jesieni do wczesnej wiosny... Ja swoje chcę obsadzić o dołu czymś wyższym żeby suchych badylków nie było widać.
Buziaki!

No tak jest z tymi powojnikami, a te na dodatek się nie tnie, ale miałam taką plątaninę, że je ostro pocięłam, to i szybciej zbrzydły. Wiosną ruszą lub nie, coś jednak da radę.
Dzięki Ewo.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 05:01, 24 paź 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
ElzbietaFranka napisał(a)




Mam was wszystkich w d,....


Cała paleta kolorów brązy w setkach tonacji. Trawka czerwona u ciebie wyjątkową wszędzie robi się szarawa. Każda fotka piękna.

U ciebie na tym południu to był pewnie upał dzis. Pięknie jest tak się cieszę jak tak ładnie. Dzisiaj chodziłam i podziwiałam to piękno u siebie. Mało kiedy tak się zachowuje.

Pozdrawiam Miluś

Ha ha ha
Elu, identyczne skojarzenie miałam z powodu tej foty. Oj robi mi szkody ten pies, ale się już pogodziłam z tym, nie zmienię tego, bo bym musiałą go pilnować 24 na dobę.
I słusznie, że podziwiałaś, bo masz co. Pogoda super, ostatnio mgły, co też ma urok.
Znowu mam problemy z netem, wkurza mnie to, bo nijak na bieżąco być. Buź
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 05:03, 24 paź 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
KasiaBawaria napisał(a)
Pije kawe i napawam sie pieknymi kolorami u ciebie Ciezko mi sobie wyobrazic 20-25 m u cedra. Z jakim drzewem mozna taka wysokosc porownac? Piekne sa.

Dzięki Kasiu.
Można porównać do sekwoji.
W Anglii niesamowite okazy cedrów były, zachwycające. W nich to jest fajne, że nie ma przy nich pracy, nic nie śmiecą, igły nie lecą.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 05:05, 24 paź 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
gierczusia napisał(a)
Piękne fotki Irciu ... Nie wiem o co biega , ale mój tulipanowiec nie ma już ani jednego listeczka ... W jedna noc był fest przymrozek i to mu biedoczkowi wystarczyło
Buziol

Gierczusiu, jak fajnie że jesteś.
No tak jest z drzewami, ciut zimna i po zawodach. Mój jest ścięty, mam teraz niskie drzewko o grubym pniu. Jest w zaciszu, to dłużej zielony, nie wiem czy się wybarwi, czy szybciej liście zgubi. Z powodu liści ścięliśmy, bo zbierałam po całym ogrodzie, jakieś kompromisy muszę w ogrodzie robićbuziol.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 05:07, 24 paź 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Dorota123 napisał(a)
Piękne jesienne kadry. Czytałam o paulowni u Ciebie, moja na szczęście nie rośnie tak intensywnie. W tym roku ma około pół metrowe przyrosty.

Dzięki Dorotko tez mnie te kolory w słońcu urzekły.
Jak młoda paulownia, to tak szybko nie rośnie, potem dostaje przyśpieszenia, a na dodatek niezły z niej śmieciuch. Jeśli zmęczy mnie kiedyś, też zetnę drzewo na wysokość 2m i co rok będę cięła, na razie szkoda mi kwiatów i zapachu
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 05:19, 24 paź 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
yolka napisał(a)
Patrząc na Twój ogród można pokochać jesień. Zapomniałam się i ja... cudownie masz o tej porze roku. Cieszmy oczy kolorami zanim nadejdzie zima i zmieni oblicze naszych ogrodów.

Jola, warto było sadzić, zmieniać, bo w końcu doczekałam się fajnych widoków i jesień polubiłam. Najbardziej nie lubię lipca w ogrodzie, jakoś takoś bałaganiarsko mam.
cieszmy się ciepłem, korzystajmy z aury ogrodowej. Ja muszę ostro tyrać, aby wiosną było łatwiej. W donicach koło domu nawet ścinam hortensje, bo brzydko, kusi mnie aby na rabatach tez przyciąć, no ale jeszcze pomyślę.
Dzięki i pozdrawiam
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 05:20, 24 paź 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
anabuko1 napisał(a)

Pięknie , kolorowo, nastrojowo..
Ten berberys chyba podobny do mojego nowego , chyba

Aniu, ta jesień wyjątkowo fajna.
Pewnie masz ten sam, ale jest chyba jeszcze jedna odmiana, co w kulkę rośnie
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 06:39, 24 paź 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Powoli tylko trawy i róże okrywowe cieszą, ale i porządek, który się wyłania, po systematycznym czyszczeniu rabat.

Dumam, czy to odpowiednia pora, aby przesadzić stipy, mam duże kępy samosiejki, nie pasują mi tam, gdzie same się posiały.
Kusi mnie też, aby częściowo skrócić anabelki. Co o tym myślicie?




kusi mnie, aby je już skrócić
szwendają się po bruku

na razie długie baty u róż jednak skróciłam..


begonie skończyły żywot, hakonki na stałe w donicy, muszę róże okrywowe dosadzić, w kilku mam, ciekawe jak zimę przetrwają

____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 06:48, 24 paź 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
kolor perukowca w słonku
wczoraj cięłam cisy, oby nic im nie było
a w planie mam jeszcze kulki jałowcowe



a te 2 hebe już w dużej donicy na tarasie domku letniego
jestem bardzo ciekawa, czy przetrwają zimę, jak bardzo się ochłodzi, schowam do domku letniego
mrozu tam nie ma
długo kwitną, dziś jeszcze je może z nawozem podleję

____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies