Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ania z zielonego wzgórza :-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ania z zielonego wzgórza :-)

Ania 18:21, 25 maj 2011


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 680
Trochę przerobiłam rabatę przed domem, zgodnie z zaleceniem Danusi, dosadziłam kilka wyższych dla zlikwidowania efektu płaskości ogrodu i dodania koloru: trzmielinę na kiju żółtą, klon palmowy czerwony, świerka conicę z białym przyrostem tylko mały egzemplarz i ledwo widoczny się zrobił, jak tylko się pokażą wrzosy to wysadzę nimi wolne przestrzenie. Nie wiem co jeszcze mogłabym posadzić oprócz wrzosów dla wypełnienia wolnych przestrzeni bo same wrzosy to chyba za dużo nie? Narazie posadziłam kilka lobelii dla rozweselenia Czy jeszcze coś powinnam tutaj dodać lub zamienić? Wszelkie uwagi mile widziane
Teraz wygląda to tak, co Wy na to?
____________________
Ania z zielonego Wzgórza
Ania 20:41, 25 maj 2011


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 680
Myślałam o zadarnieniu przestrzeni między roślinami Runianką japońską, głównie tam gdzie jest kora przy połączeniu z kostką, bo te połączenia jakoś nam nie wyszły ;-( co Wy na to? może jest jakiś lepszy "zadarniacz" który był by jednocześnie wytrzymały i efektywnie wyglądał?
____________________
Ania z zielonego Wzgórza
Ania 20:42, 25 maj 2011


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 680
Myślałam o zadarnieniu przestrzeni między roślinami Runianką japońską, głównie tam gdzie jest kora przy połączeniu z kostką, bo te połączenia jakoś nam nie wyszły ;-( co Wy na to? może jest jakiś lepszy "zadarniacz" który był by jednocześnie wytrzymały i efektywnie wyglądał?
____________________
Ania z zielonego Wzgórza
Ania 20:44, 25 maj 2011


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 680
Przepraszam, coś internet mi szwankuje i wysłałam kilka razy jedną wiadomość
____________________
Ania z zielonego Wzgórza
Sebek 13:01, 29 maj 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Z zadarniających krzewów to dobre są irgi, niskie jałowce. Z bylin szybko zadarniające są rogownice - lecz po zimie nie wyglądają dobrze. Barwinek jest zimozielony.
Pasychandra też będzie OK
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Jagna 13:11, 29 maj 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 1569
dodam jeszcze dąbrówkę która łanie kwitnie i moze mech szkocki, jeszcze cos mam ale nie wiem jak siezwie...poszukam i napisze

już wien to jest tojeść...moja ma taki piękny soczysto zielony- kermitowy kolor, ale sa też ciemnozielone.
____________________
Wątek o tym, że nie umiem
Ania 23:27, 05 cze 2011


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 680
Chyba zdecyduję się na tojeść bo myślałam o barwinku też ale on chyba woli cień a u mnie póki co to jak na patelni . Dzięki Kochani za podpowiedzi, a tutaj pochwalę się moim pierwszym clematisem , tak mi się spodobał, że chyba jeszcze posadzę
____________________
Ania z zielonego Wzgórza
Ania 23:34, 05 cze 2011


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 680
Czy mówiąc o mchu szkockim to miałaś na myśli Jagna? Ja to kupiłam jako karmnik ościsty czy coś takiego, piękny jest i akurat kwitnie, a jak pachnie ummm ... tylko jeden z nim problem, bardzo trawa w niego wrasta i nic tylko skubać trzeba
ale fakt pięknie zarasta i cudnie wygląda u mnie jeszcze mały mam go trzeci rok ale już sporo się rozrósł


____________________
Ania z zielonego Wzgórza
Ania 23:49, 05 cze 2011


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 680
____________________
Ania z zielonego Wzgórza
Ania 23:50, 05 cze 2011


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 680
i jeszcze clematis
____________________
Ania z zielonego Wzgórza
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies