Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Szukam pasujacego drzewka

Pokaż wątki Pokaż posty

Szukam pasujacego drzewka

KasiaBawaria 10:42, 01 lip 2016


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Mam miejsce, gdzie teraz rosnie podsuszona kula pieciornika. Na jego miejsce chcialabym drzewko/krzew, ktory by rosl do 2,5-3 metrow i nie byl za szeroki. Chcialabym by zwieszal swoje galezie w kierunku ogrodu, nad postawiona tam lawke i dawal troche cienia. W pokroju podobny do wyrosnietego klonu japonskiego albo drzewka judasza Traveller.Szukam czegos takiego, bo tego drzewka u mnie nie moge znalezc judaszowiec

Myslalam o swidosliwie, ale one w wiekszosci rosna bardzo szerokie. Co polecacie w zamian? Jakie drzewko, krzew ma najpierw wzniesiony pokroj a potem tworzy cos na styl parasola?
Bylabym wdzieczna.
____________________
Zapraszam na kawe
Toszka 11:10, 01 lip 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
a wiąz Camperdownii?
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
KasiaBawaria 11:13, 01 lip 2016


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Ale on chyba tez szeroko rosnie, w necie wyczytalam ze na wysokosc do 6 metrow.
____________________
Zapraszam na kawe
Toszka 11:21, 01 lip 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
szczepiony rośnie w szerz. Można ciąć.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
KasiaBawaria 14:17, 01 lip 2016


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Masz moze jakies fotki takiego okazu`?
____________________
Zapraszam na kawe
Gardenarium 18:26, 01 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Trzmielina oskrzydlona




Jesień




____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
KasiaBawaria 08:45, 02 lip 2016


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Danusiu, no wlasnie taki pokroj potrzebuje ale wyzszy.I tego krzaczka mi polecila szkolka. Ale ona rosnie przeciez mala. Nad lawka mi galazek nie rozwiesi?Chodzi mi, zeby mozna bylo pod nia usiasc.Chce na miejscu tego pieciornika to posadzic. Z daleka wyglada jakby bylo tam ciasno, ale sam pieciornecznik zabiera duzo miejsca, to duza kula jest, jednak sucha po bokach. Z tylu tuje i z boku tez, narazie jeszcze male.Chcialabym, zeby z gory dawalo troche cienia hortensji.
____________________
Zapraszam na kawe
majkamaj 19:24, 02 lip 2016


Dołączył: 15 sty 2012
Posty: 110
A może tamaryszek? Niestety nie mam zdjęcia, bo mój ma dopiero jedną gałązkę.
____________________
Pozdrawiam, Marzanna
KasiaBawaria 19:39, 02 lip 2016


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
On tez szeroki rosnie. Coraz bardziej sklaniam sie do drzewka judasza, lawender Twist. Tylko musialabym znalezc na wysokim pniu, ok 2 metrowe i z odpowiednia korona. Ma ktos moze to drzewko?
____________________
Zapraszam na kawe
KasiaBawaria 09:01, 06 lip 2016


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Bylam w szkolce, odradzili mi drzewko judaszowe.Przemarza u nas. Mysle nad parottia persica. Ma ktos?Nadal szukam krzewu o rozlozystej koronie, przebarwiajacego sie jesienia na ladny kolor.
Ogladalam glog, ale musialabym jego korone ksztaltowac palikowaniem na szersza. Chcialabym jakis krzew, ktory z natury rosnie na kilka pni i rozlozyscie.Cos jak slidowisnia, tylko ona ogromna rosnie. Cos mniejszego. Moze jednak ktos ma jakis pomysl?Trzmieline ogladalam w szkolce. Ale mnie jednak nie przekonala.
____________________
Zapraszam na kawe
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies