Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Lubczyk w kwiatach

Pokaż wątki Pokaż posty

Lubczyk w kwiatach

marianka 08:42, 22 sie 2016


Dołączył: 27 kwi 2016
Posty: 60
Witam Poziomkę i Figielkę w moim ogrodzie.
Chyba już będzie jesień bo gruszki i jabłuszka można zrywać. Mam także lubczyk, a jakże przy domku o takiej nazwie to musi być. Gdzieś wyczytałam, że krety nie lubią ostrych zapachów i w kretowiska zakopałam szczypiora z czosnku oraz liście czarnego bzu. I co, i nic, żaden łobuz już w tym miejscu nie kopie. Zobaczymy, czy nie będzie obok (!). Szkoda, że na moją sąsiadkę nie ma takiego sposobu. A teraz fotki:
lubczyk.
____________________
lubczyk w kwiatach
Figielka 21:36, 24 sie 2016


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 448
Twoja wiewiórka nie daje mi spokoju. Dzisiaj M widział dwie, jak się ganiały. Właściwie to w tym lesie naprzeciwko mają stołówkę:żołędzie, szyszki, grzyby.
Widziałam, że masz Dąbrówkę. Jak szybko się rozrasta?
____________________
IwonaOgródek przy lesie
marianka 07:32, 25 sie 2016


Dołączył: 27 kwi 2016
Posty: 60
Dąbrówka była posadzona w ubiegłym roku, w tym roku na wiosnę już zakwitła. Rośnie szybko i zagęszcza się tak, że nie rośnie w środku żadne zielsko. Dla mnie to taka "zapchaj dziura" bo rośnie tam, gdzie inne roślinki mają problem, np. w cieniu. Tuż przy chodniku, gdzie praktycznie jest sam piasek również super rośnie.
Co do wiewiórek, to najlepiej dokarmiać je zimą. Wtedy nie mają co jeść i przychodzą po orzeszki. U mnie zimą zabierały orzechy nawet z parapetu od ogrodu.
Wracając do dąbrówki to u znajomej od której dostałam sadzonki rosła na trawniku i była systematycznie koszona.
____________________
lubczyk w kwiatach
marianka 15:38, 28 sie 2016


Dołączył: 27 kwi 2016
Posty: 60
Moje nowe rabatki przerobione z trawnika. Tu będę sadziła tulipany (mam już 100 szt. cebulek).
____________________
lubczyk w kwiatach
marianka 08:30, 08 wrz 2016


Dołączył: 27 kwi 2016
Posty: 60
Jesień - wrzosy kwitną


____________________
lubczyk w kwiatach
marianka 19:54, 04 lis 2016


Dołączył: 27 kwi 2016
Posty: 60
Jesienne kwiaty





____________________
lubczyk w kwiatach
marianka 08:16, 09 lis 2016


Dołączył: 27 kwi 2016
Posty: 60
No i przyszła pani zima, czy aby już na stałe?
____________________
lubczyk w kwiatach
marianka 13:17, 30 gru 2016


Dołączył: 27 kwi 2016
Posty: 60
____________________
lubczyk w kwiatach
sylwia_slomc... 21:11, 30 gru 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81865
marianka napisał(a)
Witam Poziomkę i Figielkę w moim ogrodzie.
Chyba już będzie jesień bo gruszki i jabłuszka można zrywać. Mam także lubczyk, a jakże przy domku o takiej nazwie to musi być. Gdzieś wyczytałam, że krety nie lubią ostrych zapachów i w kretowiska zakopałam szczypiora z czosnku oraz liście czarnego bzu. I co, i nic, żaden łobuz już w tym miejscu nie kopie. Zobaczymy, czy nie będzie obok (!). Szkoda, że na moją sąsiadkę nie ma takiego sposobu. A teraz fotki:
lubczyk.

Tego sposobu na krety nie znałam , a bzu czarnego mam po sasiedzku pod dostatkiem to może wiosną spróbuję
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Jagodaa 21:52, 30 gru 2016


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Miałam jako dziecko psa Morusa i był podobny do Twojego .

Piękne zdrowe owoce i lubczyk, też mam go u siebie, ale w donicy i musi w końcu trafić do gruntu.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies