Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogropole- jeszcze nie ogród, ale już nie pole

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogropole- jeszcze nie ogród, ale już nie pole

AgataP 09:57, 18 lip 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Witam i ja, domek super, bo i kolory dobrze dobrane.
ogród stworzysz stopniowo, masz dobrze bo możesz czerpać ze skarbnicy wiedzy jaką mają osoby na O. Musisz tylko określić co Tobie się podoba a potem to już z górki.
pozdrawiam i powodzenia
____________________
Z Pszenicznej...
AniMa 10:27, 18 lip 2016


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
AgataP napisał(a)
Witam i ja, domek super, bo i kolory dobrze dobrane.
ogród stworzysz stopniowo, masz dobrze bo możesz czerpać ze skarbnicy wiedzy jaką mają osoby na O. Musisz tylko określić co Tobie się podoba a potem to już z górki.
pozdrawiam i powodzenia

Witam Cię.
Tak właśnie zamierzam czerpać z tej skarbnicy, ale i coś do niej dać od siebie
Najbardziej oprócz ogrodów oczywiście, podoba mi się życzliwość ludzi tworzących to forum
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
Toszka 11:45, 18 lip 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Jak mantrę zawsze zwracam uwagę na kondycję gleby w ogrodzie. Jeśli na TYM ETAPIE nie poświęcisz jej uwagi to potem nadrobienie tego będzie bardzo trudne, a czasami wręcz niemożliwe (już po posadzeniu dużych roślin).

Trzeba pracowicie oczyścić glebę z resztek pobudowlanych. Ziemię przekopać ze sporą ilością obornika, kompostu, mączki bazaltowej, a pod rabaty z korą. Jesli nie masz kompostu to szukaj w okolicy kompostowni. Tylko takiego kompostu nie dawaj pod warzywniak.
Jak ten aspekt ważny - odsyłam na bloga Tamaryszka
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
AniMa 13:24, 18 lip 2016


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
Witaj Toszko. Guuuru
Naszą ziemię własnymi ręcami oczyszczałam, przesiewałam i rozpulchniałam piaskiem i mieszałam z humusem. Niestety nie dałam ani obornika ani mączki bazaltowej i te grzech teraz wychodzą. Ale to pod trawnik. Pod każdą rabatę robię już zgodnie z Twoim przepisem powielanym na wielu wątkach, ostatnio nawet u PolinkiKompost zaczynam sama tworzyć, ale jeżeli masz namiar na kompostownię z prawdziwego zdarzenia to ja chętnie uśmiecham się pięknie
Powiedz mi dlaczego uważasz,że moja ziemie jest be...przez trawnik?
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
makadamia 14:24, 18 lip 2016


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Cześć Aniu,

Przyłączam się do grupy "ogrodujących na opak" - dwa tygodnie po tym, jak mąż wysypał korę na wytyczone rabaty, ja dowiedziałam się, że w okolicy jest kompostownia i bez problemu można zamówić kompost w ilościach hurtowych.
Zakupiłam i terach chyba pod łóżkiem będziemy go składować, bo na rabatach już nie ma miejsca
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
AniMa 14:31, 18 lip 2016


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
Witaj Asiu.
Też ci się od Toszki zebrało?
Tak to jest jak się czasami tylko pismo obrazkowe ogarnia
Zastanawiamy się z eMem nad zakładaniem trawnika jeszcze raz. Rabaty przednie są już w przeróbce i prawidłowo ziemia przygotowana, natomiast tyły na jesień planuję uskutecznić Kompostowni już zaczęłam szukać
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
polinka 21:37, 18 lip 2016


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Ania jak znajdziesz kompostownie to proszę o info ja poszukam w Wielkopolsce. i jeszcze poszukuje kopanych brabantow takich 1,3 m-1,5, jak byś coś wiedziała to będę wdzieczna
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Toszka 21:48, 18 lip 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Polinko, błagam, Brabanty!??? Najgorsza z tuj - mam kilka starszych i gdyby nie sąsiedztwo wymagające przesłony (z dziamgoczącym psem) to bym dawno wywaliła i na szmaragdy wymieniła (albo na cisy)
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
polinka 22:01, 18 lip 2016


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Toszka pw.
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
AniMa 09:13, 19 lip 2016


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
Polinko sonar działa. Na pewno dam znać.
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies