Gdzie jesteś » Forum » Powitania » Witam serdecznie - Marta ze stepu ;)

Pokaż wątki Pokaż posty

Witam serdecznie - Marta ze stepu ;)

Gardenarium 19:46, 31 mar 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Hortensje z miskanty nie dadzą intymności, bo są golce przez sporo czasu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
marta_tokarczyk 08:50, 01 kwi 2016

Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 58
Racja Danusiu, będę myślała nad tym przez weekend.

P.S. Mam już połowę roślinności pod Twoją koncepcję, zaprezentuję też pewnie w weekend Wczoraj poszłam spać przed 2 z laptopem na brzuchu , ale nie mogę się oderwać.
____________________
2,5 tys. m stepu u Marty .... do zagospodarowania
marta_tokarczyk 00:07, 02 kwi 2016

Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 58
Kierując się sugestiami wymyśliłam coś, co niestety wydaje mi się za szerokie na ten kawałek przedogródka. On ma szerokość 5 m, a mi rabata wyszła w najszerszym miejscu na 3 m.

Zastanawiam się, czy to rzeczywiście tyle miejsca zajmie, czy ja złą skalę przyjęłam. W takim układzie rabata po drugiej stronie musiałaby być chyba szeroka na metr, aby został już tylko metr trawnika.

Tak to miejsce wygląda:


Dodatkowe zdjęcie tego łysego miejsca za cyprysami:


I zdjęcie drugiej strony ze zdechlakiem jaśminem:


A wymyśliłam coś takiego:



Spis roślin:
1. Żywopłot z cyprysików, żywotników i innych składaków, które nie wymarzły (jest)
2. Drzewko szczepione na pniu, np. miłorząb dwuklapowy, szczepiona trzmielina, cis szczepiony na pniu, albo tuja Golden Globe
3. 2 kule z bukszpanu, z cisa, albo np. jedna kula bukszpanu i jedna trzmielina formowana w kule
4. trawa Hakonechloa macra "Aureola"
5. żurawka citronella
6. Miskant Variegatus
7. Inna trawa - nie mam pomysłu
8. Hortensje bukietowe Limelight
9. trzmielina Emerald'n Gold
10. lawenda drobnolistna
11. bordowe drzewko, np. buk purpurowy, lub buk czerwonolistny, lub buk rohan obelisk szczepiony
12. berberys bordowy, ten co rośnie kolumnowo

Bardzo was proszę o opinie, czy np. nie przesadziłam z ilością roślin, czy to rzeczywiście by tyle miejsca zajęło - 3 m szeroości (?) (zupełnie nie mam doświadczenia w tym zakresie). Dotychczas był to żywopłot i jednoroczne byliny przed nim .
____________________
2,5 tys. m stepu u Marty .... do zagospodarowania
MagdaBaj 22:09, 02 kwi 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 276
Marta witaj.Czekasz jak ja pewnie na każdy post
U mnie podobnie jak u Ciebie. Dużo pracy przed nami. A podobnie też i w przedogródku. Jutro zmierzę swój. Ale chyba mam tak samo.Tyle że stary iglak mam i lilaka.Też bym najchętniej wycięła i zrobiła coś nowego, ale żal , albo motywacji brak. Może ktoś bogatszy w wiedzę inaczej by to widział...
Danusia już użyła różdżki, więc do dzieła!!!!!!!Zapytaj może czy te Jej propozycje są dobre dla Twojej gleby i nasłonecznienia.
Będzie pięknie.Ten chodnik jedyny w swoim rodzaju. I dom również. Jak ogród wydobędzie piękno domu I reszty. Kibicuję Ci!!!!
____________________
Magda - Zachwyt i obawa
MagdaBaj 22:10, 02 kwi 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 276
Ja uwielbiam ogrody angielskie.
____________________
Magda - Zachwyt i obawa
marta_tokarczyk 22:31, 02 kwi 2016

Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 58
Cześć Magda,
Dobrze to ujęłaś Magda, czekam na każdy post .
Dziękuję za pochwały. U nas wszystko z odzysku, mąż układał ścieżkę ze starych płyt chodnikowych, na niektórych były jeszcze odbite niemieckie gazety . Dom w trakcie remontów, ale to już tak od 5 lat. A działki jest 2,5 tys. m, więc jest co zagospodarowywać.
Mamy piękne widoki, bo mieszkamy na wsi pod puszczą, później wstawię więcej zdjęć.

Dzisiaj wzięłam się za wytyczanie nowej rabaty

Pozdrawiam Cie serdecznie.
____________________
2,5 tys. m stepu u Marty .... do zagospodarowania
JoannaDe 22:40, 02 kwi 2016


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
witaj Marta. Z ciekawoscia zaczelam obserwowac Twoj watek bo ja tez zaczynam. I rowniez zielona w temacie :-] I tez czekam na kazdy post w swoim watku.Trzymam kciuki za postep prac
i serdecznie pozdrawiam.
____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
marta_tokarczyk 10:17, 03 kwi 2016

Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 58
W związku z faktem, że wpiłam szpadel w ziemię, a myślę, że tu na dłużej zagoszczę, to stworzyłam nowy wątek w "projektowaniu": http://www.ogrodowisko.pl/watek/6642-2-5-tys-m-stepu-u-marty-do-zagospodarowania

Zapraszam serdecznie.
____________________
2,5 tys. m stepu u Marty .... do zagospodarowania
JoannaDe 10:38, 03 kwi 2016


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
Lece
____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
08:35, 06 kwi 2016
marta_tokarczyk napisał(a)
Racja Danusiu, będę myślała nad tym przez weekend.

P.S. Mam już połowę roślinności pod Twoją koncepcję, zaprezentuję też pewnie w weekend Wczoraj poszłam spać przed 2 z laptopem na brzuchu , ale nie mogę się oderwać.


Witaj, też tak czasem mam strasznie to wszystko wciąga.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies