Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród - Brzóstowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród - Brzóstowa

OlgaKol 18:10, 27 lip 2016


Dołączył: 10 maj 2015
Posty: 580
Asisko_2005 napisał(a)



Olga, chyba muszę Ciebie zaprosić do mnie na wykonanie takiego świderka. Stawiam dobre ciacho i mrożoną kawę.

Nie ma sprawy
Teraz troszkę późno na takie cięcia (można do końca lipca), poza tym nie można tego robić w duże upały - przypaliłoby rośliny
Najlepiej w kwietniu
____________________
Olga Maniak w ogrodzie
OlgaKol 18:10, 27 lip 2016


Dołączył: 10 maj 2015
Posty: 580
xxx
____________________
Olga Maniak w ogrodzie
OlgaKol 18:18, 27 lip 2016


Dołączył: 10 maj 2015
Posty: 580
inka74 napisał(a)
Mam z gardeny sekator classic już 4 rok jeszcze w tej starszej wersji stylistycznej. Bardzo sobie chwalę. Mega poręczny. Nadal ładnie tnie. Nożyce muszę obejrzeć bo by coś dobrego się przydało. Te do trawy śmieszne.

Gardenę też już wykończyłam, ale najdłużej sie trzymał - 2 lub 3 sezony (gwarancję miał na 25 lat)
Teraz mam fiskarsa - totalna porażka. Mam jaszcze taki najtańszy z obi - jest trochę lepszy.
____________________
Olga Maniak w ogrodzie
olga80 21:24, 27 lip 2016


Dołączył: 11 sie 2015
Posty: 5523
Olga pisałaś ,że masz hortkę taką jakiej wstawiłam foto znasz może jej nazwę ? chciałabym posadzić taką u siebie
____________________
Teresa Moje małe królestwo
Makusia 21:26, 27 lip 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Hmm...to ty sekator killer jesteś Ja wykończam szpadle i noże do kancików
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
OlgaKol 04:43, 29 lip 2016


Dołączył: 10 maj 2015
Posty: 580
olga80 napisał(a)
Olga pisałaś ,że masz hortkę taką jakiej wstawiłam foto znasz może jej nazwę ? chciałabym posadzić taką u siebie

Niestety nie znam nazwy - ale to jest taka najzwyklejsza ogrodowa.
Podobno z każdą różową tak się dzieje, gdy podlewamy ją tym nawozem. Jedynie białe się nie zabarwiają.
____________________
Olga Maniak w ogrodzie
OlgaKol 04:51, 29 lip 2016


Dołączył: 10 maj 2015
Posty: 580
Makusia napisał(a)
Hmm...to ty sekator killer jesteś Ja wykończam szpadle i noże do kancików

No właśnie - to zależy czego się robi najwięcej
Jak byłam na etapie sadzenia i przesadzania drzewek - też jeden szpadel złamałam.
Teraz dużo tnę i wykańczam sekatory. Doszłam do wniosku, że muszę mieć dwa sekatory - jeden do miękkich a drugi do zdrewniałych gałęzi. Jak jedno jest do wszystkiego - to jest do niczego.
____________________
Olga Maniak w ogrodzie
dominika_ 08:14, 29 lip 2016


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 3697
Olga czy Ty cierpisz na bezsenność?
Ja mam kilka sekatorów, kupiłam w lidlu, póki co nie narzekam. Jeden jest do cięcia grubych gałęzi, drugi do cienkich plus nożyczki do trawy.
____________________
Dominika - Nadchodzi wiosna-czas na ogród
MirellaB 08:31, 29 lip 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
OlgaKol napisał(a)


Witam Mirella, dziękuję za miłe słowa Tez Cię odwiedzę

Czy chodziło Ci o jałowce "Blue Arrow"? - te tnę tylko z góry, same się zagęściły - mam je 5 rok.


Pytałam Dominikę o nożyce do brzegów trawnika.

Coś takiego:

http://www.emajster.net/index.php?id_product=16&controller=product&id_lang=2

Tak chodziło o jałowce Blue Arrow. Moje nie są ścięte od góry, więc pewnie dlatego się nie zagęszczają.

W zeszłym roku po zrobieniu kancików brzegi przycinałam nożycami Fiskarsa. Te dla mnie lepiej się nadają do takiego cięcia niż te, które pokazałaś w linku.

W tym roku kupiłam akumulatorowe zestaw Boscha i tam jest wkładka do wycinania trawy - sprawdzają się najlepiej, szybko się nimi tnie

Zdjęcie usunę jak przeczytasz.
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
OlgaKol 21:37, 29 lip 2016


Dołączył: 10 maj 2015
Posty: 580
dominika_ napisał(a)
Olga czy Ty cierpisz na bezsenność?
Ja mam kilka sekatorów, kupiłam w lidlu, póki co nie narzekam. Jeden jest do cięcia grubych gałęzi, drugi do cienkich plus nożyczki do trawy.

Wy jesteście "noce marki" a ja jestem "poranny ptaszek"
Zawsze wstaję o 4:00 do pracy, nawet jak mam wolne to budzę się o tej porze i jestem wyspana. Za to padam o 22:00.

Co do sektorów - właśnie tak powinno się robić - osobne do różnych robót.
Pozdrawiam
____________________
Olga Maniak w ogrodzie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies