Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Cel: podrasować własny ogród!

Pokaż wątki Pokaż posty

Cel: podrasować własny ogród!

kamil_360 19:47, 01 mar 2017


Dołączył: 27 sie 2015
Posty: 103
.
____________________
Kamil Cel: podrasować własny ogród
Sonka 09:06, 07 sty 2018


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2245
No i gdzie reszta ogrodowych zmian?
Wiesz, trudno jest zmieniać istniejący ogród, ciągle coś nie pasuje, coś się nie da, zbyt duże róznice itp. itd. Wiem, bo też tak mam,Teraz po blisko dekadzie od pierwszych nasadzeń, usunięć, ogród znów wymaga sporych korekt.Do tej pory przesadzałam, rozsadzałam, teraz będę brała siekierę, a potem pójdę do szkółki,trudno.Sama nie daję rady. Tutaj na forum wszyscy chętnie pomagają w tworzeniu, ale w zupełnie nowych ogrodach, takich jak nasze jest trudniej.
Chciałabym zobaczyć Twoje rodki i azalie. Pochwal się zmianami.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Gardenarium 10:16, 07 sty 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Na płocie pomimo tak dużej listy roślin dostępnych, najpierw posadź bluszcz.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kamil_360 11:03, 04 wrz 2018


Dołączył: 27 sie 2015
Posty: 103
Sonka,

zmiany cały czas są czynione, bezustannie.
Ale póki co efekty są takie, że jak już coś nadaje się do sfotografowania i wstawienia tutaj, to kadr zawsze obejmie też tę część "ble", nienadającą się.
Stąd cierpliwe moje czekanie ;D



Oczywiście wszystkie ze zdjęć są wykonywane w przerwach od pracy w ogrodzie, więc niech nie zdziwi Was wszędobylski bałagan na nich widoczny

Moja pierwsza róża w ogrodzie:


Żurawki:


Zrobiłem też nasadzenia pod lipą, z których mam nadzieję w niedługim czasie zrobi się kształtna kostka:
1.
2.
3.

Wielu rzeczom nie udało mi się zrobić zdjęć, np. hortensjom, które w tym roku pięknie zakwitły tworząc szpaler z żurawkami i turzycami, ale wszystko jest do nadrobienia. Znalazłem jedynie zdjęcie 'zza' hortensji, które tworzy się właściwie samo, i którego używam jako miejsca do szkółkowania:

Nocą fajnie jest w tym miejscu posiedzieć przy świecach:


Takiego jegomościa przywiozłem sobie z tegorcznej Chelsea:



____________________
Kamil Cel: podrasować własny ogród
kamil_360 11:41, 04 wrz 2018


Dołączył: 27 sie 2015
Posty: 103






A na takiej kulce cisowej ćwiczę równe cięcia:
____________________
Kamil Cel: podrasować własny ogród
Sonka 08:47, 09 wrz 2018


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2245
Nieżle Ci to rasowanie wychodzi, ogród raczej młody, za kilka lat znów trzeba będzie następne rasowanie przechodzić. Fajnie bawisz się ogrodem, podoba mi się.Kuleczka śliczna, ja wolę ciąć cisy niż bukszpany, kolorków też u Ciebie nie brakuje.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Gardenarium 07:32, 02 paź 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Bardzo fajne zmiany, robi się nowocześnie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Sonka 21:00, 26 paź 2018


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2245
Kamil odpowiedziałam w końcu u siebie. Co do rh, nawet jak nieco zabiedzony będzie, odbije i szybko się pozbiera jak dostanie dobrą ziemię.Ja mam lasek sosnowy i dębowy. Po prostu przynoszę ziemii spod dużych sosen ale spod pnia drzewa, ona się tam ładnie rozkłada, mieszam z ziemią własną dodaję torfu kwaśnego, trochę zmielonej kory i w tak przygotowaną ziemię wsadzam rodka. Dodawałam też rozłożonych liści dębu, mogłabym całą szkółkę obsadzić, przez lata grabione przez sąsiada i wysypywane w jedno wilgotne miejsce. Moje rodki ładnie wygladają, są w dobrej kondycji, ale też ciąle obserwuję a szkodniki też się zdarzają. Na wiosne zaczynam walkę nicieniami.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
kamil_360 21:01, 26 cze 2019


Dołączył: 27 sie 2015
Posty: 103
____________________
Kamil Cel: podrasować własny ogród
kamil_360 22:22, 09 sie 2019


Dołączył: 27 sie 2015
Posty: 103








____________________
Kamil Cel: podrasować własny ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies