Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W małym ogrodzie Doni

Pokaż wątki Pokaż posty

W małym ogrodzie Doni

Gosiek33 08:20, 14 maj 2016


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Donia przyszłam z rewizytą. Ależ masz pole do popisu. 500 m to w sam raz. To fajnie zakładać ogród od zera. Rośliny młode to jeszcze możesz je przenosić - jak rasowy ogrodnik
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 08:39, 14 maj 2016


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
donia76 napisał(a)
Moja dzisiejsza praca w ogrodzie. Doradźcie czym obsadzić obwódkę?? Myślałam o lawendzie a może lepsza będzie żurawka w zółtym odcieniu ? Dodam że przez cały dzień mam tutaj słońce.


w pełnym słońcu nie polecam żurawek czysto żółtych, zanim kupisz upewnij się czy odmiana którą wybierzesz nadaje się na słoneczne stanowisko. Mam na przykład Lime i ją na słońcu przypalało, w półcieniu pięknie się rozrasta. Przydało by ci się trochę czerwieni ognistej, od razu ogród by poweselał.

Jeśli często masz sucho podpowiem być posadziła sasanki. Gdy już się rozrosną będą cały sezon zdobić rabaty. Wiosną liście i kwiaty. Gdy przekwitną będziesz mieć ozdobne ,koty' http://www.ogrodowisko.pl/watek/5594-ogrod-do-odnowy

w tym samym linku masz rozchodniki - jak dla mnie rewelacja na suche, słoneczne miejsca, możesz dołożyć kilka kamieni, doniczek, powyginane stare korzenie i robi się bezobsługowy skalniak - co ważne cena sukulentów jest bardzo przyjazna i stosunkowo szybko się rozrastają

____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 08:40, 14 maj 2016


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
polecam podglądać zdjęcia na pintereście - kopalnia pomysłów np.


https://pl.pinterest.com/pin/539798705313368524/
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
donia76 10:10, 14 maj 2016


Dołączył: 17 kwi 2016
Posty: 131
Udało się z podpisem jupiiDzięki za instrukcje Monika
____________________
Aldona W małym ogrodzie Doni
donia76 10:14, 14 maj 2016


Dołączył: 17 kwi 2016
Posty: 131
MonikA napisał(a)


Doniu fajnie że nasadzasz tło, ale te twoje thuki to nie wiem czy za ciasno nie mają, to maleństwa ale urosną.
Ile mają one tam miejsca?


Monika na przyszły rok wysadzę te większe rośliny, gdybym zrobiła to teraz to byłoby strasznie pusto a przez rok maluszki może na tyle podrosną na razie mają miejsce żeby rosnąć tak mama mi doradziła bo w sumie chciałam je już teraz też przesadzać
____________________
Aldona W małym ogrodzie Doni
donia76 10:17, 14 maj 2016


Dołączył: 17 kwi 2016
Posty: 131
Gosiek dziękuję za odwiedziny
Dziękuję za polecenie tak fajnej stronki byłam tam już dzisiaj na prawdę super że też wcześniej o niej nie wiedziałam
Pozdrawiam dziewczyny czas iść w pole
____________________
Aldona W małym ogrodzie Doni
13:54, 14 maj 2016
Cieszę się że poradziłaś
AnnaCh 11:43, 15 maj 2016


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Aldonko, dzisiaj dopiero jestem z rewizytą, przeczytałam wątek i będę zaglądała
____________________
Ania - Malutki pod lasem
OlgaKol 13:04, 15 maj 2016


Dołączył: 10 maj 2015
Posty: 580
Cześć Aldona - masz niezły teren do zagospodarowania . U mnie już ciasnota - zaczynam wychodzić na pole - ale mąż mnie stamtąd przegania
____________________
Olga Maniak w ogrodzie
Sonia 18:26, 15 maj 2016


Dołączył: 03 maj 2016
Posty: 85
donia76 napisał(a)
Moja dzisiejsza praca w ogrodzie. Doradźcie czym obsadzić obwódkę?? Myślałam o lawendzie a może lepsza będzie żurawka w zółtym odcieniu ? Dodam że przez cały dzień mam tutaj słońce.


Witaj, ze względu na duże nasłonecznienie proponowałabym Ci na przykład niską trawę nie wymagająca i wytrzymuje słońce, a na dodatek jak obsadzisz nią obwódkę to będzie się ładnie prezentowała. Może to być niebieska trawa - poniżej zdjęcie z mojego ogrodu z tą trawą może Ci się spodoba ten pomysł



____________________
SoniaSonia-ogród moja pasja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies