Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród - Brzóstowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród - Brzóstowa

MirellaB 08:18, 26 lip 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Witaj Olgo. Przychodzę od Dominiko. Pisałaś o nożycami do kancików. O jakie konkretnie nożyce Ci chodzi?

Mało stron to ogarnęłam cały Twój wątek. Czysty zadbany ogród - tak jak lubię czyli ład i porządeczek

Jak to zrobiłaś, że masz tak pełne gęste jałowce. Moje mam 3 lata i nie są gęste. Czy one z biegiem lat się zagęszczają czy tniesz je po bokach?

Wątek oczywiście zaznaczam
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
MirellaB 08:19, 26 lip 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
OlgaKol napisał(a)
Co sądzicie o takim sąsiedztwie dla mojej Lady of Shalott? - krwawnik "Paprika" i kocimiętka


To zdjęcie jest cudowne.
Zastanawiam się czy krwawnik nie zdominuje róży, on jest bardzo ekspansywny.
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
OlgaKol 17:34, 26 lip 2016


Dołączył: 10 maj 2015
Posty: 580
Makusia napisał(a)
Olga można Cię wynająć na kilka dni?
Świętokrzyskie blisko łódzkiego
W zamian za usługi fryzjerskie nakarmię, napoję, zapewnię swoje wyborne towarzystwo
No nie mogę wyjść z pidziwu, że Ty to sama wszysko tak pięknie ciachasz!

Kurcze - kusząca propozycja. Muszę pomyśleć

Tak na serio - to jest kwestia dobrych dobrych nożyc i wprawy.
Odkąd kupiłam sobie kilka lat temu odpowiednie nożyce do krzewów ciacham jak nawiedzona - mój M nazywa mnie "maniak w ogrodzie"

Cała moja przygoda zaczęła się od świdra - gdy zaczęły być modne, postanowiłam takiego mieć. Ceny były z kosmosu - ok 400PLN, więc wzięłam sprawy we własne ręce.
____________________
Olga Maniak w ogrodzie
inka74 18:08, 26 lip 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
Podpowiedz proszę jakie masz nożyce do krzewów. Ja ostatnio próbowałam fiskarsa z automatycznym odbijaniem i za duże dla mnie były i niewygodne. Klasycznymi takimi krawieckimi dużymi zresztą też F lepiej mi się tnie.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
OlgaKol 18:15, 26 lip 2016


Dołączył: 10 maj 2015
Posty: 580
MirellaB napisał(a)

To zdjęcie jest cudowne.
Zastanawiam się czy krwawnik nie zdominuje róży, on jest bardzo ekspansywny.

Wydaje mi się, że Lady nie da się zdominować - kawał z niej krzaczyska
____________________
Olga Maniak w ogrodzie
OlgaKol 18:22, 26 lip 2016


Dołączył: 10 maj 2015
Posty: 580
inka74 napisał(a)
Podpowiedz proszę jakie masz nożyce do krzewów. Ja ostatnio próbowałam fiskarsa z automatycznym odbijaniem i za duże dla mnie były i niewygodne. Klasycznymi takimi krawieckimi dużymi zresztą też F lepiej mi się tnie.


Takie:

http://www.gardena.com/pl/tree-and-shrub-care/hedge-clippers/comfort-nozyce-do-ciecia-i-formowania-krzewow/

Bardzo lekko chodzą a ostre jak brzytwa - używam ich już kilka lat i nadal są super

Natomiast dobrego sekatora nie mogę się dorobić - każdy, czy drogi, czy tani wytrzymuje u mnie najwyżej jeden sezon.
____________________
Olga Maniak w ogrodzie
OlgaKol 18:33, 26 lip 2016


Dołączył: 10 maj 2015
Posty: 580
MirellaB napisał(a)
Witaj Olgo. Przychodzę od Dominiko. Pisałaś o nożycami do kancików. O jakie konkretnie nożyce Ci chodzi?

Mało stron to ogarnęłam cały Twój wątek. Czysty zadbany ogród - tak jak lubię czyli ład i porządeczek

Jak to zrobiłaś, że masz tak pełne gęste jałowce. Moje mam 3 lata i nie są gęste. Czy one z biegiem lat się zagęszczają czy tniesz je po bokach?

Wątek oczywiście zaznaczam


Witam Mirella, dziękuję za miłe słowa Tez Cię odwiedzę

Czy chodziło Ci o jałowce "Blue Arrow"? - te tnę tylko z góry, same się zagęściły - mam je 5 rok.


Pytałam Dominikę o nożyce do brzegów trawnika.

Coś takiego:

http://www.emajster.net/index.php?id_product=16&controller=product&id_lang=2
____________________
Olga Maniak w ogrodzie
OlgaKol 18:34, 26 lip 2016


Dołączył: 10 maj 2015
Posty: 580
chagall napisał(a)
Olgo jak Ty pięknie wycinasz, można rzec, że wymiatasz
Spirala fenomenalna!!!

Dzięki
____________________
Olga Maniak w ogrodzie
inka74 23:01, 26 lip 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
Mam z gardeny sekator classic już 4 rok jeszcze w tej starszej wersji stylistycznej. Bardzo sobie chwalę. Mega poręczny. Nadal ładnie tnie. Nożyce muszę obejrzeć bo by coś dobrego się przydało. Te do trawy śmieszne.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Asisko_2005 23:07, 26 lip 2016


Dołączył: 10 maj 2013
Posty: 1332
OlgaKol napisał(a)
C.d
Moja duma - spirala zrobiona z tui szmaragdowej (taśmę klejąca okręciłam wokół tui i cięłam po taśmie, środek skręciłam drutem, ponieważ nie miała jednego pnia)


[/img]



Olga, chyba muszę Ciebie zaprosić do mnie na wykonanie takiego świderka. Stawiam dobre ciacho i mrożoną kawę.
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3265-mlody-ogrodek-dyletantki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies