Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Tonący w bieli

Pokaż wątki Pokaż posty

Tonący w bieli

aniasmyk 12:40, 11 lip 2016


Dołączył: 25 mar 2014
Posty: 505
Kochane jesteście :*

U mnie od rana praca wre
Poobcinałam truskawki, troche pusto się zrobiło


Mam pierwsze fasolki


Na ścięcie poszedł też groszek


Uporządkowałam cukinie bo były tak gęsto że się dusiły. Oczywiście wszystkiego mam za dużo i za gęsto ale żal mi było wyrzucić moje sadzoneczki
Wnioski na przyszły sezon:
Dodatkowe skrzynie i mniejsze zagęszczenie


Cukinie wgl zaczęly mi gnić i nie wiem czy może to być choroba grzybowa czy po prostu miały za mokro i za ciemno?
____________________
Ania Tonący w bieli
aniasmyk 12:52, 11 lip 2016


Dołączył: 25 mar 2014
Posty: 505
Zbiory jeeeah



Na pierwszym zdj widać zielony pomidor. Nie powinien być zielony... wczoraj przy przycinaniu liści w folii mi się urwał. Jest szansa że dojrzeje w kuchni czy nie?
____________________
Ania Tonący w bieli
aniasmyk 12:53, 11 lip 2016


Dołączył: 25 mar 2014
Posty: 505
Teraz masakra... czyli mszyce.
Próbowałam je opanować wszystkimi naturalnymi preparatami ale chyba dzisiaj ruszy Decis.
Seler

Poza tym pietruszka i truskawki choć na truskawkach nie wiem czy to mszyce? te na selerze są czarne a na truskawkach to takie brązowe kropki.
____________________
Ania Tonący w bieli
Basilikum 13:43, 11 lip 2016


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
pomidor dojrzeje a truskawki obcinam troche poznie, z pierwszej odnogi bedzie sadzonka z tych krzachkow, kotere lanie owocuja
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
aniasmyk 13:53, 11 lip 2016


Dołączył: 25 mar 2014
Posty: 505
Dzięki :* a nie wiesz co siedzi mi na tych truskawkach?
____________________
Ania Tonący w bieli
Gardenarium 14:02, 11 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
aniasmyk napisał(a)
Wczoraj kupiłam pierwszą jeżówkę- kwiatek który nie podobał mi się tak bardzo że nie rozumiałam forumowego zachwytu nad nim może jednak się polubimy czy ktoś udzieli mi wskazówek? Stanowisko, ziemia? Jak można je rozmnożyć?




Akurat może nie trafiłaś na najlepszy czas dla tej jeżówki bo dopiero rozkwita, i kolor biały nie jest atrakcyjny u jeżówek (najładniejsze są ciemnoróżowe)

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/200-jezowka-echinacea-roslina-o-wyjatkowych-wlasciwosciach
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
aniasmyk 16:28, 11 lip 2016


Dołączył: 25 mar 2014
Posty: 505
Danusiu nie o kolor tutaj chodzi. Dla mnie zawsze były to brzydkie- po prostu- z wyglądu kwiaty. Smutne, z płatkami w dół i oczopląsem ale ostatnio coś mi się w nich spodobało
z założenia ogród będzie posiadał wyłącznie białe kwiaty, więc róż odpada
____________________
Ania Tonący w bieli
ziele 16:56, 11 lip 2016


Dołączył: 23 sie 2014
Posty: 809
A to co kupiłaś ma mieć białe kwiaty? Bo mi wygląda na jeżówkę Aloha. Ale może aparat przekłamuje...
Właśnie białe baaaaardzo mi się podobają, i białe o pełnych kwiatach też!

Dopisek: Zapomniałam o kwiatach w kolorze zielonym. Śliczne.
____________________
Anna Ogród w cieniu drzew
Basilikum 20:01, 11 lip 2016


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
Mazan juz Ci napisal

ja przeciw mszycom pryskam szarym mydlem i pomaga (na szczescie)

____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
iwonkap 20:03, 11 lip 2016

Dołączył: 02 kwi 2015
Posty: 722
aniasmyk napisał(a)
Kochane jesteście :*

U mnie od rana praca wre
Poobcinałam truskawki, troche pusto się zrobiło




ooo to podpytam - co sie ucina jak i gdzie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies