Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Mój zakątek - początki

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój zakątek - początki

AnnaCh 09:18, 08 lip 2016


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Każdy coś tam ma Ja nie mam szamba, za to w środku rabaty mam dekiel od butli na gaz
Coś tam posadziła?
____________________
Ania - Malutki pod lasem
natka098 09:38, 08 lip 2016


Dołączył: 12 cze 2016
Posty: 1795
AnnaCh napisał(a)
Każdy coś tam ma Ja nie mam szamba, za to w środku rabaty mam dekiel od butli na gaz
Coś tam posadziła?


od prawej 3 berberysy
4 hosty
3 trzmieliny
obwódka z lawendy


Słabe zdjęcia, bo ma aparat tylko w tel.

Wcześniej te włazy mi wystawały i były całkiem okropne.

____________________
Natalia - Mój zakątek
natka098 09:41, 08 lip 2016


Dołączył: 12 cze 2016
Posty: 1795
Kasia_CS napisał(a)


No oczom nie wierzę Toszko, żeś tak u mnie na bieżąco Me serce się raduje

Witam się w Twoim temacie Natko i będę podglądać postępy Powiem Ci, że ja podobnie niecierpliwa, choć mam teraz chwilę przerwy w kompulsywnych zakupach i powoli dojrzewają we mnie jakieś pomysły. Tylko trzeba to jeszcze zrealizować i jakoś połaczyc w rozsadną calość



Witaj Kasiu, trzeba do wszystkiego dorosnąć.

Ja narazie nic nie kupuje, chcoć mnie ręce świeżbią jak widzę.

Najpierw muszę dokończyć wsadzanie róży i hortensji nieszczęsnych, co chce je wsadzić to coś wychodzi, jak już mam wszystko gotowe, to okazuje się że muszę najpierw zrobić wylwki pod słupy do tarasu bo są w złych miejscach.
____________________
Natalia - Mój zakątek
natka098 14:07, 08 lip 2016


Dołączył: 12 cze 2016
Posty: 1795
rabata różana wita



zabrakło mi 4 lawendy
____________________
Natalia - Mój zakątek
Kasia_CS 15:12, 08 lip 2016


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
natka098 napisał(a)



Witaj Kasiu, trzeba do wszystkiego dorosnąć.

Ja narazie nic nie kupuje, chcoć mnie ręce świeżbią jak widzę.

Najpierw muszę dokończyć wsadzanie róży i hortensji nieszczęsnych, co chce je wsadzić to coś wychodzi, jak już mam wszystko gotowe, to okazuje się że muszę najpierw zrobić wylwki pod słupy do tarasu bo są w złych miejscach.


No i różanka już jest a na swierzbiace raczki "a Ty a Ty!"
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Zana 17:10, 08 lip 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Toszka napisał(a)
róże cudownie komponują się z przywrotnikiem (alchemilla mollis)

popatrz

W różach nie jestem dobrym doradcą, bo ja z klubu kochających róże inaczej, ale proponuję zajrzeć do wielu ogrodów. Teraz szał różany i zawsze coś podpatrzysz.



O żesz, to się doczekałam, Toszka moje zdjęcia za wzór podsyła

Natalia, Toszka bardzo dobrze Ci doradza - przemyśl dobrze koncepcję ogrodu i zaczynaj od porządnego przygotowania podłoża na rabatach. Generalnie wszyscy (albo prawie wszyscy, włącznie ze mną) popełniają ten sam błąd. Chcą mieć jak najszybciej jakieś tam roślinki i kupują co popadnie i jak popadnie. A potem jest problem, bo rewolucje trzeba robić. Nie spiesz się. Pośpiech to zły doradca w ogrodzie, wiem to z własnego doświadczenia.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
natka098 18:45, 08 lip 2016


Dołączył: 12 cze 2016
Posty: 1795
Powrócę do tematu przytarasowego. Udało mi się po pertaktacjach trawnikowych szerokość zwiększyć z 80cm do 120 , teraz poproszę poddanie pomysłów. Wymiar 660cm x 120cm, posiadam do wsadzenia tam 7 hortensji, ale co jeszcze? wiem wiem jest wiele możliwości tylko jeden wielki problem, wszystkie mi się podobają. Nakierujcie moje pomysły, podobają mi się na maksa miskanty, ale będą chyba zbyt duże, może coś na przód. Będą jeszcze przy tarasie barierki więc wysokość w sumie 1,8 gdzieś od ziemi

____________________
Natalia - Mój zakątek
Zana 23:33, 08 lip 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Doczytałam wcześniej, że masz 3 sztuki Limelight i 4 sztuki prawdopodobnie Anabell. Nie mieszałabym tych hortensji razem, za dużo wrażeń jak dla mnie. I 7 sztuk na niecałych siedmiu metrach to tez za dużo. Wybierz tam do posadzenia jeden rodzaj, a drugim znajdź inne miejsce. Wtedy będziesz miała przy tarasie miejsce na posadzenie czegoś jeszcze między hortensjami. Limelight docelowo bardzo wysokie mogą być, ale chyba lepiej znoszą słońce niż Anabelki (czy to bardzo słoneczne miejsce?). Szerokość rabaty 120 cm to wbrew pozorom wcale nie tak dużo. Przekonasz się o tym niebawem. Mnie też na początku wydawało się, że to kawał miejsca.

Jeżeli zrobisz tam takie wysokie nasadzenia jak hortensje, miskanty to nie wiem czy barierki na tarasie są konieczne. Rośliny stworzą naturalną barierę. Możesz dać tam te trzy limki i pomiędzy np. dwa miskanty Gracillimus, one wysokie rosną i stworzą naturalny parawan przed tarasem. Dołem dobierzesz sobie jakieś niższe rośliny na obwódkę. Może zółte tawułki Golden Princess dla ożywienia zieleni liści hortensji i miskantów? Nie wiem, sama zdecydujesz.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
natka098 13:38, 09 lip 2016


Dołączył: 12 cze 2016
Posty: 1795
Zana, dzięki za sugestie, włąsnie tak myślałam o tych limkach i grackach, ale trochę boję się, że będzie łyso. szerkość wiem że nie powala, ale i tak jest znaczny progres
____________________
Natalia - Mój zakątek
Rojodziejowa 19:14, 09 lip 2016


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8289
A może tak albo tak?
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies