Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogropole- jeszcze nie ogród, ale już nie pole

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogropole- jeszcze nie ogród, ale już nie pole

AniMa 10:49, 08 lip 2016


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
Witam serdecznie
Od czego zacząć aby nie powstała od razu powieść...
Jak większość, na Ogrodowisko trafiłam przez przypadek dosyć dawno temu. Był to oczywiście "Ogród nie tylko bukszpanowy". Pooglądałam, poczytałam i stwierdziłam, że "NIEMOŻLIWE, NIE DA SIĘ". Odpuściłam.
W międzyczasie razem z mężem wybudowałam dom i zabrałam się za robienie z pola ogrodu. A, że kocham bukszpany to obrazkowo zaczęłam szukać inspiracji i trafiłam na zawijaski Any-art, znowu do Bukszpanowego i innych. Po jesienno- zimowej lekturze (2 lata temu!!!) zachorowałam na chorobę, której się nie da leczyć, czyli Ogrodowiskowe maniactwo połączone z upiornym: "MOŻLIWE, DA SIĘ!!!" I tak od 2 lat Was podczytuję, wirtualnie spaceruję po Waszych ogrodach i Wasze pomysły przenoszę do siebie. Mój eM boi się, bo jak coś zaczynam tworzyć, to nie wiadomo kiedy On będzie musiał przekopywać to w inne miejsce. Niektóre rabaty miały już po 3 życia No, ale po tych 2 latach, po zeszłorocznej suszy, kiedy to wypadło mi mnóstwo roślin, mniej więcej ustabilizowałam swoje chciejstwa i powoli dążę do celu.
Jak tylko zalogowałam się na forum, doświadczyłam wiele życzliwości wspaniałych porad i informacji i mam nadzieję, że się odwzajemnię. Tutaj Waszą pozytywną energią ładuję akumulatory. Proszę również o dalsze wspomaganie w dążeniu do uzyskania takich efektów jak Wasze, istnieje szansa, ze kiedyś i swoim ogrodem będę się zachwycać i radośnie czerpać z niego same przyjemności.
No to zaczynam, chociaż na razie będzie to ogropole dla osób o mocnych nerwach
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
elka_ 10:57, 08 lip 2016


Dołączył: 30 maj 2016
Posty: 1494
Witaj Aniu i zaczynaj pismo obrazkowe
____________________
Ela W zgodzie z naturą Wizytówka Keukenhof 2018
Karol99 10:58, 08 lip 2016


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Witam Cię.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Rojodziejowa 11:11, 08 lip 2016


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8099
Witam i też czekam na zdjęcia
Ja z tych najmłodszych doświadczeniem, więc będę czerpać garściami
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
AniMa 11:19, 08 lip 2016


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
Witam Serdecznie. Jeszcze nie zdążyłam zastanowić się, gdzie mam poupychane zdjęcia a już Mnie witacie. Super.
Zdjęcia będą, może nie po kolei ale już się biorę do roboty
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
AniMa 11:37, 08 lip 2016


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
Działeczką, którą z eM zakupiliśmy i na której wybudowaliśmy dom, ma 15 arów. Jest położona raczej na uboczu miejscowości, ale mamy już kilku sąsiadów. Jednym z nich jest pan, który ma sad czereśniowo- wiśniowy i tworzy nam piękną tylną ścianę (zdjęcie jak znajdę wkleję ). Działka jest równiutkim prostokątem 30x50. Pole do popisu jest. A zamiary?
Jak już pisałam: kocham bukszpany ale też poukładanie i geometrię, czyli zamiary w kierunku foralno - nowoczesnym. Oczywiście zamiary, zamiarami, ale wykonawstwo już nie takie jakbym chciala Chociaż to moje wykonawstwo
Po lekturze ogrodowiska naszły mnie chciejstwa hortensjowe, trawkowe i brzóskowe. No i po formaliźmie, ale dobra nie gadam tylko wklejam co mam:
stan 2014


____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
AniMa 11:41, 08 lip 2016


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
Pisałam, że pole, choć to bardziej łąka była, nieogrodzona, sąsiadów najbliższych brak, wiec nasionka sobie fruwały i zasiewały jak chciały.
Walka się zaczęła jesienią 2014 dzięki innemu sąsiadowi, który przyjechał traktorem i wszystko zaorał a na wiosnę 2015 zwertykulował (zdjęcia później, są ale w domu a ja w pracy - ciiiii )
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
AniMa 11:46, 08 lip 2016


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
W tzw. międzyczasie z takiego tarasu:
powstał taki:
i jak widać w tle nawet łąki zniknęły
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
Rojodziejowa 11:53, 08 lip 2016


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8099
O rety jak równiutko! Już zazdroszczę
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
AniMa 11:59, 08 lip 2016


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
Na wiosnę był czas siewu trawniczka, ale letnia pogoda i upały za nic miały nasze modły o trochę deszczu i pomimo podlewania niestety przybrał wygląd niezbyt zadowalający, no cóż
Pod wpływem spacerów po Waszych ogrodach i u mnie powstawały wspomniane rabaty i rabatki i na jesień wyglądały tak: (ale ostrzegam, teraz naprawdę trzeba mieć mocne nerwy)
frontowa z bukszpanem a obok "trawnik" (mata oczywiście tymczasowa)


____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies