Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby i szkodniki powojników, powojnik - Clematis

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby i szkodniki powojników, powojnik - Clematis

gogo 21:32, 06 lip 2019


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Walerku
Dziękuję za informacje, będę pryskać i podlewać.
Boję się o inne moje rośliny, bo przeczytałam, że choroba szybko się rozprzestrzenia
Kupując te powojniki, nota bene w szkółce istniejącej od 1976 roku, otrzymałam w " gratisie " chorobę grzybową
Pozdrawiam
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Gardenarium 23:30, 17 lip 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
stas090565 napisał(a)
Witam wszystkich ogrodowiczow . Prosze o pomoc, mam clematisa ktory kilka lat pieknie kwitl niestety w tym roku cos mi zaczal chorowac nie wiem jaki moze byc powod tego i jak moge go uratowac. Jest dla mnie wazny.


Poprosimy o zdjęcia
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
zbrojjka 07:52, 30 lip 2019

Dołączył: 30 lip 2019
Posty: 1
Dzień dobry,
Proszę o pomoc przy identyfikacji problemu Jana Pawła II. Od ponad miesiąca zasychają mojemu clematisowi górne części pędów/pąków, przy czym zaraz obok wyrastają nowe gałązki, a zasychanie nie idzie w dół po pędzie. Czy to uwiąd czy może nie odpowiadają mu warunki? Stanowisko zachodnie.


ggoossiiaa 09:09, 12 wrz 2021

Dołączył: 12 wrz 2021
Posty: 1
Cześć

Mój clematis już raczej nie zmartwychwstanie, ale może uniknę błędów w przyszłości. Proszę o pomoc w identyfikacji przyczyny umierania moich roślinek!
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies