Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród - Brzóstowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród - Brzóstowa

OlgaKol 13:24, 08 cze 2016


Dołączył: 10 maj 2015
Posty: 580
mirkaka napisał(a)
Zakupy rewelacyjne, ten miniaturowy dąb ciekawy.
Czy te róże które pokazałaś to żółta The Pilgrim a pomarańczowa Pat Austin? Mam obie i ciągle przesadzam bo słabo rosną. W tym roku mam nadzieję że wreszcie będzie dobrze, choć posadzone przy zachodniej ścianie i słońce dość ostro daje im do wiwatu. Chyba najlepiej by się czuły w lekkim półcieniu. A ta karminowa to jaka nazwa? Pięknie Ci rosną, bardzo ładne krzaczki zbudowały, widać dbasz o nie

Witam,

U mnie "Pilgrimka" jest cały czas na ostrym słońcu i rośnie jak szalona
Pat Austin również jest na ostrym słońcu - jednak z nią mam ten problem, że ma za ciężkie kwiaty, które zwisają i bardzo szybko przekwitają. W podobnym kolorze jest "Lady of Shalott" a kwiat trzyma się bardzo ładnie - tak więc tą polecam (ona jest na tym samym zdjęciu co karminowa - tuż przed nią).

Pat Austin początkowo miałam w innym miejscu, gdzie był duży przeciąg i też nie rosła - teraz jest osłonięta pod ścianą, na pełnym słońcu cały dzień i jest OK.

Co do karminowej - nie wiem co to za odmiana - dostaliśmy ją od znajomej, która wcale nie przywiązuje wagi do nazw.

Wszystkie moje róże angielskie możesz zobaczyć w wątku "Róże Davida Austina" - str.40. Są tam zdjęcia z zeszłego roku (ze szczytu sezonu)

Pozdrawiam
____________________
Olga Maniak w ogrodzie
BASIA8 15:40, 08 cze 2016


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4630
OlgaKol napisał(a)
Moje dzisiejsze zakupy - klon esk sunset, buk rohan weeping, dąb miniaturowy oraz berberys na pniu




Piękne zakupy
Cieszą oczęta.
Pozdrawiam.
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
OlgaKol 16:24, 08 cze 2016


Dołączył: 10 maj 2015
Posty: 580
BASIA8 napisał(a)

Koniecznie też musisz się wybrać do Trzeszkowa
____________________
Olga Maniak w ogrodzie
OlgaKol 16:25, 08 cze 2016


Dołączył: 10 maj 2015
Posty: 580
Ten miniaturowy to dąb bugundzki 'Curly Head'
____________________
Olga Maniak w ogrodzie
donia76 17:31, 09 cze 2016


Dołączył: 17 kwi 2016
Posty: 131
Olga śliczne zakupy porobiłaś wsadzone już ?
____________________
Aldona W małym ogrodzie Doni
BASIA8 21:39, 09 cze 2016


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4630
OlgaKol napisał(a)

Koniecznie też musisz się wybrać do Trzeszkowa


Teraz planuję wyjazd na targowicę po lawendę - w tamtym roku mieli ładne sadzonki.Roślinki już posadziłaś?
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
elzbieta_g 22:17, 09 cze 2016


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 4785
OlgaKol napisał(a)
U mnie jaśmin pięknie zakwitł. Na zdjęciu razem z ostróżką - czwartkowa ulewa trochę ją sponiewierała - ale na szczęście nic się nie połamało




jaśmin, uwielbiam jego zapach ,szczególnie wieczorem pachnie obłędnie... na kilometr
róże masz cudne
____________________
Ela-Ogród Eli, / Wizytówka
OlgaKol 07:33, 10 cze 2016


Dołączył: 10 maj 2015
Posty: 580
BASIA8 napisał(a)


Teraz planuję wyjazd na targowicę po lawendę - w tamtym roku mieli ładne sadzonki.Roślinki już posadziłaś?


Tak, już posadziłam

Jeśli chodzi o lawendę - polecam hidcote - kwitnie aż do jesieni i jest bardziej niebieska od tradycyjnej - tylko nie wiem, czy dostaniesz ją na targowicy - musisz pytać.
Ta tradycyjna, również jest bardzo fajna - ale niestety krócej kwitnie.

Mam obie odmiany, więc wiem to z doświadczenia

Ja moją hidcote kupowałam na giełdzie (3 lata temu), ale w zeszły roku była też w castoramie. Na targowicy jestem bardzo rzadko, tak więc nie wiem czy tam można ją dostać.

Pozdrawiam,
____________________
Olga Maniak w ogrodzie
OlgaKol 07:36, 10 cze 2016


Dołączył: 10 maj 2015
Posty: 580
elzbieta_g napisał(a)

jaśmin, uwielbiam jego zapach ,szczególnie wieczorem pachnie obłędnie... na kilometr
róże masz cudne

Dzięki,
Jaśmin jest piękny - ma teraz swoje 5 minut
Pozdrawiam
____________________
Olga Maniak w ogrodzie
olga80 07:50, 10 cze 2016


Dołączył: 11 sie 2015
Posty: 5523
i tu cudowne róże

szałwię obejrzałam i bardzo mi się podoba
____________________
Teresa Moje małe królestwo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies