Gdzie jesteś » Forum » Ogrodowa kuchnia » Oleje i oliwy aromatyczne

Pokaż wątki Pokaż posty

Oleje i oliwy aromatyczne

Ana 12:16, 19 maj 2011


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
Polecam bardzo prosty i szybki sposob na smaczne i cudnie pachnace oleje i oliwy do sałatek i mięs



olej do mięs - z oleju słonecznikowego, rozmarynu, całego pieprzu tricolor i czarnego oraz czosnku,

oraz olej do sałatek - z oleju rzepakowego z pierwszego tłoczenia oraz gałązki bazylii greckiej, ziół prowansalskich, pieprzu tricolor i czosnku...

Mozna dowolnie komponowac smaki, dodawać ulubione zioła, papryczki chilli, robić na bazie oliwy z oliwek.
Już po kilku godzinach wspaniale pachną, lubię dodawac je do potraw grillowych, do smażenia mięs...

Buteleczki jak to zwykle u mnie z odzysku (nic się nie marnuje) - po Karmi, do tego korki i drukowana etykietka na zwykłym sznurku - pysznie a i kuchnię zdobi
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
ell 12:51, 19 maj 2011


Dołączył: 28 kwi 2011
Posty: 4333
Świetny pomysł na prezent! Wyglądają rewelacyjnie!
____________________
Ela - Ogródek na chabrowym wzgórzu
tyna 12:58, 19 maj 2011


Dołączył: 11 wrz 2010
Posty: 1711
biorę!
A ile można przechowywać - w lodówce i na wierzchu....?
____________________
pozdrawiam :)
Ana 13:33, 19 maj 2011


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
Justynko, ja przechowywałam na wierzchu jakieś 3-4 miesiące, dłużej nie wytrzymały, bo zniknęły, ale do końca były dobre

Ela - dokładnie, ja często daję w prezencie weki, przetwory, wypieki
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
tyna 13:35, 19 maj 2011


Dołączył: 11 wrz 2010
Posty: 1711
ok, to mi się jeszcze bardziej podoba, dzisiaj kupiłam tez zioła, chyba od razu coś z tym zrobię
____________________
pozdrawiam :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies