Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ania z zielonego wzgórza :-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ania z zielonego wzgórza :-)

Ania 12:57, 12 maj 2011


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 680
Jeszcze kilka fot okolicy mojego tarasu z prośbą o podpowiedź co by tu wykombinować z tą stroną od domu wzdłuż alejki w stronę altany, myślałam o zrobieniu nieregularnej rabaty która objęła by wszystkie 3 świerki i zajęła aż do zakrętu w stronę altany mniej więcej kawałek za pierwszy świerk, tylko nie wiem co tam posadzić miejsce jest południowe, chciałabym coś nie za wysokiego, tylko nie wiem na ile mi się te świerki rozrosną i boję się czy tam za bardzo nie zabałaganię, może jednak zostawić sobie te świerki bo widziałam kiedyś takie pojedyncze egzemplarze w trawie super wydlądały no właśnie i ze mną tak jest wiele bym chciała ale się boję bo jak się narobię a efekt będzie jeszcze gorszy? bo już tak miałam nie raz, niestety moja wyobrażnia nie jest zbyt rozwinięta

____________________
Ania z zielonego Wzgórza
Ana 17:41, 12 maj 2011


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
Dołączam do klubu Ań Będę podgladać postępy, bo sama też jestem dopiero w fazie planowania zmian Mam nadzieję znaleźć i u Ciebie wiele inspiracji
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
monteverde 18:45, 12 maj 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Aniu pięknie masz posadzone zimozielone i iglaste, ale dla mnie w tym ogrodzie za mało koloru,to co kolorowe to maciupeńkie, może posadź kilka róż, azalii i rododendronów w trawniku dla ożywienia ogrodu, może jakieś rabatki)
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Ania 09:20, 13 maj 2011


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 680
Właśnie myślałam bardziej o rabatkach gdyż posadzone pojedyncze egzemplarze w trawie niezbyt dobrze potem obkaszać, a że kosi mój syn więc praktycznie kosi jak leci a potem pookaleczane te roślinki, tak mam przy tarasie posadzone np świerki i ciągle albo z nich wystają wąsy z trawy albo po obcinane powiem szczerze że myślałam o różanecznikach, hortensjach, azaliach ale nie mam kompletnie pomysłu jak je dobrać, ani kolorystycznie ani gatunkowo , żeby kwitły cały rok i żeby jeszcze nie wyrosły ogromne. A jak zrobić rabatkę to gdzie np czy może być przy tarasie czy tam nie zabierać miejsca?

____________________
Ania z zielonego Wzgórza
Ania 15:12, 13 maj 2011


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 680
A to dla Was za życzliwość , chodź dopiero zaczynają kwitnąć tyle mają pozytywnej energii że dla wszystkich wystarczy posadziłam je w donicy przy domu, gdzie mój mąż zbyt zaszalał z kostką i próbuje rozweselić to betonowisko
____________________
Ania z zielonego Wzgórza
monteverde 15:17, 13 maj 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
dziękujemy, Aniu są miniaturowe różaneczniki, widziałam czerwone i fioletowe, Hania z Dwa światy, ma dużo odmian, poproś ją o radę)
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Michael 15:25, 13 maj 2011


Dołączył: 05 mar 2011
Posty: 1112
Ania napisała
Jeszcze kilka fot okolicy mojego tarasu z prośbą o podpowiedź co by tu wykombinować z tą stroną od domu wzdłuż alejki w stronę altany, myślałam o zrobieniu nieregularnej rabaty która objęła by wszystkie 3 świerki ...



Interesuje mnie tak kratkownica na trawniku czy to nie baterie słoneczne przypadkiem ??
____________________
Ogród to moja pasja... Michael my Garden Wiosna w ogrodzie Michaela Spring Michael Garden
Ania 15:33, 13 maj 2011


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 680
A tu miejsce przy tarasie które czeka na rabatkę
____________________
Ania z zielonego Wzgórza
Ania 15:35, 13 maj 2011


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 680
Nie Michael, to blacha z dachu altany, gdyż jest akurat w trakcie budowy
____________________
Ania z zielonego Wzgórza
Ania 15:38, 13 maj 2011


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 680
Dzięki, monteverde, jeszcze nie za bardzo jestem zaznajomiona z forum co, kto i gdzie więc z góry dziękuję za podpowiedzi
____________________
Ania z zielonego Wzgórza
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies