Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W małym ogrodzie Doni

Pokaż wątki Pokaż posty

W małym ogrodzie Doni

Ankadobrzyni... 18:33, 15 maj 2016


Dołączył: 06 maj 2016
Posty: 28
Hej Doniu podoba mi się Twoja kompozycja nasadzeń, thuje Twoich cięć wyszły bardzo ładnie i ta otoczka z kostki i rabata wysypana korą- co do thuj w sensie tła troszkę gęsto pewnie wyjdzie jak się rozrosną - czy nie będzie trzeba przesunąć wcześniejszych nasadzeń? pozdrawiam


Pokażę rabatę którą zrobiłam jako pierwszą w ogrodzie.Widok z daleka.

No i teraz żałuję bardzo że nie zrobiłam zielonego tła bo jak się patrzy to trochę łyso jest Zastanawiam się czy teraz nie posadzić szmaragdów koło płotu i inaczej nie skomponawać tej rabaty tylko nie wiem jak zniosą to rośliny które rosną tam już 4 lata.

Teraz kilka zdjęć z bliska


Na zdjęciu powyżej mam kilka wrzosów a za nimi tawułki więc latem jest trochę koloru
W tym roku dokupiłam kilka traw, ale też jeszcze niewidoczne.
Te 3 duże tuje to brabranty staram się je uformować w tym roku były 2 raz cięte jak na 1 raz i tak nie wyszło źle.

I jeszcze moje kaczki przylatują co roku na wyżerkę zdjęcie chyba z listopada



Pozdrawiam wszystkich
____________________
na 6 arach porozmawiajmy o ogrodowych czarach
Ankadobrzyni... 18:38, 15 maj 2016


Dołączył: 06 maj 2016
Posty: 28
Fajnie wyszło z kulkami - podbieram pomysł ( mam kulki na pniu z kulkami na skarpetce co na ziemię - pozostaje ziemia..? czy może kamyczki? no i ta otoczka rabaty z kostki... zastanawiam się czy bezpośrednio na ziemi ułożona? czy jakaś podsypka na dłużej żeby zielsko nie wchodziło?

____________________
na 6 arach porozmawiajmy o ogrodowych czarach
LyraBea 19:50, 15 maj 2016


Dołączył: 28 cze 2015
Posty: 1240
Dobry wieczór. Przeleciałam Twój wątek ochoczo tym bardziej, że jeszcze nie rozpędził się na tyle, żeby mieć problemy z nadrobieniem. Widzę, że włączyłaś burzę mózgu. To już obiecuje, że będzie się działo Będę zaglądać.
Pozdrawiam.
____________________
Beata
donia76 21:45, 15 maj 2016


Dołączył: 17 kwi 2016
Posty: 131
Witam wszystkich miłych gości nie spodziewałam się że tyle osób do mnie zajrzy

Soniu dziękuję Za propozycję trawka faktycznie jest ładna i bezproblemowa też ją mam w ogrodzie kilka dni temu dzieliłam muszę to przemyśleć na spokojnie bo mam kilka typów i głównie w grę wchodzą trawki.

Aniu liczę się z tym że będę musiała wszystko przesunąć ale na to mam pewnie jeszcze ze 2 lata a wiągu tego czasu dużo może się u mnie wydarzyć
Co do kostki jest bezpośrednio na ziemi wyłożona bez żadnej podsypki a jeżeli coś wyrośnie to łatwo da się wyrwać bo tego staram się pilnować na bieżąco

Beatko będzie się działo na pewno tylko muszę pohamować swój zapęd do nieprzemyślanych decyzji i będzie dobrze

Zresztą wszystkiego jeszcze nie pokazałam Wszystko w swoim czasie mam dużo miejsc do zagospodarowania i liczę na Waszą pomoc.
Jeszcze dużo pracy przede mną.

Ogólnie cieszę się że troszkę popadało dzisiaj ale to kropla w morzu potrzeb, liczę na deszcz w nocy jeszcze

Spokojnej nocy moje ogrodniczki :*
____________________
Aldona W małym ogrodzie Doni
anbu 12:08, 16 maj 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Witaj.
Ciekawa jestem co będzie się dalej działo
____________________
Ania Ogród Ani :)
donia76 19:39, 16 maj 2016


Dołączył: 17 kwi 2016
Posty: 131
Aniu witaj u mnie zaraz pędzę do ciebie zobaczyć

U mnie cały dzień pada z małymi przerwami nic dzisiaj nie porobiłam w ogrodzie i straszny ziąb włączyliśmy ogrzewanie i taka pogoda ma się utrzymać do czwartku, ale swoją drogą deszczyk się przyda bo susza straszna tylko czemu tak zimno wrr
____________________
Aldona W małym ogrodzie Doni
Zana 23:37, 16 maj 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Szczerze przyznam, że zajrzałam skuszona romantycznym avatarkiem. Dobrze, że zdecydowała się kupić tuje na tło. Ja też do tego dojrzałam, tylko realizacja mi jeszcze nie wyszła. Jeśli mogę coś doradzić to skorygowałabym linię tej rabaty z kulkami na pniu. Na moje oko to ona jest za bardzo pofalowana. Żółte żurawki na słońce to nienajlepszy wybór, ale rozchodniki i lawenda z przodu jak najbardziej. A do tego między rozchodniki jakaś trawa niewysoka i będzie bardzo ładna rabatka. Pozdrawiam.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Dominika11 12:42, 17 maj 2016


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
no no wiedzę, że coś działasz - fajnie
będę podglądać
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
donia76 16:53, 18 maj 2016


Dołączył: 17 kwi 2016
Posty: 131
Aniu masz rację z tym pofalowaniem W przyszłości ma zmieniona tylko wkurza mnie tam ten kamień jak jeżdziły koparki to nikt o tym nie pomyślał żeby go wywalić, a teraz jest nie do ruszenia
I wogóle Witaj

Dominiko dziękuję za miłe słowo i zapraszam często
____________________
Aldona W małym ogrodzie Doni
donia76 18:05, 18 maj 2016


Dołączył: 17 kwi 2016
Posty: 131
Dzisiaj jak mały spał zrobiłam takie coś



Teraz przynajmniej widać że rosną tam żurawki bo tak się zlewało z korą jak się rozrośnie to będzie ładnie chyba
____________________
Aldona W małym ogrodzie Doni
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies