Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród - Brzóstowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród - Brzóstowa

BASIA8 13:28, 22 lip 2016


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4630
OlgaKol napisał(a)


Cześć Basiu, dzięki za miłe słowa
Ostatnio przerzuciłam się na zakupy internetowe - w naszych ostrowieckich sklepach mały wybór bylin - a jak jest coś ciekawego to cena kosmos.


Hej hej wcale Ci się nie dziwię że wolisz przez internet kupować - jest faktycznie taniej i większy wybór.
Ja sporo bylin kupowałam przed Kielcami - jak jedziesz starą droga do Kielc to po prawej stronie są szklarnie i dużo bylinek na stołach, mają też jednoroczne. Może kiedyś będziesz miała możliwość tam zajrzeć.
Pozdrawiam.
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
OlgaKol 16:14, 22 lip 2016


Dołączył: 10 maj 2015
Posty: 580
BASIA8 napisał(a)


Hej hej wcale Ci się nie dziwię że wolisz przez internet kupować - jest faktycznie taniej i większy wybór.
Ja sporo bylin kupowałam przed Kielcami - jak jedziesz starą droga do Kielc to po prawej stronie są szklarnie i dużo bylinek na stołach, mają też jednoroczne. Może kiedyś będziesz miała możliwość tam zajrzeć.
Pozdrawiam.


Dzięki Basiu
Kojarzę gdzie to jest. Myślałam, że tam są tylko balkonowe. Musze tam kiedyś zajrzeć, jak będę jechać do Kielc.
____________________
Olga Maniak w ogrodzie
chagall 18:58, 22 lip 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 435
Trzymam kciuki za Twoje hakone
Z tego co piszesz wynika, że one wolą półcień i wilgotne podłoże, więc na moją patelnię chyba jednak się nie nadają. Pomyślę więc nad turzycami, o których u mnie pisałaś.
Pozdrawiam
____________________
Ania - Atacama pod lasem
milka666 22:58, 23 lip 2016


Dołączył: 14 lip 2016
Posty: 139
Dziękuję Ci bardzo,super te strony już przejrzałam teraz będzie łatwiej.Pozdrawiam.
____________________
Milena nowe życie
asiak 10:07, 24 lip 2016


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Przyszłam się przywitać
Ja dopiero coś tworzę, może coś podpatrzę u Ciebie, bo bardzo mi się podoba
Obejrzałam zdjęcia tylko z pierwszej strony, ale wystarczy, żeby stwierdzić, że jest ślicznie. W wolnej chwili przeczytam całość, pozdrawiam
____________________
AsiaDziałeczka Asi
Makusia 12:53, 24 lip 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Hakone są śliczne- to fakt- all gold urzekają po prostu. Niech rosną zdrowe i cieszą właścicielke!
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
OlgaKol 14:17, 24 lip 2016


Dołączył: 10 maj 2015
Posty: 580
Makusia napisał(a)
Hakone są śliczne- to fakt- all gold urzekają po prostu. Niech rosną zdrowe i cieszą właścicielke!

Dzięki wielkie
____________________
Olga Maniak w ogrodzie
OlgaKol 14:23, 24 lip 2016


Dołączył: 10 maj 2015
Posty: 580
asiak napisał(a)
Przyszłam się przywitać
Ja dopiero coś tworzę, może coś podpatrzę u Ciebie, bo bardzo mi się podoba
Obejrzałam zdjęcia tylko z pierwszej strony, ale wystarczy, żeby stwierdzić, że jest ślicznie. W wolnej chwili przeczytam całość, pozdrawiam


Cześć, miło Cię poznać
Zaglądaj kiedy tylko masz czas i ochotę - pytaj w razie wątpliwości
____________________
Olga Maniak w ogrodzie
OlgaKol 16:24, 24 lip 2016


Dołączył: 10 maj 2015
Posty: 580
Skoro ostatnio, często piszemy o cięciach zrobiłam fotki moich wycinanek

Cis kula - chciałabym przerobić go na bonsai, ale M mi nie pozwala

Kolejny cis - niestety z tego nic innego nie da się wyciąć - w środku jest jakoś dziwnie ukształtowany


Tym razem stożek - już ma nowe odrosty. Ta dziura w trawniku jest po wykopanym pniu moreli


Trzy młodziutkie cisy, z których robię kulki na pniu - obok w donicy bonsai z cyprysika Boulevard


Kulki z bukszpanu - w środku kulka ze zwykłej żółtej tui


Stożek z żółtej tui - obsadzonej żurawkami

Kolejna tuja stożek - popularny szmaragd


Wykulkowany cyprysik - do towarzystwa zamówilam mu przez internet niską szalwię "Marcus"


Kolejne cyprysiki poprzerabane na kulki na pniu - obok bonsai z kosodrzewiny


____________________
Olga Maniak w ogrodzie
OlgaKol 16:42, 24 lip 2016


Dołączył: 10 maj 2015
Posty: 580
C.d
Moja duma - spirala zrobiona z tui szmaragdowej (taśmę klejąca okręciłam wokół tui i cięłam po taśmie, środek skręciłam drutem, ponieważ nie miała jednego pnia)


Jeszcze raz bonsai z kosodrzewiny - wiosną skracam nowe przyrosty o połowę (ręcznie) - robią się wtedy takie poduszeczki


Kolejny kandydat na bonsai - jałowiec, na razie po pierwszym cięciu w kwietniu. W tym tygodniu przytnę go jeszcze raz - pod warunkiem, że upały ustąpią. Jak nie to dopiero wiosną.
____________________
Olga Maniak w ogrodzie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies