Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Z miłości do sąsiada

Pokaż wątki Pokaż posty

Z miłości do sąsiada

kuntz 14:08, 03 kwi 2016

Dołączył: 01 kwi 2016
Posty: 18
Witam ponownie koleżanki i kolegów.

To pierwsze prace na mojej nowej działce.

Usiadłem wygodnie w fotelu i wyjrzałem za okno. Pierwsza myśl jaka się pojawiła - kocham swoich nowych sąsiadów To taka refleksja związana z dzisiejszym dniem

Chwilę później zaatakowała mnie nowa myśl, sąsiadów może tak ale ich budynki niekoniecznie.

Dlatego proszę Was o pomoc.

1. Pytanie pierwsze:

- to widok z jadalni (drewniana szopa, biały blaszak, i okno sąsiada ponad szopą)
- odległość płotu od budynku 3 m, wysokość szopy 2,20. Okno wychodzi na południe. Na piętrze w tym miejscu mały pokoik z balkonem.

Pomyślałem że jedynym rozwiązaniem które latem zasłoni sąsiada a zimą doświetli jadalnie będzie zasadzenie trzech, czterech grabów fastigiata.

Czy nie za bardzo zacieni mi to jadalnie? Czy nie jest to za mała odległość od budynku? Może powinienem pomyśleć o innym rozwiązaniu.


2. Drugie pytanie dotyczy części działki za budynkiem. Porośnięte jest chudziakami sosny, klona i dębu. Charakter nasadzeń powinien więc pozostać taki sam. Pomyślałem o tym aby od sąsiada zasłonić się świerkami serbskimi.

Czy to dobry pomysł? W jakiej odległości od płotu? Czy nie będą im przeszkadzały te duże drzewa? Czy bardzo ocienią działkę? A może jakiś inny pomysł?

Dziękuję za każdą sugestię i poświęcony czas.

Robert
____________________
Robert Z milosci do sasiada
kuntz 14:13, 03 kwi 2016

Dołączył: 01 kwi 2016
Posty: 18
____________________
Robert Z milosci do sasiada
Makao_J 15:47, 03 kwi 2016


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Witaj.
Nie masz zrobionego podpisu. Najlepszym sposobem na szukanie odpowiedzi na swoje pytania to przeglądanie i czytanie wątków oraz zadawanie tam pytań.
Udzielanie się na forum to duży krok do osiągnięcia pięknego ogrodu

W tym celu potrzebny jest Ci podpis by każdy mógł do tu trafić. Proszę oto
Obrazkowa ściąga do podpisu

Jak dla mnie opcja z grabami jest spoko. Łatwo i bezproblemowo się go prowadzi i uwielbia cięcie. Choć zimą jest bezlistny.
Jeśli chodzi o świerki serbskie to chyba już nie bardzo bo tam masz już bardzo dużo drzew jak na taki mały kawałek działki. Lepiej by wyglądał szpaler z liściastych np.dereń biały Elegantissima lub Sibirica (rozjaśni to miejsce) albo dalej pociągnąć żywopłot z graba.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Gardenarium 18:18, 03 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Od bramy do rogu domu, cis formowany, dalej świerki serbskie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Flower1 18:25, 03 kwi 2016


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 2278
Witam serdecznie ,słuchaj szefowej pozdrawiam!
____________________
Magda- Wyczaruję ogród*** Wizytówka
Makao_J 14:44, 04 kwi 2016


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
No to skoro szefowa mówi że świerk ok to może go i posadź
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
kuntz 15:33, 04 kwi 2016

Dołączył: 01 kwi 2016
Posty: 18
Zastanawiam się czy te świerki zmieszczą się obok budynku. 3.30 jest do ściany ale ponad nią jest jeszcze dach. Co z wilgocią?

Może świerki z podwórza aż do zakrycia białego garażu. Szopę zakryć deską, pomalować a przed nią te graby. Są chyba węższe, równie wysokie i więcej słońca wpadnie przy zimowej smucie. Widziałem że szefowa lubi po kilka egzemplarzy pogrupowanych.

____________________
Robert Z milosci do sasiada
Tess 21:23, 04 kwi 2016


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Graby fastigiata piękne są, ale czy będą pasować do lesnego charakteru reszty ogrodu? Bo zostawiasz te pozostałe drzewa, prawda?
Serby wielkie rosną. Zajmą Ci całą szerokość tego miejsca.
Może rozważ zasłonięcie tych ścian pnączem. Ja mam bluszcz na kracie (takiej metalowej, gotowe przęsło ogrodowe z marketu) oraz w innym miejscu - powojnik Summer Snow na macie słomianej wiszącej na ogrodzeniu. Każdemu polecam.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
AsiaK_Z 08:06, 03 maj 2016


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
No to na czym stanęło Robercie? Na co się zdecydowałeś?
Miłego dnia
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
kuntz 12:48, 05 paź 2016

Dołączył: 01 kwi 2016
Posty: 18
Witam ponownie. Poradziłem sobie wstępnie z sąsiedztwem lewostronnym ale podobnie jak kraj mam teraz problem z sąsiedztwem prawostronnym.

Konkretne pytanie.

Czy pod tymi drzewami, które zasłaniają światło, z plątaniną korzeni jest szansa na zasadzenie świerków serbskich lub innych roślin przy płocie?

Jeśli nie dają rady to zostanie mi tylko pergola na drzewo i pnącza

Proszę pomóżcie

Robert

____________________
Robert Z milosci do sasiada
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies