Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Lubczyk w kwiatach

Pokaż wątki Pokaż posty

Lubczyk w kwiatach

agapant 22:37, 14 lip 2016


Dołączył: 03 lip 2014
Posty: 1290
Marianka macham, co nowego w ogrodzie?
____________________
Pozdrawiam Aga Daleki od ideału, Wizytówka - Daleki od ideału
marianka 18:43, 16 lip 2016


Dołączył: 27 kwi 2016
Posty: 60
Witam, witam Koleżanki Ogrodniczki.
W ogrodzie dzieje się dużo bo nareszcie popadało i to dość obficie. Codzienną udrękę z podlewaniem mam z głowy. Fotki wstawię może jutro.
Natomiast mam problem z upierdliwymi sąsiadami. Przeszkadzają im moje drzewa "...bo mają na nie alergię, wszystko pyli i rodzina ma uszczerbek na zdrowiu...". Ludzie sfrustrowani życiowymi niepowodzeniami, niejednokrotnie na własne życzenie, upodobali mnie sobie i nie tylko mnie i wypisują skargi, donosy do UG. Urzędniczki przyjeżdżają, sprawdzają, piszą pisma - rozkładają ręce bo trzeba odpowiedzieć. Można by to nawet uznać za uciążliwe nękanie(!). Wycięłam już wszystkie większe drzewa, które mogłyby, zaznaczam mogłyby być zagrożeniem, to teraz wymyślili, że pozostałe pylą i również trzeba je wyciąć (właśnie dostałam kolejne pismo, oczywiście z terminem wycięcia). Myślę, że to sąsiadka ma problemy sama ze sobą i tak się miota.Do tej pory starałam się nie reagować i może to ich tak zachęca do dalszej twórczości.
Może macie jakiś sposób na takich uciążliwych, zawistnych sąsiadów. Pani nie skalała się w swoim życiu pracą, i mocno ją drażni jak ktoś ma coś więcej niż ona, mąż to chory, spracowany chłopina, aby przetrwać w tym domu całkowicie podporządkowuje się. Raz na piśmie podpisuje się swoim imieniem, następnym razem męża.
Muszę coś zrobić bo wejdą mi na głowę, przecież nie wytnę drzew na swojej działce!!
Ale się wyżaliłam - przepraszam, że tak nie ogrodowo, ale czasami trzeba.
____________________
lubczyk w kwiatach
Kasiek 19:12, 16 lip 2016


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Zaczyna sie fajny watek ladnego ogrodu i pracowitej Ogrodniczki i chetnie bede Cie tu odwiedzac, lubie takie miejsca Na dodatek zobaczylam wszystkie Twoje czworonogi i przepadlam z kretesem

Co do tematu sasiadki...
Nie wycinalabym swoich drzew. Raz ze chyba i na to w Polsce trzeba miec pozwolenie, dwa, wytniesz wszystkie drzewa to tej pani zaczna kwiatki przeszkadzac. Zabetonujesz sie wtedy ?
Czy sasiadka ma testy alergiczne stwierdzajace alergie wlasnie na Twoje drzewa?
Wiem, latwo sie pisze, taka sasiadka potrafi uprzykrzyc zycie...
A moze poczestuj ja jablkiem z Waszego drzewa lub innym owocem, moze usmiechem da sie cos zalagodzic?...

Bede zagladac, glowa do gory i do przodu
p.s tez mam sasiadke ktorej cos przeszkadza
____________________
Bawarka
marianka 10:57, 17 lip 2016


Dołączył: 27 kwi 2016
Posty: 60
Witam
oczywiście, że nic już nie wytnę, bo tak chce sąsiadka. Co ciekawe to nie było między nami żadnego sporu, żadnej kłótni, pani nawet mówi mi dzień dobry (!). Z tymi darami z ogrodu to już przerabiałam - dostawali warzywa, owoce, ale kiedy sąsiadka zaczęła się ze mnie śmiać, że znowu "plażuję na polu" - postanowiłam dać jej szansę, aby i ona zażyła plaży siejąc, pieląc i zbierając plony. I się zaczęło... Koniec, już nic o tej kobiecie nie napiszę bo tego nie warta.

Wracając do ogrodu to wstawiam parę fotek. U nas pada, ciągle pada i bardzo się z tego cieszę. Z deszczu zaczęłam się cieszyć od niedawna, od kiedy mam swój ogród!



arbuz wyhodowany z ziarenka
perukowiec

miniaturki dalii, które również sama z nasion wyhodowałam

Na koniec moje sierściuchy i to do nich przychodzą koledzy z drugiej fotki.
____________________
lubczyk w kwiatach
kitek81 16:46, 12 sie 2016


Dołączył: 22 sty 2013
Posty: 8117
ale masz przygody z sąsiadką-nie zazdroszczę! i dziwię się, że niektórzy mogą być tacy upierdliwi!!!
roślinki po deszczu rosną jak oszalałe fajnie, że udało Ci się wyhodowac własnego arbuza, mi się jeszcze to nie udało-mi w tym roku pierwszy raz dynia się udała
pozdrawiam
____________________
Kasia- Działka wkoło Lubczyka :)
kitek81 16:58, 12 sie 2016


Dołączył: 22 sty 2013
Posty: 8117
dubelek sorki
____________________
Kasia- Działka wkoło Lubczyka :)
marianka 18:00, 21 sie 2016


Dołączył: 27 kwi 2016
Posty: 60
Moje sierpniowe roślinki

gość
____________________
lubczyk w kwiatach
Poziomka 20:10, 21 sie 2016


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
Witam , zaglądnęłam z powodu tytułu wątku i przeczucie mnie nie zmyliło, to jest styl ogrodu który lubię. Kwitnące byliny i krzewy - pachnące bzy, sad, warzywnik składają się na całość ogrodu.Rzadko teraz spotyka się w ogrodach goździki a to takie bezobsługowe i wdzięczne rośliny.
Sąsiadce z czasem przejdzie - też to przerabiałam.
Pozdrawiam cieplutko Jasia
____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
Figielka 20:26, 21 sie 2016


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 448
Witaj,
Podoba mi się twój ogród.Obejrzałam twój wątek od początku i mam pytanie.
Czy masz w ogrodzie lubczyk ?
Krety maja wrażliwy słuch i nie lubią hałasu, może warto powiesić jakieś dzwonki przy domu tylko co na to twoi sąsiedzi...
Czekam na takich rudych gości jak u ciebie.
Super okiennice .
____________________
IwonaOgródek przy lesie
Figielka 20:26, 21 sie 2016


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 448
Witaj,
Podoba mi się twój ogród.Obejrzałam twój wątek od początku i mam pytanie.
Czy masz w ogrodzie lubczyk ?
Krety maja wrażliwy słuch i nie lubią hałasu, może warto powiesić jakieś dzwonki przy domu tylko co na to twoi sąsiedzi...
Czekam na takich rudych gości jak u ciebie.
Super okiennice .
____________________
IwonaOgródek przy lesie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies