Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród - Brzóstowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród - Brzóstowa

BASIA8 09:39, 10 cze 2016


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4630
OlgaKol napisał(a)


Tak, już posadziłam

Jeśli chodzi o lawendę - polecam hidcote - kwitnie aż do jesieni i jest bardziej niebieska od tradycyjnej - tylko nie wiem, czy dostaniesz ją na targowicy - musisz pytać.
Ta tradycyjna, również jest bardzo fajna - ale niestety krócej kwitnie.

Mam obie odmiany, więc wiem to z doświadczenia

Ja moją hidcote kupowałam na giełdzie (3 lata temu), ale w zeszły roku była też w castoramie. Na targowicy jestem bardzo rzadko, tak więc nie wiem czy tam można ją dostać.

Pozdrawiam,


Dziękuję za informację bardzo cenną zapisałam nazwę - będę pytała - na Żeromskiego w centrum ogrodniczym ponoć jest lawenda ale nie mam pojęcia jaka odmiana - koleżanka mi mówiła - na giełdzie w Sandomierzu kupiłaś swoją lawendę? czy gdzieś indziej?
Pozdrawiam
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
OlgaKol 10:13, 10 cze 2016


Dołączył: 10 maj 2015
Posty: 580
BASIA8 napisał(a)


Dziękuję za informację bardzo cenną zapisałam nazwę - będę pytała - na Żeromskiego w centrum ogrodniczym ponoć jest lawenda ale nie mam pojęcia jaka odmiana - koleżanka mi mówiła - na giełdzie w Sandomierzu kupiłaś swoją lawendę? czy gdzieś indziej?
Pozdrawiam

Ja swoją kupowałam w Częstochowie i już potem nie interesowałam się tym, czy można ją gdzieś u nas spotkać - dlatego musisz pytać
____________________
Olga Maniak w ogrodzie
BASIA8 12:43, 10 cze 2016


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4630
OlgaKol napisał(a)

Ja swoją kupowałam w Częstochowie i już potem nie interesowałam się tym, czy można ją gdzieś u nas spotkać - dlatego musisz pytać



Spoko będę pytała Pozdrowionka
Dam znać jak coś kupię Na targu nie będę się przyznawała jaką chcę odmianę bo czasem to sprzedają co chcesz w danej chwili - jeszcze jak się osoba nie zna.
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
mirkaka 16:53, 11 cze 2016


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9528
OlgaKol napisał(a)

Witam,

U mnie "Pilgrimka" jest cały czas na ostrym słońcu i rośnie jak szalona
Pat Austin również jest na ostrym słońcu - jednak z nią mam ten problem, że ma za ciężkie kwiaty, które zwisają i bardzo szybko przekwitają. W podobnym kolorze jest "Lady of Shalott" a kwiat trzyma się bardzo ładnie - tak więc tą polecam (ona jest na tym samym zdjęciu co karminowa - tuż przed nią).

Pat Austin początkowo miałam w innym miejscu, gdzie był duży przeciąg i też nie rosła - teraz jest osłonięta pod ścianą, na pełnym słońcu cały dzień i jest OK.

Co do karminowej - nie wiem co to za odmiana - dostaliśmy ją od znajomej, która wcale nie przywiązuje wagi do nazw.

Wszystkie moje róże angielskie możesz zobaczyć w wątku "Róże Davida Austina" - str.40. Są tam zdjęcia z zeszłego roku (ze szczytu sezonu)

Pozdrawiam



Byłam i się zachwyciłam. Cuda u Ciebie rosną. Abraham Darby miałam kiedyś ogromną ale się jej pozbyłam bo bardzo łapała rdzę. Graham Thomas też miałam ale mi przemarzła i nie odbiła. Lady of Shalott cudna , żałuję że nie kupiłam jej zamiast Pat. Pat oprócz tego że szybko zwiesza główki to bardzo szybko kwiat blednie i przekwita. Co robisz że rosną tak zwarcie, związujesz je? Moja Golden rozwala się na szerokość, ale kocham ją za ogromny kwiat i zapach, no i za kolor też
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
OlgaKol 17:07, 11 cze 2016


Dołączył: 10 maj 2015
Posty: 580
mirkaka napisał(a)



Byłam i się zachwyciłam. Cuda u Ciebie rosną. Abraham Darby miałam kiedyś ogromną ale się jej pozbyłam bo bardzo łapała rdzę. Graham Thomas też miałam ale mi przemarzła i nie odbiła. Lady of Shalott cudna , żałuję że nie kupiłam jej zamiast Pat. Pat oprócz tego że szybko zwiesza główki to bardzo szybko kwiat blednie i przekwita. Co robisz że rosną tak zwarcie, związujesz je? Moja Golden rozwala się na szerokość, ale kocham ją za ogromny kwiat i zapach, no i za kolor też


Tak, Pat jest dosyć problematyczna - natomiast Lady of Shalott, bardzo ładnie się trzyma. Kup ją sobie - nie będziesz żałować
Moje róże związuję drutem ogrodniczym. Większość mich roślin muszę wiązać - mieszkamy na górze i bardzo u nas wieje.
____________________
Olga Maniak w ogrodzie
OlgaKol 10:03, 12 cze 2016


Dołączył: 10 maj 2015
Posty: 580
Dzisiejsze fotki moich róż - one dopiero się rozkręcają

1)Lady of Shalott



2) Golden Celebation



3) Pat Austin



4) The Pilgrim



5) Abraham Derby




6) Gaham Thomas


7) William Shakespeare




8)Charlotte - po wiosennym cięciu trochę obmarzła


9) NN


____________________
Olga Maniak w ogrodzie
Sonia 10:54, 12 cze 2016


Dołączył: 03 maj 2016
Posty: 85
Róże przepiękne
____________________
SoniaSonia-ogród moja pasja
chagall 11:43, 12 cze 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 435
Witaj Olgo,
masz piękny i bardzo elegancki ogród!!!
Róże cudne!!!
Gratuluję i pozdrawiam
Ania
PS. A co robiłaś w mojej rodzinnej Częstochowie?
____________________
Ania - Atacama pod lasem
OlgaKol 12:21, 12 cze 2016


Dołączył: 10 maj 2015
Posty: 580
chagall napisał(a)
Witaj Olgo,
masz piękny i bardzo elegancki ogród!!!
Róże cudne!!!
Gratuluję i pozdrawiam
Ania
PS. A co robiłaś w mojej rodzinnej Częstochowie?


Witam Aniu, dziękuję za komplementy
Ja pochodzę z byłego częstochowskiego (okolice Krzepic) - mam tam liczną rodzinę, którą odwiedzam kilka razy w roku
Pozdrawiam również
____________________
Olga Maniak w ogrodzie
dominika_ 15:17, 12 cze 2016


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 3697
Róże widzę dają piękny pokaz
____________________
Dominika - Nadchodzi wiosna-czas na ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies