Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Mój zakątek - początki

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój zakątek - początki

natka098 14:15, 27 cze 2016


Dołączył: 12 cze 2016
Posty: 1795
Toszka no to jak w cieniu, to pozostaje mi tylko doniczka, bo u mnie rabatki na razie w pełnym słońcu, czekam na drzewa, aż urosną

Co myślicie o:

Przy ogrodzeniu chcę mieć tuje, bo mam niezbyt ciekawe widoki i chciałabym je zakryć. Tuje są około pół metrowe, przed tujami chciałabym jakieś byliny pas jednakowych na długości 15m wyglądałby dobrze? Np. żurawki, a jeszcze lepiej lawenda i na koniec później dałabym te bukszpany, ścinałabym nisko, byłyby takim żywopłocikiem około 20-30cm wysokości. Nie wiem czy to dobrze będzie wyglądać. I jakiej szerokości zrobić rabatki
____________________
Natalia - Mój zakątek
Toszka 18:07, 27 cze 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
A tuje jakie masz? od tego zależy szerokość rabaty.
Możesz posadzić lawendę tylko jest jeden problem malusi - lawenda lubi sucho, piaszczysto, wapiennie, a tuje mokro i kwaśno...musisz się liczyć z tym, że lawenda będzie mogła łapać grzyba.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
natka098 19:47, 27 cze 2016


Dołączył: 12 cze 2016
Posty: 1795
Mam szmaragdy, u to lawenda odpada, u mnie glina, więc i mokro będzie, a na pewno słabo przepuszczalne. A co innego polecasz, ogólnie to sama nie wiem co ja chcę, raz sobie myślę wszystkie rabatki proste, raz znowu, że może jakieś fale.

A jak szybko rośnie bluszcz? Może bym zasadziła tuż za tujami i szybciej miałabym ładne ogrodzenie, tylko czy siatka wytrzyma?


____________________
Natalia - Mój zakątek
natka098 10:15, 28 cze 2016


Dołączył: 12 cze 2016
Posty: 1795
Sadzę właśnie tujki, będę chuchać i dmuchać żeby przyjęły się.
____________________
Natalia - Mój zakątek
Toszka 10:28, 28 cze 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
zamiast lawendy posadź szpaler róż. Popatrz na forum - rózane szaleństwo i teraz najszybciej znajdziesz róże dla siebie.

Jesli chcesz szpaler lawendy to musisz jej miejsce wyszykować - najlepiej ciut uniesiona rabata przekopana z dużą ilością piasku i dolomitu.

Tuje podlewaj. One szybciej urosną aniżeli bluszcz ci obrośnie siatkę
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
natka098 11:29, 28 cze 2016


Dołączył: 12 cze 2016
Posty: 1795
Róże piękne, mam jedną na pniu, aż gałązki ledwo co wiszą tak kwiatem obciążone. Chciałam róże zasadzić przy płocie od ulicy, gdzie będę miała ładne ogrodzenie i tujki mi nie potrzebne. Ale może rzeczywiście przed tujami, to też dobre rozwiązanie hmm, będę myśleć
____________________
Natalia - Mój zakątek
Toszka 11:38, 28 cze 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
natchnienie
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
natka098 12:18, 28 cze 2016


Dołączył: 12 cze 2016
Posty: 1795
Toszka no cudne! Więc mojej róży mam przyjaciółki przywieźć, w sumie to smutno jej samej.

____________________
Natalia - Mój zakątek
mikami 13:07, 28 cze 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 689
Toszka dobrze radzi a inspiracja bajeczna no i na ogrodowisku w różach można przebierać
____________________
Mirela - Marzenie o nowoczesnym ogrodzie
natka098 14:04, 28 cze 2016


Dołączył: 12 cze 2016
Posty: 1795
Pewnie, że dobry pomysł, tylko źle na mnie to działa, bo już chcę jechać i kupować
Już szkółkę znalazłam

Tuje prawie wsadzone, zrobiło się gorąco więc do domu uciekłam, czekam na dokończenie tarasu i hortensje muszę wsadzić, bo boje się o nie, gdyż strasznie szybko woda ucieka z doniczek, chyba muszę w jakąś wanienkę je wstawić.

Apropo szkółek to pochwale się moją szkółeczką

____________________
Natalia - Mój zakątek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies