Gdzie jesteś » Forum » Tarasy i balkony » Drzewa do donicy - skrzyni na tarasie

Pokaż wątki Pokaż posty

Drzewa do donicy - skrzyni na tarasie

Monika_Per 15:00, 11 mar 2016

Dołączył: 24 sie 2015
Posty: 14
Jakie drzewa mogę posadzić w donicy drewnianej, ocieplonej (80x80) na północnym tarasie?
Zależy mi aby drzewko z jednej strony fajnie się rozrosło, a z drugiej żeby nie było potrzeby za 2 lata przesadzania go bo korzenie już za duże itd.
____________________
Taras w bloku
Gardenarium 19:45, 11 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie ma takiego drzewa na dłuższy czas, bo drzewa generalnie nie nadają się do donic, dwa lata mogą rosnąć jakieś karłowe odmiany, szukaj drzew z nazwą "Nana" - polecam. Z reguły są małe tzn, korona jest nieduża.

Fajnie ono się nie rozrośnie, bo od północy będzie miało kiepskiewarunki jak dla drzewa. W zasadzie żadne drzewo do donicy się nie nadaje.

Ale np. krzew wyprowadzony na pniu, dereń, hortensja bukietowa, kloniki jakieś.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 19:49, 11 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
martita napisał(a)
Czy tuje nadają się do zasadzenia w skrzyni z technorattanu? Długość 108cm,szerokość 38cm Zależy mi na wysokich roślinach,aby osłonily taras.Ile mogę posadzić 2 czy 3 też będzie ok?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 19:50, 11 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
38 cm to za wąska moim zdaniem skrzynia. Smaragdy na krótko się nadają, ale za dwa lata będą brzydnąć.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
martita 20:14, 11 kwi 2016

Dołączył: 03 kwi 2016
Posty: 3
A co mogę posadzić do takiej skrzyni,żeby rosło wysoko i było gęste?
Gardenarium 09:28, 21 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tylko niskie rośliny, a czy gęste będą zależy od pielęgnacji i warunków jakie mają w donicy (żyzna gleba, systematyczne nawadnianie, trzeba zacząć od postawienia większych donic).
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 13:54, 21 lut 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
ewa_logo napisał(a)
Witam,
Potrzebuję rady jakie drzewo wybrać na taras. Drzewo miałoby rosnąć na środku tarasu, w wyciętym w drewnie otworze. Szukam takiego które nie gubi "śmieci" takich jak np brzoza.


Aby odpowiedzieć na to pytanie, potrzebuję albo zdjęcia, albo większej ilości informacji. Usytuowanie tarasu, ile jest miejsca, jak duża jest donica, jak wysoko ten taras i czy osłonięty.

A najlepiej zrób zdjęcie tego miejsca. Bo tak to strzelamy jak kulą w płot.

Każde drzewo w pewien sposób gubi i śmieci, mniej śmiecą drzewa o dużych liściach, ale o tym jakie, po wklejeniu zdjęcia.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
anetta 14:03, 21 lut 2017


Dołączył: 11 wrz 2013
Posty: 900
Każde drzewo liściaste śmieci.Może jakiś iglak wycięty na wzór bonsai.
____________________
Aneta Ogród Anety ----Wizytówka
bleebla 18:00, 21 lut 2017


Dołączył: 13 sty 2013
Posty: 4757
Wydaje mi się, że tu nie chodzi o donice, a o otwór w tarasie, mniej wiecej taki jak u mnie . Jeśli tak jest, to odradzam catalpę
____________________
Aga - Mała eLeczka
Gardenarium 07:40, 22 lut 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jeśli chodzi o otwór w tarasie, trzeba nieco więcej powiedzieć o tym miejscu. Czy chodzi o to, że nie ma dna i korzenie będą miały miejsce na swobodne rozrastanie się?

Jeśli tak, to jest sporo gatunków, ale osoba zadająca pytanie powinna się odezwać. Bo komu doradzamy skoro jej nie ma?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies