Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Odcienie zieleni 2

Pokaż wątki Pokaż posty

Odcienie zieleni 2

Efffa 22:33, 27 cze 2021


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
Makao_J napisał(a)
Hejka Ewelinka. Dawaj fotki ogrodu. Szerokie kadry proszę

Ania całkowicie zmieniłam przedogródek,aktualnie chodnik robimy w innym miejscu czyli tym samym furtka zmienia miejsce.Jestem na ostatniej prostej.
Ale jestem zawiedziona,bo większość przedogródka ,chyba ponad 30 szt zajmuje mi turzyca Variegata.Każdego roku o tej porze była piękna, a w tym roku to szok...Nigdy nie miałam tak brzydkich traw jak teraz.Seslerie z tarasu są w tak kiepskim stanie, że nie wiem czy ich nie wywalę.Az trudno odpoczywać teraz na tarasie.Seslerie mi prawie wszystkie leżą, pokładają się.Zaczeły mi większość traw od dołu beżowieć,tak jakby po ścięciu wiosną.Jeszcze nie dawno wszystkim polecam seslerie,bo przez 6 lat była idealna.
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
Efffa 22:39, 27 cze 2021


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
Johanka77 napisał(a)
Cześć Kochana!
No ładne trzy zdjęcia trawek, ale to nie wystarczy
Więcej poprosimy. Chcemy zobaczyć Twój piękny ogród w rozkwicie

Kochana ,ale Ty takie piękne zdjęcia wstawiasz ,że narazie podglądamy u Ciebie.Wlaśnie Ani pisałam o przeróbce i o problemach z trawami.No jak ja ma wstawić takie zaniedbane trawy, w sensie one się same zaniedbały.A tak poważnie jak u Ciebie trawy w tym roku?
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
Johanka77 23:10, 27 cze 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Efffa napisał(a)

Kochana ,ale Ty takie piękne zdjęcia wstawiasz ,że narazie podglądamy u Ciebie.Wlaśnie Ani pisałam o przeróbce i o problemach z trawami.No jak ja ma wstawić takie zaniedbane trawy, w sensie one się same zaniedbały.A tak poważnie jak u Ciebie trawy w tym roku?


Stip mi kilka wypadło, najstarsze śmiałki darniowe do wymiany, poza tym wszystkie ok.
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
anna_t 09:30, 28 cze 2021


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13457
Hej Ewelina milo znajome buzie tu znowu zobaczyć
Demolke tez nam możesz pokazac, wiesz że my łase na obrazki
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Makao_J 11:00, 28 cze 2021


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Może trzeba te trawy odmłodzić? Może to ich czas.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Efffa 11:02, 28 cze 2021


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
Johanka77 napisał(a)


Stip mi kilka wypadło, najstarsze śmiałki darniowe do wymiany, poza tym wszystkie ok.

Szczęściara
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
Efffa 11:03, 28 cze 2021


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
anna_t napisał(a)
Hej Ewelina milo znajome buzie tu znowu zobaczyć
Demolke tez nam możesz pokazac, wiesz że my łase na obrazki

Wiem,jak wrócę, może coś ogarnę ☺️
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
Efffa 11:06, 28 cze 2021


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
Makao_J napisał(a)
Może trzeba te trawy odmłodzić? Może to ich czas.

Ania no właśnie odmładziłam w tym roku,jak i stare ,tak i odmłodzone są klapnięte ,beżowe ,na dodatek z paroma już źdźbłami.Po ogrodzie mi dużo kotów lata od sąsiada,czy to mogłaby być przyczyna? Niektóre to takie gniazda ,jakby coś tam na tym leżało dłuższy czas.Podejrzewam te koty,ale nie przyłapałam ich wylegujących się na tych sesleriach.
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
iwka 12:30, 28 cze 2021


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Ja mam taki problem z jesienną w tym roku, dorosłe kępy już wymagają odmłodzenia a młode chyba nie bardzo się zadomowiły jeszcze przed zimą. Nie pamiętam dokładnie kiedy sadziłam, wrzesień może, ale sroga zima dała chyba im nieźle popalić, wiosną wyglądały jakby w ogóle nie były ukorzenione, całe kępy można było wyciągać, zero nowych korzonków, jak nigdy. No i z moich obserwacji wynika, że niestety od czasu do czasu trzeba ją niestety podlać, niby uwielbia suszę, ale teraz widać po niej brak wilgoci. Podlałam kilka razy i od razu lepiej wygląda
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Efffa 23:04, 28 cze 2021


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
iwka napisał(a)
Ja mam taki problem z jesienną w tym roku, dorosłe kępy już wymagają odmłodzenia a młode chyba nie bardzo się zadomowiły jeszcze przed zimą. Nie pamiętam dokładnie kiedy sadziłam, wrzesień może, ale sroga zima dała chyba im nieźle popalić, wiosną wyglądały jakby w ogóle nie były ukorzenione, całe kępy można było wyciągać, zero nowych korzonków, jak nigdy. No i z moich obserwacji wynika, że niestety od czasu do czasu trzeba ją niestety podlać, niby uwielbia suszę, ale teraz widać po niej brak wilgoci. Podlałam kilka razy i od razu lepiej wygląda

Iwka,dziękuję za odwiedziny i komentarz,ktory podniósł mnie na duchu, bo już myślałam ,że coś zaniedbałam ( tak po prawdzie nie przyłożyłam się w tym roku do cięcia traw,problemy zdrowotne), ale potem cięłam drugi raz trawy.Seslerie może faktycznie po macoszemu potraktowałam wiosna.
Przed chwilą wróciłam z dworu,wyrzuciłam mnóstwo sadzonek seslerii, które robiłam przy odmładzaniu,poodmładzałam te stare jeszcze bardziej jak radziła Ania i może to jako będzie.A powiedz mi masz turzyce Variegaty,?O tej porze zawsze już były piękne,teraz nie umią "startnąć".Niby chcą rosnąć ,niby nie.Cis powoli widać.Brzydkie je mam.
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies